Slovenské přírodní poklady: Značky, které by Češky měly znát

Máte Slovensko spojené s Tatrami a haluškami? Měli byste to pomalu přehodnotit! Naše slovenská kolegyně Karin nám představila nadějné kosmetické firmy, které vyrábějí ryze přírodní kosmetiku... a které stojí za pozornost i na západ od Bratislavy.

* Věděli jste, že u našich sousedů umí skvělou přírodní kosmetiku? Zdroj: sivilla / Shutterstock, Inc.

NAVIA

Zakladatelka Martina pracovala v chemické laboratoři, kterou pak vyměnila za svět přírodní kosmetiky. Teď vyrábí květinové vody, tuhé šampony, deodoranty nebo šlehané tělové krémy. Značku Navia poznáte podle typických etiket a romantických názvů, jako je Levandulový sen nebo Bezstarostné ráno.

Soaphoria

Atopici v naší kanceláři opěvují značku Soaphoria, ekonáckové si pochvalují jejich praktické obaly – prázdné skleněné lahvičky nebo uzavíratelné dózy totiž využijete v kuchyni. Soaphoria nás překvapuje obrovskou zásobou tělové i pleťové kosmetiky, ze které si prostě nejde nevybrat! Mají například fantastické jednodruhové oleje nebo tuhé šampony. V hodnocení na Arome zatím nejvíc frčí jejich čisticí pleťové mýdlo.

Mylo

Pokud chcete vyživit pokožku i potěšit oko, sáhněte po slovenské značce Mylo. S jejich obaly v koupelně si budete připadat, jako byste leželi v pětihvězdičkovém hotelu. Za značkou stojí majitelka Barbora, která dostala v roce 2013 knihu o výrobě mýdel… a bylo vymalováno! Do výroby přírodní kosmetiky Mylo se pustila opravdu s vervou a své výrobky vypracovává do posledního detailu. Doporučujeme okouknout například odličovací pleťový olej Botanika a noční pleťové sérum Radosť.

Malinna

Za značkou Malinna stojí rodinné duo, tatínek Jaroslav s dcerou Dominikou. Ti neberou své výrobky jako pouhou kosmetiku, spíše jako součást komplexní péče o sebe sama. Slovenky pějí chválu zejména na jejich výživový doplněk Elixír mint, se kterým zaznamenaly zlepšení pokožky i zdraví! Jsme si proto jistí, že o značce ještě mnoho uslyšíme. Mimochodem – pokud máte cestu do Bratislavy, nezapomeňte navštívit jejich kosmetický butik.

Modrá púpava

Peter a Elena z Banské Bystrice s úsměvem zvládají širokou škálu kosmetiky – od pleťových krémů a sér přes tělovou kosmetiku až po pánské i dětské výrobky. Modrá púpava si zakládá na minimální ekologické stopě, podporuje pomalé nakupování a tomu přizpůsobuje svou výrobu. Půvabné obaly se vymykají už na první pohled etiketami ve stylu vintage. Jako byste si kosmetiku přinesli z oblíbené apatyky, kde vás lékárník zná jménem.

Yemna

Vegani, tady si vyberete! Majitelka Silvia dlouho pracovala jako masérka a poslední roky zužitkovala své zkušenosti při výrobě vlastní kosmetiky – ze značky Yemna vynikají zejména její mýdla a pleťové krémy. Nás obzvlášť zaujaly tělové peelingy v papírovém sáčku nebo zinkový korektor na akné.

MUSK

Prohlížet si mýdla a tuhé šampony MUSK je jako chodit do cukrárny – jejich kosmetické kousky spíš připomínají pralinky, na které dostanete neodolatelnou chuť. Značka MUSK povýšila tak „obyčejnou věc“, jakou je mýdlo, na poctivé řemeslo. V jejich repertoáru najdete pleťová, různá designová, cestovní nebo i svatební mýdla.

Vyzkoušeli jste vy nějakou slovenskou značku přírodní kosmetiky? Jakou máte zkušenost?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
Michele 9.3.19 21:49

Prvni dve uvedene znacky pouzivam a jsem s nimi spojojena.
Nicmene vyraz “ekonackove”. Jako ste normalni?

mimi 9.3.19 13:48

Este je aj Dulcia natural, Ponio…

Nejčtenější