Svatební manikúra: Proč je tak důležitá a čeho se vyvarovat?

Každá nevěsta touží být na své svatbě krásná od hlavy až k patě. Kromě šatů, účesu a líčení je třeba myslet také na precizní manikúru, protože ruce jsou vaší vizitkou i místem, kam partner navlékne prstýnek. Jak mít dokonalé nehty a co je letos IN?

* Svatební manikúra by měla být něžná, čistá, elegantní a ladit k šatům. Zdroj: Canva

Svatební manikúra podtrhne váš celek

Pokud jste se dosud starala o nehty sama, tentokrát udělejte výjimku. Na svatbě si zasloužíte to nejlepší a profesionální manikérka odvede zcela jistě skvělou práci. Nemusíte se hned ubírat k umělým nehtům, i když ruku na srdce, gelové nehty vypadají na fotkách skvěle. Objednejte se s dostatečným předstihem do salónu nebo se domluvte se šikovnou kamarádkou, která ví, jak na to. Ale pozor. Nevyplatí se příliš experimentovat. Na váš velký den musí být i vaše nehty dokonalé.

Svatební manikúra, nevěsta, nehtyVelmi pěkně působí jemné zdobení, které není příliš výrazné. Zdroj: Canva.

Čemu se raději vyhnout?

Svatební manikúra by měla ladit k šatům, účesu i líčení. Navíc pravidlem také je, že v jednoduchosti je krása. Obecně platí, že je vhodné vyhnout se:

  • výrazným barvám,
  • ornamentům,
  • vzorům,
  • nálepkám,
  • ozdobným kamínkům.
Svatební manikúra, manželský pár, svatbaUpravené nehty nevěsty jsou důležité. Budou součástí svatebních fotek. Zdroj: Canva.

Jaké jsou možnosti?

Svatební manikúru můžete mít buď s pomocí gelových nehtů, nebo i svých přírodních. Hodně záleží na tom, jak kvalitní a pěstěné vaše nehty jsou. Pokud se nelámou, stačí si nechat udělat klasickou francouzskou manikúru na vlastních nehtech, které nemusí být ani příliš dlouhé. Naopak v současné době jsou více trendy kratší a krásně upravené nehty.

Pokud vašim nehtům chybí lesk a nejsou dostatečně odolné, další možností je P-shine neboli japonská manikúra. U tohoto způsobu úpravy nehtů oceníte, že je neničí, nejedná se o žádný velký zásah do nehtového lůžka a zajistí krásný lesk a dostatečnou výživu. Sice dlouho nevydrží, ale pokud si ji necháte udělat pár dní před obřadem, výsledek bude pěkný.

Většina žen nakonec ale zvolí nehtovou modeláž, která zajistí velmi pěkný a elegantní efekt. Nejčastěji si nechávají udělat gelové nehty (další možností jsou ještě akrylové nehty), které jsou odolné (vydrží podle kvality nehtů tři až čtyři týdny) a hlavně vypadají velmi pěkně. Je navíc úplně jedno, v jaké kvalitě a délce máte své vlastní nehty. Gel zakryje všechny nedostatky a vy budete mít ruce krásné a upravené. Na svatebních fotkách se navíc gelové nehty krásně vyjímají.

Svatební manikúra, Francouzská manikúra, nevěstaFrancouzská manikúra je jistota, která nezklame. Zdroj: Canva.

Jednoduchost v každém detailu

  • Svatební manikúra by měla vypadat přirozeně. To se týče nejen zdobení nehtů, ale také délky a tvaru.
  • Vhodné jsou kratší nehty opilované do oválného nebo mandlového tvaru.
  • Důležité je, aby se v nich nevěsta cítila příjemně.

A na jaké barevné varianty vsadit?

Dříve byla velkým hitem francouzská manikúra, které ale v posledních letech už odzvonilo. Přesto pokud si nejste jistá a nechcete příliš experimentovat, na svatební manikúru se hodí stále. Bílé špičky nehtů v kombinaci s průhledným lakem působí čistě a elegantně.

Velmi pěkně působí také ombré efekt, kdy se bílé špičky nehtů postupně prolínají s jemně růžovou. Ke svatební příležitosti se hodí také decentní stříbrné třpytky nebo kombinace bílé, růžové a stříbrné. Vsadit můžete i na jemné „krajkové“ zdobení. Pokud vaše svatební šaty nebudou bílé, ale například krémové, raději se bílé barvě na nehtech vyhněte.

Nechte si poradit

Jestliže si nejste jistá, jakou manikúru zvolit, nechte si poradit od zkušené nehtařky. Můžete si s sebou do salónu vzít fotografii šatů a případně i svatební květiny, protože nehty lze ladit i do dominantních tónů vaší kytice.

Daly byste přednost klasické Francii, nebo raději jinému zdobení nehtů na svatbu?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Nejčtenější