Sarah Jessica Parker: Covet

Covet jsem dnes vyzkoušela na nákupní cestě městem, chodila jsem s ním asi tak dvě hodiny venku a po obchodech (s rukou neustále u nosu, samozřejmě - nechci vědět, jak u toho vypadám :) ), prokládala ho občasným přičichnutím k druhé ruce (Iris Noir) nebo papírkům s Christinou Aguilerou a Kate Mossovou, a hlavou se mi honily nejrůznější dojmy.

SJP je asi jediná celebrita, jejíž vůně v pohodě obstojí mezi normálními parfémy.
Možná i nenormálními, protože Covet se bude líbit i zmlsancům.
Flakon má fakt pěknou zelenou barvu.
Konečně realistický rýžový pudink! Ať se jde Amour s tou svojí ‚rýží‘ ve složení zahrabat!
Kam teď povedou cesty chypre, když IFRA zakázala používat větvičník ve větším množství než 0,1% ?
To jsou větrové bonbony, nebo se mi to zdá?
Konvalinky, stopro, jestli jsou tam kytky, tak konvalinky… Žádné citrusy, ani na začátku, to se moc nevidí.
Vůbec žádné ovoce, to se už tuplem nevidí, a supertuplem ne v celebritích vůních.
Nemít to tak sladkej konec, tak bych si ji snad koupila.

Teď abych to urovnala do nějaké recenze.
Covet se nedá zařadit do určité kategorie, ale kdyby mě někdo nutil, řekla bych asi fougèrově květinová se záblesky gurmánské a chypre. U mnoha vůní už oficiální promo slibovalo, že budou ‚multifaceted‘ - tedy jako broušený drahokam s mnoha ploškami, z nichž každá je jiná, a výsledek byl přitom lineární a nudný. Covet by si toto adjektivum zasloužil, protože v něm opravdu najdete ledacos, a jsem si jistá, že při příští zkoušce ho budu cítit zase úplně jinak; že každá z vás ho bude cítit jinak (své zkušenosti samozřejmě můžete napsat do komentářů pod recenzí); a že na jiných materiálech než moje ruka, tj. na papírku či na oblečení, bude taky cítit jinak.
Začátek je ostřejší, zelený, jeho přesnou podobu jsem, přiznám se, pozapomněla, každopádně citrusy jsem opravdu necítila, nebo je tam citron jen tak na doplnění a nevšimla jsem si ho. Typickou citrusovou hlavu nečekejte. To, co se začalo rozvíjet potom, mi zase připomnělo zmiňovaný rýžový pudink, plný mléka, ale zcela bez cukru. Postupně se k němu přidaly takové slané a mastné tóny, až jsem si z toho vzpomněla na Sun od Jil Sander, byla to ovšem jen chvilka a dál to nešlo. Objevil se tón, který mi připomínal větrové bonbony; mám takové zkušenosti s pelargónií, možná nějaký ostřejší závan? Váhala jsem také, jestli by se dala Covet označit za chypre, respektive vůni s chypre tóny, a nakonec jsem dospěla k názoru, že ano - ale jen trošku. Typické složky chypre (větvičník, bergamot, pačuli) komplet chybí, jen se zkrátka během rozvíjení zalesknou dřevité a zelené plošky v kombinaci, která připomíná moderní chyprovky - kdyby někdo teď, v dobách skoro zakázaného větvičníku, chtěl vyrobit chypre, měl by určitě jít touto cestou, vylovit z Covetu ty správné náznaky a postavit na nich celý parfém.
Jakmile se vůně dostane ke květinám, vyniknou ze všeho nejvíc konvalinky; nejde ale o výrazně konvalinkovou vůni. Magnólii ani zimolez jsem moc necítila. Závěr je relativně sladký, zůstane čokoláda, dřeva, špetka vanilky a hodně levandule - proto ta poznámka o fougère. (A když jsme u fougère, prakticky výhradně pánské kategorie - ano, Covet může zkusit i chlap, ctiteli jemnějších, ne moc mužných vůní s levandulí by se mohl líbit). Květinové čokolády na mě v závěru bylo moc, měla jsem z Covetu pocit ‚vyvoněné slečinky‘ - agresivní atraktivnost solárkové pleti, špičatých kozaček, dlouhých umělých nehtů a vyžehlené hřívy podle mě nepůjde s Covetem moc dobře dohromady. Volila bych spíš něco ve stylu Sarah Jessicy, tedy lehce nebo i hodně ujetého, s nenápadnou romantickou notou.
Takže závěr je jasný - Covet určitě vyzkoušet! Líbit se vám nemusí - není moc univerzální - ale ten zážitek si nesmíte nechat ujít.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

