Thierry Mugler: Miroir des Secrets

Miroir des Secrets, Zrcadlo tajemství, tak se jmenuje jedna z vůní "zrcadlové řady" Thierryho Muglera. Zrcadlová řada je přirozeně exkluzivní, najít o ní nějaké informace dá trochu práci, někde ji sehnat ještě větší a kus stojí milých 130 eur, takže většina z nás si jistě ráda nechá zajít chuť.

Miroir des Secrets, Zrcadlo tajemství, tak se jmenuje jedna z vůní ‚zrcadlové řady‘ Thierryho Muglera. Zrcadlová řada je přirozeně exkluzivní, najít o ní nějaké informace dá trochu práci, někde ji sehnat ještě větší a kus stojí milých 130 eur, takže většina z nás si jistě ráda nechá zajít chuť.
Zrcadlové parfémy patří k celkovému kosmetickému konceptu, který Thierry Mugler představil. Podívat se na něj můžete na webu www.thierrymuglerbeauty.com. Jmenuje se Metamorfóza a spočívá samozřejmě v tom, že si zakoupíte Muglerova nová malovátka a s jejich pomocí ze sebe učiníte jinou, lepší - reklamní videa nabízejí ženu vamp, vznešenou hrdinku, jemnou múzu a drsnou válečnici, úhledně se potící v posilovně, to vše v typickém nadpozemském, třpytivém a mondénním stylu a laděné do modrých odstínů. Že válečnice při tom pocení mrká umělými řasami a špulí rudé rtíky jí odpustíme, reklama není realita. Máte-li chuť, můžete si přečíst inspirační povídání plné hlubokých myšlenek typu ‚luxus je privilegium pro ty, kteří vědí, jak si uspořádat život‘. (V překladu: připravte si dva a půl tisíce na pleťovou masku a tisícovku na rtěnku.) Raději si prohlédněte obrázky, odličovač v lahvičce angelovského designu je aspoň roztomilý.
Miroir des Secrets inzeruje ‚přírodní aldehyd‘, který prý ještě v žádném parfému nebyl použit. Aldehyd neznamená automaticky ostré mýdlo, v Miroir des Secrets je po něm jen taková lehká stopa. Vůně je od začátku velmi zvláštní, plná zemitých tónů, vlhkého prachu - Mugler má pačuli prostě rád - a sametového pižma. Po rozvonění už není jen navlhlá, je z ní přímo cítit voda a do toho neurčité květiny.
Působí melancholicky, chladně, jako den na sklonku podzimu, kdy už slunce moc nehřeje a barvy v přírodě dávno vystřídaly odstíny šedé a šedohnědé. Vytvoření dojmu tajemství se povedlo a vůně si své jméno zaslouží, což je bod k dobru. Přes všechny ty šedé a zemité odstíny není Miroir des Secrets suchá (ve smyslu ‚nesladká‘) jako třeba Eau des Merveilles, je dostatečně nasládlá, aby byla jednoznačně ženská.
Výtku musím mít k výdrži, není to sice úplná katastrofa, ale mohlo to být lepší.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

hafik 25.09.08 19:27

ježííííš, tu bych chtěla vyzkoušet :-))

Dagmary 20.09.08 15:11

Ale stránky jsou to docela pěkný : - ))
(Prokousala jsem se jimi v němčině).

chavah 20.09.08 11:53

moc hezká recenze.Tak ještě někde to ovonět.Možná se odváže Douglas v Praze na Příkopech,nabízí jinde nenabízené /Bond atd. /

Nejčtenější