Salvatore Ferragamo: Incanto Shine

Když jsem novinku Incanto Shine zkoušela, byl zrovna krásný březnový den. Slunce svítilo, jako by mu za to platili, a poprvé po zimě jsem vytáhla jarní kabát. Možná je to tím, možná svědomitější prací parfuméra, ale Incanto Shine se mi celkem líbila - ačkoli je to zase květinová ovocenka. Zvlášť začátek byl pěkný, černorybízově hořkokyselý a lehounce do zelena. Do toho se za chvíli přidala ještě frézie - jestli už máte trochu načicháno, určitě víte, že frézie podobně jako mimóza vyniká jásavou, jarně optimistickou vůní.

Asi tak 20-30 minut to tak vydrželo, potom Incanto podlehlo typické chorobě moderních květosvěženek, které mívají originální akorát hlavu a pak se propadají do okoukaného průměru.

Ale zůstaňme ještě chvíli u chvály. Incanto Shine má podobně jako proslulý Eclat d'Arpege v srdci broskev kombinovanou s květinou (Eclat má šeřík, Shine frézii), takže jeho ovocná část má jemný, šťavnatě sladký charakter. Zároveň ho díky frézii můžu připodobnit k Lys.

Lys má místo frézie mimózu a je taková květinově výraznější; Eclat d'Arpege je zase ovocnější, svěžejší, ne tolik sladký. Zatímco Lys mi připadá jako pobíhání v jarním parku mezi žlutými a bílými květinami a Eclat d'Arpege jako letní podvečer mezi šeříky a broskvoněmi, Incanto Shine bych přirovnala k válení u vody. Je v něm takový vodní (ne mořský) tón, květiny nejsou tolik jásavé a ovoce je tu ve formě osvěžujícího džusu.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Lullu Lu 22.10.12 19:45

Keď som si túto vôňu kúpila, tiež na mne držala,a el postupne to nejak slablo :roll: . Kúpila som si ju znovu za veľmi dobrú cenu, že sa s ňou budem v lete polievať,a le časoms a mi nejak sprotivila a namiesto tej sladkosti tam cítim akú si umelinu :? asi poputuje ďalej. stále hladám tu moju naj :(
Neviem si ju nájsť,a si som veľmi promiskuitná :lol:

lucky 16.11.10 18:44

dnes som si objednala túto zvláštne krásnu vonu, vo Fun som si ju o osmej rano strekla na zapestie a teraz (uz po sprche) ju stále cítim, je to asi naozaj tak, že na každej pokožke sa vona inak rozvinie a inak vydrzi. ale u mna, že vau! teším sa na ňu a ten flakónik jéééééééééj

zuza 13.09.10 19:31

mne napriklad na mne nevonala, ale ked s nou prisla koelgyna do prace, stale som nechapala, preco citim vonu dazda aj po pol hodine. nakoniec som si uvedomila, ze to vonia ona.

ingrid 15.03.10 15:02

Mně silně připomíná ten Lanvin Eclat,šmrncnutý trošku ananasem,výdrž je ničemná,ale oproti Eclatu tohle Incanto aspoň cítím.Myslím,že to je vůně opravdu tak na léto pro ty,co mají jako hlavní požadavek na parfém svěžest.

Ivana R. 02.10.09 11:14

A já ho mám moc ráda. Koupila jsem na slepáka jako letničku a trefa. Výdrž je sice mizerná (ta cena tomu odpovídá cca 600 Kč za 100 ml tester), ale zase se s ním můžete během pařáků polévat a osvěžovat. V létě jsem vystříkala 50ml ze 100ml a omrzel mě, dokonce jsem ho nabízela i na výměnu. Pak jsem ho po delší době zkusila a znova mě vzal. Už ho nedám, používám ho na cvičení, kdy mě opravdu osvěží a neobtěžuje mě.

Kate 21.07.09 16:10

Nič extra. Jeden rok na Slovensku bol vyhlásený za vôňu roka (časopis Eva). Nerozumiem, ale budiž.

JanaB 23.05.09 03:30

Neco mezi bonbony a penou do koupele.

viky 25.03.09 20:06

Objednala jsem si ji na základě recenze a očichání papírku…a byla to povedená koupě. Je to delikátní ovocný džus. Cítím hlavně ananas. Sice to není žádný výplod originality, ale je moc příjemná.

Kleaa 09.03.09 23:40

krása, škoda jen, že po hodině už není cítit, aspoň mi tak ta Incanta přijdou

oví 19.11.08 18:35

Tak ze začátku moc pěkná vůně přítel hodnotil, že to voní jak bonpari ale potom jak už tu bylo zmíněno vůně přešla do nudného průměru

jitka006 09.06.08 19:06

Moc se mi líbil na papírku i na ruce,koupila jsem si ho, ale vydrž má dost malou.Po hodině není cítit vůbec :-(

Ivulenka 05.12.07 11:33

Tohle Incanto mám taky nejraději - opravdu krásně voní a je skutečně optimistická a rozjásaná

Garfield 10.09.07 21:56

Jedním slovem Bonpari.Posléze vlezlý ananas.

Přidat komentář

Nejčtenější