sLenka 25.02.11 17:35

Prosím psychiatra! Má závislost na Covet se prohlubuje…vzala jsem si den dovolené a první co jsem ráno udělala, je to, že když všichni vypadli do práce a do školy, navoněla jsem se Covetem a zahrabala do postele a užívala jen to ticho doma a to jak se Covet mění, jak vystupují a zase se ztrácejí jednotlivé složky. Vydrželo mi to až do 11 h. To bylo bájo......A to mám doma takové pecky jako Alien, Eden, Amarige, Wish a tak dááááále, nejsem normální. I když ,co je to vlastně být normální:-)) ?

Lilian 13.01.11 15:19

Lenka - Lovely na Covet opravdu nemá, ale Lovely jsem si pořídila a špatná opravdu není…Ani lehká, ani těžká vůně.. Příjemná květinově dřevitá vůně :)

Arnika 22.12.10 10:23

Moje první setkání s Covetem bylo rozpačité - asi vyšeptalý tester, ale necítila jsem prostě nic. Pak jsem zkoušela až po hodně dlouhé době a rázem mě uchvátila - tak rozmanitá vůně, tolik různých složek, krása. Moc jsem si ji přála a moje nejlepší kamarádka zřejmě přečetla moje myšlenky, protože jsem ji dostala k Vánocům, samozřejmě jsem nevydržela do Štědrého dne a mám ji na sobě…Je jako stvořená na jaro, ale otestovat ji prostě musím už teď.

sLenka 20.12.10 14:52

Lilian - Taky bych chtěla místnost na vůně, naštěstí mám chápavého muže a v ložnici mám 6 poliček, na kterých se flakonky pěkně výjimají. Večer je počítám místo oveček :-), jsem blázen. Myslím, že Lovely tě zklame, na Covet nemá

Lilian 26.10.10 10:49

Lenka - též mám vůní asi na 20 let, když se na tu sbírku podívám, ani nevím, co s tím budu dělat :D A to mám v plánu si koupit dalších 6 parfémů. Měla bych mít na to zvláštní místnost…Nemohu si pomoci, ale do této vůně jsem se naprosto zamilovala. Navoněla jsem se s ní teprve párkrát, ale už se těším, až si objednám další flakon. No jo, stala jsem se na ni závislou :-) Mám i Covet pure bloom, též pěkná, ale ta zelená Covet je nejlepší… Jsem zvědavá na Lovely…

sLenka 19.10.10 20:11

Lilian souhlasím s tebou je opravdu návyková, další flakon mám na cestě. I když mám vůní asi na 20 let, Covet musím mít znovu, po týdnu co mi došel mám absťák jak Brno! Uůůůž aby tu byla…

Lilian 15.10.10 19:47

Nádherná vůně. Té se jen tak nezbavím a ona se nezbaví mě. Je návyková, opravdu skoro jako čokoláda… Krásně se rozvoní. Je toho tam cítít opravdu hodně a to se mi snad u žádně jiné vůně ještě nestalo a to jsem jich vyzkoušela hodně. Další její plus - vydrží hodně dlouho vonět :-)

