Alchymie, která vyjde pokaždé jinak, to je pleťová maska z bílého jílu

Fascinuje mě všechno přírodní, takže jsem francouzský bílý jíl prostě musela vyzkoušet. Přijít na přípravu masky mi sice dalo trochu zabrat, ale čistější pokožka mě přesvědčila, že se to vyplatilo.

* Bílý jíl je hypoalergenní, antibakteriální a protizánětlivý.

Bílý jíl od Saloos se hodí pro jakýkoliv typ pokožky a můžete ho používat i v případě ekzému nebo lupénky. Uvolňuje póry zanesené nečistotami, reguluje tvorbu mazu a detoxikuje. To se mi momentálně hodí, protože jsem brala dlouhodobě léky, které se na mojí pleti dost podepsaly.

Nepraktická je příprava a nanášení. V misce rozmícháte jíl s vodou, přičemž musíte dávat pozor na její množství. Jakmile dáte místo jedné „kapky“ dvě, tak už je maska nepoužitelná, protože na obličeji nedrží. Každopádně já mám ráda, když je kosmetika trochu alchymie, takže mě zdlouhavější chystání baví.

Po zaschnutí a umytí jílu je moje suchá pleť ještě o něco víc vysušená a musím ji namazat hutnějším hydratačním krémem. Jinak jsem každopádně spokojená, maska je ohromně příjemná a pokožka je po delším používání rozzářená, jemná a celkově v daleko lepší kondici.

Cena: okolo 105,– za 70g balení

Máte s Bílým jílem od Saloos zkušenosti? Napište nám je do recenzí »

Autor: Josefina

.

Témata článku

Váš příspěvek
Mseminka 22.01.19 20:42

Mám od Saloosu tú zelenú, miešanie chce cvik :-D

Nejčtenější