Step by step: Jak na správné konturování obličeje?

Můžete se snažit jakkoliv chcete, ale vaše snahy o konturování dopadají několika šmouhami na tváři a nose? Spolu s Makeup Institutem jsme pro vás připravili snadný návod, díky kterému už nikdy nešlápnete vedle.

* Konturování obličeje: PŘED a PO.

Příprava pleti by měla zabrat nejvíce času

Ať už konturujete, nebo ne, perfektně připravená a hydratovaná pleť je prostě základ. Když si dáte se zapracováním krému a případně i báze načas, zaručeně bude i make-up po nanesení vypadat lépe.

Konturování je hra se stíny a rysy vašeho obličeje, proto je potřeba eliminovat zabarvení, které na zářivé pleti být nemá. Tmavé kruhy pod očima snadno zakryjete korektorem s lososovým podtónem. Právě ten potlačuje šedavou až nafialovělou barvu.

Projasnění očního okolí

Světlým korektorem v oblasti očí pak docílíte projasněného vzhledu a opticky větších očí. Vizážistka Vilma však varuje před nadměrným množstvím korektoru! Vůbec není potřeba ho pod oči dávat tolik, kolik vidíte na videích na YouTube a Instagramu. Přebytečné množství se ukládá do vrásek a pórů a zvýrazňuje je.

Lesk na světlá místa

Pokud jste viděly náš předchozí step by step návod, mohly jste si všimnou, že rozjasňovač je náš kámoš! Pro správně projasněnou pleť ho naneste na nadočnicový oblouk, lícní kosti a mírně i na nos, nad horní ret a bradu.

Na modelku vizážistka použila rozjasňovač Ultra HD od Make Up for ever.

Kde je světlo, musí být i stín

Konturu tváře byste měly směřovat od ucha, těsně pod lícní kostí směrem ke koutku pusy. Díky tomu vytvoříte dojem užšího obličeje. Pak postupujte i na horní část čela k vlasové linii. Tento krok ale vynechte v případě, že máte nízké čelo. Směřujte i na dolní hranu čelisti, tím ji podrthnete a dodáte ostrost. Pokud chcete, aby váš nos působil užší, konturujte i jeho strany.

Zapracování do základu

Následně kontury vpracujte do pleti. Používejte výhradně syntetický štětec, pokud pracujete s krémovou konturou. Opět si dejte záležet, aby přechody byly pozvolné. V případě, že se vám zdá kontura moc tmavá, usměrněte ji štětcem, kterým jste nanášely make-up.

Naučte se používat tvářenku

Vilma použila velmi tmavý hnědý odstín bronzeru. S pomocí jemného fluffy štětce totiž dokážete nabrat ideální množství a na tváři se pak odstín přizpůsobí. Stejným štětcem naneste i tvářenku. Tu směřujte na jablíčka na tvářích.

A kontury jsou na světě

Klíčové je, aby kontury i highlighter byly precizně zapracované do pleti a nevznikaly žádné ostré přechody.

Líčení vytvořila Vilma Baum

Charismatická, výrazná lektorka a make-up artistka s mnohaletými zkušenostmi ze zahraničí. Působila hlavně ve Slovinsku a Španělsku.

Zaměřuje se na celebrity make-up, foto make-up a beauty. Bohaté zkušenosti má zejména z televizních projektů, jako je například zahraniční StarDance apod.

Naučte se v Make Up Institute Prague složitější konturování a spoustu dalších triků, s nimiž se dokonale nalíčíte.

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Nejčtenější