Arome katerina 14.09.10 23:36

První závan Covetu mně málem vyrazil dech - spontánně jsem vyhrkla: No to je teda něco, a pak už jsem jen nadšeně komentovala: náádhera, hřejivá, bohatá, zelená, citrusová… cca po 10 minutách mě trochu vyděsil takový studený vodní tón, který v parfémech nesnáším, ale naštěstí zůstal v pozadí a za nějakou dobu pomalu zmizel, zato se prosadila čokoláda, která tam sice je od začátku, ale ke konci sílí a sládne. Budu ho ještě zkoušet, parfém opravdu nezklamal, je hodně jiný, vrství příjemné komponenty nezvyklým způsobem.

sLenka 02.09.10 18:08

Alenka výše píše, že jí přijde typově divná jako Eden od Cacharelu ne, že si jsou podobné jen odlišné, než je na trhu většina vůní. Je fakt, že Eden miluju pro její divnost, ale okolí se pak na mě dost zle kouká. Tak mám Eden jen sama pro sebe doma a Covet na cestě, přeci jen je divná jen v něčem a v tom se mi líbí jak ten Eden a nikdo se na mě snad už nebude KSICHTIT!!

Boruv.ka 27.04.10 18:55

Tak po 4 hodinách už na mě není cítit vůbec, špatná volba …

Boruv.ka 27.04.10 14:37

Tak jsem si ho taky pořídila, namlsala jsem se popiskem a teď jsem z toho smutná, připadám si jako kdybych se rok nemyla, strašný puch, takový divný, jako aldehyd a mech zarůstající na bezdomovci. Přitom bych tak ráda na někom cítila jak voní, na mně to tedy není a teď co s ním ach jo… Ještě mu dám čas, ale moc tomu nevěřím… i když … schválně později napíšu jak na mě působí po několika hodinách. Počátek je přímo hrůzostrašný :-))))))

haifa 30.03.10 11:47

Moc povedený parfém , i když mě začátku zaskočil začátkem , řekla jsem si co to je a potom krásně se rozvonil .
Po půl roce k němu si přivoním a ejhle voní zase jinak že by v každém ročním obobí voněl jinak? já z něj cítím závan citronu ,konvalinky, a něco větrového jako má L od Lolity to ale nyvydrží dlouho a rozvoní se do sladkého citronového rýžového pudinku s konvalinkou, mám z něj podobný pocit jako z L . Pěkná nekaždému sedne mě se moc líbí.

Gabriela 04.02.10 14:33

Já jsem právě psala, že ho mám taky. Ale přijde mi zvláštní, že mi pokažné voní jinak. Nejlepší je asi když se s ním navoním odpoledne nebo k večeru. Protože když ho použiju ráno, nělá se mi trochu nevolno, ale pak kolem poledne už je to lepší. Jak je to možné? Ale jinak je to úžasný parém, ale po ránu mi prostě nějak nesedne, což mě mrzí. A flakonek taky úchvatný.

aknel.77 03.02.10 18:28

Gabi asi proto,že teď je to tady takové,jako na staveništi.Písni ho ještě jednou.
Já už jsem si Covet koupila celou láhev a je opravdu úúúžasná voní mi čím dál víc mám i Covet pure bloom a není špatné,ale tenhle je lepší:)

Gabriela 02.02.10 16:17

proč byl smazán můj komentář?

lucil 27.01.10 16:19

Covet je krásná vůně, dnes jsem vyzkoušela a musím jí hned jak budou penízky mít!! :)

Simča 25.01.10 12:24

Tak tohle je vážně katastrofa.Vůně, dá-li se to takto nazvat je jakoby zatuchlá.Bolehlav.

