Step by step: Jak perfektně nalíčit rtěnku, aby držela a vypadala skvěle na Instagramu

Perfektně nanesená rtěnka podtrhne tvar a krásu rtů. Ukážeme vám nalíčení krok po kroku, které zaberou jen chvilku. Pak už se těšte na komplimenty od žen a obdivné pohledy mužů.

Rty, které by vám i Angelina záviděla

Rtěnka rovnou na pusu? Když vynecháte přípravu, nikdy to nebude vypadat dobře. Proto nejprve zbavte rty všech šupinek, nejlépe k tomu poslouží cukrový scrub (mezi naše oblíbené patří ty od Lush ). Snadno ho vyrobíte i doma: make-up artista Ondra si míchá směs z hrubozrnného třtinového cukru s trochou kokosového oleje. Poté hned rty namažte, aby byly hydratované. My v Arome máme rády výživný balzám Skin Food od Weledy, který se rychle vstřebá do rtů, takže zkratí čas před nanesením rtěnky.

Každý balzám vždycky potřebuje chvilku na vstřebání. Přebytečnou mastnotu potom odstraňte osušením do kapesníčku, jinak by se vám následná konturka rtů rozpíjela. Tužka by měla být transparentní nebo v barvě rtěnky. Jinak z ní nebude skvělý sluha, ale zákeřný pán.

Vykreslování začněte horním rtem a vždy přitom respektujte svou přirozenou linii rtů. Pokud chcete rty opticky zvětšit, přetáhněte maximálně o půl milimetru. Jinak bude celé líčení vypadat uměle. Tužkou také můžete dorovnat nesymetrické části rtů.

A které tužky drží, nerozpíjí se a snadno se s nimi pracuje? Make-up artista Ondra doporučuje značky Kryolan, NARS nebo Mac.

Pomocí krátkých tahů vyplňte celý prostor rtů. Tím se barva dostane i do drobných vrásek a vytvoří rovnoměrnou vrstvu. Zkuste docílit toho, aby vnější koutky měly tvar symetrických trojuhelníků. Vysušování rtů se nebojte – pokud jste nepřeskočily přípravu, rty zůstanou šťavnaté.

Pokud si rtěnku zrovna nenanášíte ve spěchu v tramvaji, použijte štěteček. Nejlépe poslouží plochý s umělými štětinami, které do sebe rtěnku nenasají. Rtěnku pak naneste rovnoměrným vťupkáváním“ na celé rty. Rtěnka díky tomu vydrží dlouho a nehnutě na rtech.

Bez závěrečné fixace by rtěnka bledla nebo se rozmazávala, proto ji nevynechávejte. Naneste dostatek pudru na štětec, ke rtům přiložte papírový kapesníček a přepudrujte je. Díky této technice se rtěnka na rtech „uzamkne“ a získá matný finish. Názorně vám celý postup ukáže Ondra ve videu na začátku tohoto článku.

Hotovo, tak vypadá výsledek. Perfektní red-lip look vykouzlíte stejně jako make-up artista Ondra. Stejný postup využívejte, i když se líčíte méně výraznými odstíny rtěnek.

Použitá kosmetika:

Look pod taktovkou Ondry Porubského

Modelku líčil Ondra Porubský – perfekcionista, který vždy vyznává čistý a přirozený vzhled každé ženy i muže. Své zkušenosti získal ve světě divadla, módních přehlídek, reklam a filmů. Spolupracuje s televizními produkcemi, fotí pro časopisy a specializuje se na drag queen make-up.

Vyzkoušíte tento návod? Označte nás na instagramu @aromecz, vaše perfektní rty ukážeme světu!

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější