Step-by-step: Z kanceláře rovnou na víno

Máme pro vás další tutoriál z naší série, která vzniká ve spolupráci s profesionálními artisty z Makeup Institut Prague. Ukážeme vám, jak z denního fresh looku vytvořit během chvilky večerní líčení. Stačí vám k tomu jen dva kosmetické kousky!

* Proměnit denní líčení ve večerní není vůbec těžké.

Z jemného looku sexy kouřovky

Návod na tento fresh look jsme vám ukázali minule. Tentokrát vás naučíme, jak ho v pár jednoduchých krocích přetvořit ve večerní líčení. Navíc k tomu budete potřebovat jen tužku a bronzer!

Nejdříve měkkou kajalovou tužkou nakreslete hrubou linku podél linie horních řas. Mírně přetáhněte z vnějšího koutku i na spodní linii. Ta by měla končit přibližně v polovině víčka. Díky tomuto triku bude oko působit větší. Dejte si ale pozor, aby tužka nebyla moc mastná, pak by se vám obtiskávala a slévala.

Rozmazávat, rozmazávat!

Malým štětcem začněte krátkými tahy linku rozmazávat. Snažte se nezasahovat štětcem až úplně k řasám, tam je potřeba mít linku nerozmazanou. Postupujte směrem nahoru, zhruba do poloviny pohyblivého víčka. U vnějších koutků směřujte až k záhybu víčka.

Výrazné líčení v pár jednoduchých tazích

V tomto kroku prohloubíme pohled a zafixujeme krémový podklad. Do očního záhybu naneste tmavě hnědý pudrový stín. My jsme použili stín z konturovací paletky, kterou následně použijeme i na tvář. Dejte si záležet a stín precizně rozblenděte, aby nevznikaly ostré přechody. Do koutků a doprostřed víčka naťupkejte trochu rozjasňovače.

Oživení kontur, které se pod make-upem ztratily

K výrazným očím je potřeba doladit i tvář. Pod lícní kosti naneste bronzer. My jsme použili stejný jako na oči. Odstín se může zdát nepřiměřeně tmavý, pokud ale použijete fluffy štětec, barva se tváři krásně přizpůsobí.

Finální pronikavý pohled

Pokud se cítíte na více lesku, přidejte rozjasňovač na nejvyšší body obličeje. Výsledné líčení můžete zafixovat sprejem.

Vyzkoušíte tento look? Pochlubte se s ním na Instagramu a nezapomeňte označit @aromecz a @makeupinstituteprague.cz. Anebo zlepšete své vizážistické dovednosti díky kurzu v Makeup Institutu.

Look pod taktovkou Vilmy Baum

Charismatická, výrazná lektorka a make-up artistka s mnohaletými zkušenostmi ze zahraničí. Působila hlavně ve Slovinsku a Španělsku.

Zaměřuje se na celebrity make-up, foto make-up a beauty. Bohaté zkušenosti má zejména z televizních projektů, jako je například zahraniční StarDance apod.

Přemýšleli jste někdy nad absolvováním vizážistického kurzu?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Váš příspěvek

Nejčtenější