Odhalte s námi 5 tajemství italské krásy

Italky jsou krásné ženy. Také vás zajímá, jaké je tajemství jejich nadčasové krásy? Italské ženy si své rituály předávají z generace na generaci. My vám ale některé z nich poodhalíme.

* Stejně jako Italky, dělejte ve svém životě vše, co vás dělá šťastnou. Zdroj: Canva

#1 La Dolce Vita

Jaký je recept na štěstí a krásu, na tzv. sladký život? Ničím se moc netrapte! Právě stres nejvíce škodí zdraví a způsobuje, že pak vypadáme starší a unavenější. V italské kultuře je pravidelná relaxace naopak ctností. Oceňujte také více detaily svého života a dělejte to, co vás dělá šťastnými.

V Itálii se nevěří na žádné diety a špatné svědomí z váhy. Klíčem je střídmost. Porce Italek jsou mnohem menší, než na co jsme zvyklé my. Ale za to si každé jídlo i sklenku vína pořádně vychutnají. Zkuste to i vy.

Středomořská strava je navíc pestrá a duhová:

  • Nechybí olivový olej, cukety, lilek, rajčata, krvavé pomeranče, broskve a pistácie.
  • Je tak bohatá na prospěšné vitamíny, minerály a antioxidanty a výsledkem jsou krásné vlasy a dokonalá pokožka.

#2 Zdravá dávka sluníčka

Zatímco se lidé v Jižní Koreji slunci za každou cenu vyhýbají, Italky se v něm doslova koupou – nezapomínají ale na kvalitní opalovací krémy. A nosí také elegantní sluneční brýle. Solária jsou plně zapovězená, pokud ale pobytu na pláži neholdujete, sluncem políbenou pleť si můžete zkusit vyčarovat i za pomocí bronzeru.

#3 Tajná kosmetická zbraň

Italky pak nedají dopustit na olivový olej. Kromě toho, že ho používají v kuchyni i při léčbě různých neduhů, znají i jeho kosmetické výhody.

Které to jsou?

  • Vitamín E, který působí proti stárnutí.
  • Hydratační skvalen, který Italky často používají na konečky vlasů pro zdravý lesk nebo v podobě různých zábalů.

A Sophia Loren byla dokonce známá tím, že si ho každý den po koupeli roztírala po celé kůži.

Italky působí sebevědomě a nádherně.Italky působí sebevědomě a nádherně. Zdroj: Canva

#4 La Bella Figura

Trendy přicházejí a odcházejí, ale La Bella Figura je věčná.
Dbejte o svou fyzickou kondici a stejně jako Italky provádějte lehké, ale časté fyzické aktivity, jako je například chození po schodech a procházky.

Tento výraz však není až tak o krásné postavě, ale spíše o přístupu k životu, chování k druhým a sebeprezentaci. Je to filozofie, která věnuje pozornost malým detailům dělajícím velký rozdíl – například přidání nápadného šátku na krk, čisté a pěstěné nehty nebo dokonce „jen“ vystavení kytice květin na konferenčním stolku.

Italky působí sebevědomě a nádherně. Vyzařují eleganci bez arogance, jsou atraktivní, ale nejsou namyšlené, mají dokonalé chování, ale zůstávají srdečné a přístupné. Tyto nepatrné změny chování mohou pomoci i vám vyzařovat skutečný italský styl.

#5 Méně je více

Italský make-up je jednoduchý a nenáročný na údržbu. Líčení je jemné, klasické s černými linkami a bohatými řasami. Nutností pak rozhodně je výrazný parfém a rtěnka.

Italky rády vyprávějí… a vyprávějí hodně. Hlavně nad talířem chutných těstovin nebo u šálku kávy, takže sahají po dlouhotrvajících rtěnkách, které obsahují ochranný faktor. Barva je vždy individuální volbou, momentálně však u nich letí matné odstíny.

Jak se obléknout jako Italka?

Kterou ze slavných italských žen stojí za to se inspirovat? Napište nám do komentáře pod článkem.

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Váš příspěvek
mimi 22.7.22 19:16

Som v Taliansku, ale nevidela som ani raz vyrazne linky a a vyrazne parfemy zriedka, skor svieze, bylinne vone, trochu „srltarosvetske“ mozno.

Nejčtenější