Serge Lutens: Encens et Lavande

Milovníci kadidla, zbystřete - jestli vám nevyhovuje kadidlo v kombinacích se sladkými složkami (vanilka, růže), Serge Lutens pro vás má zajímavější variantu. V Encens et Lavande je kadidlo věrně kouřové, lehce štiplavé a suché jako troud - věrnější ztvárnění temné vůně žhnoucího vánočního františka jsem ještě na kůži neměla. Serge Lutens své vůně až na výjimky uvádí jako unisexové a tato není výjimkou, umím si ji představit na sobě i na nějakém muži. Kadidlo je doprovázeno vůní levandule a bylin, které žhavý kouř trochu ochlazují, jako by se vinul mezi chladnými kamenými sloupy. Sladkého není v Encens et Lavande nic, jen v základu se skromně drží medově pryskyřičná stopa ambry. Není těžká a myslím, že nebude mít tendence příliš expandovat do okolí.
Encens et Lavande je úžasně mystická. Tíhnete-li k temné romantice, svíčkám, procházkám za šera kolem starého kláštera a snění o uhrančivém cizinci, budete hned doma. Možná vám přijde kostelní, vůně s kadidlem tak často působí, ani při největší snaze v ní však neobjevíte žádnou staromódní nebo „babičkovskou“ stopu, jaká bývá obvykle s kostelními vůněmi spojována. Žádný pudr, žádná zatuchlina, žádné nostalgické emoce, jen přímočaré kadidlo, byliny a šedý kámen.
Z mainstreamových vůní, které znám, je Encens et Lavande nejpodobnější asi pánská Photo od Karla Lagerfelda, která je hodně kadidlová a také neobsahuje nic žensky sladkého, její čistotu a věrnost pravému kadidlu ovšem kazí ostatní složky.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Lavandine 31.01.14 20:05

Troufla bych si říci, že trochu podobná by mohla být Yadis Brown z Kashky, až na ten ambrově sladký konec.

laska 25.10.09 19:32

DOBRY DEN. PROSIM INFO O PARFEMU ENCENS ET LAVANDE-GDE TEN PARFEM DA SEHNAT? DĚKUJI.

alin-ka 30.01.08 23:15

voskova vzorka opat nebola az tak presna na odskusanie, ale aku taku predstavu ti o voni poskytne. Ja som tiez bola sklamana po pricuchnuti k vzorke v Petit Levres. Dnes mi ale prisla vzorka z TPC, mam na ruke…a suhlasim s recenziou. Lepsie napisat by som to nevedela. Pre mna je to panska vona. Ako pise Ada, kadidlo, byliny a sedy kamen. Nic ani naznakovo sladke alebo kvetinove…ta levandula je naozaj bylinna. Proste kadidlo a levandula. Nosit by som ju asi nemohla. Zatial. Teraz mam nejake sladsie obdobie, ba az gurmanske :)

estelle 26.06.07 18:19

Vyskusala som ju z voskovej vzorky, no mna az tak neoslovila…islo to az tak do slana - a to sa mi nepaci. Nieco mi v nej vadilo alebo presnejsie - chybalo.Mozno nieco jemne sladke.

evalota 14.06.07 21:38

:-D Tak tu vůni musím někde sehnat kouřový odér s kadidlem..to je moje !!!!

Ada 14.06.07 21:31

Přesně tak, a k tomu i ty lavice, co studí do zadku, a šedivé kamenné stěny :)

Evalota 14.06.07 13:01

Dík za pozvání.Jujky,takže to kadidlo je tam jako když fláterník vyčuďuje kostel ?:-Dn No a to mně právě docela voní…

Ada 13.06.07 09:07

V Encens není zrovna lehký náznak :) Založím na fóru v dámských parfémech téma „vůně s kadidlem“, přijď podiskutovat.

Evalota 12.06.07 13:59

Neustále se na Vašich stránkách vracím k této vůni.Moc by mne zajímalo,jak voní.Zbožňuji totiž ve vůních jemný náznak kadidla.Tato vůně ale asi na tuzemském trhu k sehnání zatím není…

Přidat komentář

Nejčtenější