Arome Hanny 18.01.10 14:45

Covet už vlastním delší dobu. První mě na ní zaujal samozřejmě flakón. Pak přišlo dlouhé testování. Poprvé jsem nebyla nijak unešená, ale ani znechucená. Pak jsem jí dala ještě párkrát šanci a rozhodla se objednat. Musím konstatovat, že čím ji mám déle, líbí se mi víc a víc a to se mi běžně u parfémů nestává. Rozhodně je originální a má ji zatím poměrně málo žen, když pominu místní skupinku maniaček:)

Incognita 14.01.10 18:51

Připomíná mi čokoládky After Eight:
mentolově-sladká náplň v křupavě-tenké slupce černé čokolády.
Není to líbivá atraktivní vůně, je spíš pro takové domácí potěšení.

Lisa 13.01.10 22:50

Tak už jí mám doma. Kupovala jsem jí na slepo a vůbec nelituji (i cena- 390,– Kč za 100 ml mi přijde dost solidní). Jsem z ní úplně vedle. Celý den nedělám nic jiného, než ze si pořád očuchávám ruku a pokaždé z ní cítím něco jiného a nového. Žádné kopřivy, ale letní zahrada po dešti, asi 15 minut tam byl kafr, ale ani ten mě nijek nerušil a ta bílá čokoláda (cítím jí na sobě už několik hodin) - no jedním slovem fantazie. Flakónek zaslouží 1*. Pochvala pro SJP.

Eva_nem 02.01.10 00:47

Těšila jsem se na zajímavou a „divnou“ vůni, hodně zelenou, takové mám ráda. Nakonec je to k mému zklamání jemná nenápadná vůňka, asi po půl hodině se na mě rozvoněla do štrůdlově jablečné All about Eve, nerozeznala bych je od sebe. Je to taková sladká naředěná vodička, která mi právě tou nedotaženou sladkostí obrací žaludek. Jediné, co se mi na ní líbí je flakon.

Covetkářka 01.01.10 19:36

Patřím mezi minoritu, která se k vůni Covet musí neustále vracet. Pokládám ji za velmi zdařilou, má něco do sebe.

katka 29.12.09 19:30

Covet jsem si nadělila pod stromeček, nějak jsem to riskl na slepo..
Vůně je to hezká, zajímavá, celkem originální, ALE… Není vůbec cítit a nevydrží!! Musím se tím polívat doslova, aby bylo něco poznat.. Neregistruji ji jinak ani já, ani manžel… Na to že je to EDP, tak slabé.. Taková Eau de star od muglera je toaletka, a na papírku ji mám už skoro týden, a pořád intezivně noví…

aknel.77 23.10.09 19:07

Já jsem ji taky zkoušela vícekrát a přijde mi pěkně zelená vůně,kterou kdybych dostala vůbec bych se nezlobila:)

zuwa 19.10.09 21:43

je pekna ale boli ma z nej hlava, preco<

Arome zuzana 02.10.09 11:36

.. u mňa to bola láska na druhý pohľad. V obchode ma pár mesiacov, možno aj rok dozadu nezaujala, skôr odradila. Ale postupne po skúsenostiach s inými vôňami, čítaní rôznych recenzií… som si ju objednala. Mám rada Truth a tiež sladšie vône, tu sa to naozaj spája. Viaceré ste spomínali výbornú výdrž, to bohužiaľ nemôžem potvrdiť. Na to, že je to EdP tak je preč dosť rýchlo, už za dve-tri hodiny. A flakón je fantastický.. originálny, jednoduchý, hravý :-)

meda85 29.08.09 11:39

musím mít vše co má zelenou barvu, tu miluji…a COVET nezklamal, není drsný, spíše příjemný, zelený, nějaká sladkost tam je později..nemusí být zrovna léto a bude příjemný…

meda85 29.08.09 11:39

musím mít vše co má zelenou barvu, tu miluji…a COVET nezklamal, není drsný, spíše příjemný, zelený, nějaká sladkost tam je později..nemusí být zrovna léto a bude příjemný…

meda85 29.08.09 11:36

musím mít vše co má zelenou barvu, tu miluji…a COVET nezklamal, není drsný, spíše příjemný, zelený, nějaká sladkost tam je později..nemusí být zrovna léto a bude příjemný…

Terezkacz 26.08.09 23:23

Vůni mám už dlouhou dobu doma, je možná divná, ale já ji miluji. A určitě není tuctová nebo davová, na nikom jiném jsem ji ještě necítila.

Katka 26.08.09 11:47

Jak jsem z něj byla zpočátku nadšená, velmi rychle se omrzel a nyní jsem ho odložila.

Haňule 01.07.09 13:59

Nesouhlasím, že mužům se líbit nebude. Manžel mi ji bez vyzvání pochválil. A drží - opravdu poctivě celý den.

M.O. 06.06.09 14:54

S příchodem jara jsem pocítila nutkání pořídit si novou vůni.Žádnou obyklou značku,kterých jsou plné regály,ale něco ,extra,.Po prostudování recenzí jsem nabyla dojmu,že COVET bude určitě ta pravá.Po obedě jsem se natěšená,nalí­čená,vydala do Fann testovat.A čekal mě zajímavý zážitek -jako první reagoval žaludek- otočil se,před očima se mi zjevil močál,černý,les­klý.PAK jsem teprve ucítila vůni močálu.Později vyrostly konvalinky,ale takové - jako od bažiny.Vypotácela jsem se z obchodu překvapená silným zážitkem.Ale nevzdávám se, půjdu testovat znovu.Ale „nová jarní“ to určitě pro mne nebude.

jasmina 05.06.09 19:37

tak pro me je to idealni vune - mam rada vune svezi a pak vune sladke a toto je proste a jednoduse 2 v 1 :)))))) ze zacatku je krasne svezi, zelena, s kapkou citronu, par kvetin a postupne zacne cim dal tim silneji pod tou svezesti vykukovat mlecna cokolada, az nakonec zustane jen ona - navic je to opravdu moc hezka a verna cokolada - ne agresivni syntetika typu Chocolovers … a vydrz je vice nez slusna :)

Katja 31.05.09 16:41

Pokud mě na parfému zaujme flakon, a navíc má hezkou zelenou barvu, tak mu obvykle dám šanci i když první počich nezabere. První minuty jsem cítila něco nakyslého (na druhém zápěstí se krásně rozbaloval narcisso rodriguez edp :) V závěru je sladká, květinová možná magnolie s konvalinkou ale zároveň svěží jakoby tam byla trocha máty či levandule. Vypadá to že by mohla být supr na léto. Ještě ji musím testnout

evik77 29.05.09 13:07

Covet jsem prostě musela vyzkoušet a zjistit, co na ní všichni mají. A stále přemýšlím - co na ní všichni mají? Trochu hořké zeleně, možná vlhké kopřivy s citronem, čokoládu necítím vůbec. Neříkám, že je ošklivá, ale pro mně nijak zvláštní.

ajinka 24.04.09 11:31

…zvláštní, působí na mně chladně i teple zároveň, svěží magie orosené zelené trávy,letmý závan čaje s citronem, co přinesl ranní větřík, truhlík růžových muškátů na staré plotě, mezi jehož dřevěnými plaňkami nakukují ranní rosou zkřehlé konvalinky a na skalce se už začíná v prvních ranních paprscích koupat trs fialové levandule…blíží se léto a na jazyku se zrovna rozplynul poslední kousek bílé čokolády s oříšky…

paty 20.03.09 12:30

Před nedávnem jsem ho krutě odsoudila a teď už mám flakon doma.Nejdřív byla zkouška v parfumerce a nic moc, pak miniatura, no a musela jsem si ho pořídit.Je to velmi osobitá a netuctová vůně a takovým začínám přicházet na chuť:)

Lejla 14.03.09 00:11

Myslím si, že to snad ani není vůně, ale nějaká smíchanina. Ambra a zeleň, konvalinka a pelargonie? Je to takové nějaké celé moc vymyšlené a rádoby pro fajnšmekry. Ale chlapům se to líbit nebude a po pravdě ani mě. Příště víc s citem a vědět co chci. Flakon je co do estetiky jeden z nejpovedenějších, co jsem kdy viděla.

Voňavkářka 13.03.09 15:36

Rozhodně žádná tuctovka. V pozitivním slova smyslu. A určitě nevyznívá lacině.

salamandrina 13.03.09 15:22

covet miluju!!!!.. koupila jsem si ji hned, jak byla u nás k dostání a od té doby ji pořád používám… prostě jsem zatím nenašla nic lepšího, zajímavějšího…

juana 03.03.09 10:07

Já si ji snad koupím. Zkoušela jsem ji porovnat s Truth (protože na to, že jsou snad podobné jsem narazila už několikrát) a musím říct, že je lepší - pěknější vůně, intenzivnější, výrazně lepší výdrž, pochvala od partnera. A bez problémů seženu obě vůně cca za šest stovek takže ani cena není zlá.

Veru 02.03.09 20:38

Musím měnit názor. Covet jsem prvně zkoušela v době, kdy jsem toho načucháno měla zoufale málo, a tak pro můj nosánek působil jako ostrá větrovo-kořeněná pecka, kterou jsem prostě nebyla schopna strávit. Teď, po X měsících čuchání všeho možného, musím říct, že se mi seriózně zalíbil. Ta čokoláda v úvodu?? Nááádhera! Kam se poděla ta kafrová mast? Konvalinka mi tady nevadí, a naopak směs dřev, ambry a vetiveru je fakt výborná! Zvláštní kouzlo pro mě má ve vůních i zimolez… Každopádně, dřív či později na ní v nějakém množství dojde, zuby si brousím i na miniaturku (ten flakon je skvost sám o sobě!) a moc pěkně vypadá i tuhý parfém (FX) ;-)

me 17.02.09 11:44

No fakt, voní jako Truth ochucená bílou čokoládou,líbí se mi to…

Arome Alenka 14.02.09 20:04

Ano,ona je ta vůně taková proměnlivá a zvláštní. Kdo už má všechny ty známé květinovky a ovocenky, případně vanilky, ať jde do této vůně. Já jsem si ji oblíbila.Je divná, něco jako typově Eden- Cacharel,ale jen tou divností.

ippolita 12.02.09 18:50

Na zaciatku som citila citrus s bielou cokoladou, potom uz len tu sladku cokoladu a nakoniec za tam vynoril divny a zaujimavy ton- niekto to na fragrantike popisal ako vonu kovu a plastu z obchodu so srubkami, mne to vonalo podobne - skor ale ako vonu mazacieho oleja, ale zaroven aj ako pelargonie.

Anka 07.02.09 16:26

Zvláštní vůně, nasládle levandulová a mýdlová. Nedoporučuji kupovat bez vyzkoušení.

Charlie 02.02.09 08:50

Tato vůně mě překvapila. Je podařená. Na začátku lehce zelená s nádechem levandule, potom máslově až oříškově nasládlá a hladká, voní bílou čokoládou a ustálí se na ambrovou sladkost, nijak neruší a rozhodně není slaďák. Dokonce myslím, že se bude proměňovat a pokaždé v ní ucítíte něco nového- jehličí, seno, něco z vůně Truth a pod. Doporučuji. Flakon je krásný a barva nádhera.

Svatka 20.01.09 22:30

Tak dnes jsem četla četla recenze na fragarantice komentáře, a jeden byl kouzelný: … jako pbíhající rozpustilé jezinky v kouzelném lese… Ano, je to krásná neotřelá vůně, zajímavě kombinované zelené, bylinné a čokoládové tóny. A ta levandule se mi tam moc líbí. Asi si ji koupím za výzo.

dracatko 17.01.09 09:28

Já mám tuhle vůni strašně ráda. Ze začátku v ní cítím mokrou louku, lehce citron (spíš limetku) a pak levanduli s bílou luxusní čokoládou, která se postupně zesiluje - a tenhle konec na mně vydrží dlouho a je moc příjemný.

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější