Tom Ford: White Patchouli

Tahle vůně je jeden z oněch mnohotvářných chameleonů, v nichž si každý může najít co chce. Její název ("Bílá pačuli") je zvolen velmi přiléhavě, obsah flakonu je kvalitní, dobře vypracovaný a originální, nehraje si na něco, co by se mělo líbit každému, ale není to ani originalita jen pro tu originalitu. Inu, zkrátka vůně, jak má být :)

Tahle vůně je jeden z oněch mnohotvářných chameleonů, v nichž si každý může najít co chce. Její název (‚Bílá pačuli‘) je zvolen velmi přiléhavě, obsah flakonu je kvalitní, dobře vypracovaný a originální, nehraje si na něco, co by se mělo líbit každému, ale není to ani originalita jen pro tu originalitu. Inu, zkrátka vůně, jak má být :)

Od Toma Forda mi zatím prošla nosem jediná vůně, Black Orchid, na kterou by se předchozí věta dala vztáhnout také. U Forda očividně nelitují dobrých ingrediencí a snaží se dělat zajímavé vůně - a zároveň ne moc ujeté, chtělo se mi dodat, ale po pouhých dvou vůních z celé kolekce ještě nebudu dělat závěry.
White Patchouli bych zařadila mezi moderní chypre vůně, po bok Narcisa či Red Velvetu.

Základ tvoří typická pačuli ve vlhké, šedočerné, zemité podobě, zde ještě mírně přičerněna kadidlem. Zbytek jsou květiny - růže a jasmín. Spojením růže a pačuli vznikl zajímavý efekt, který se mi na ruce držel velmi dlouho a připomínal vůni orosené pivoňky s veškerou zelení a kusem záhonku, tak jak ji znám třeba z Pur Désir de Pivoine (bez toho záhonku). Boží tělo, děla moje matka, která jako dítě na Vysočině zažila ještě leccos z toho, co už se dnes nedočteme ani v knížkách. Hromady květin, vlhké jaro na vsi, sem tam závan kadidla.

Asi tak po hodince, kdy první fáze vyprchá, se zdůrazní jasmín, podporován ve své sytě krémové vůni bílou růží, a pačuli začerněná kadidlem se od květin jasněji oddělí. Jestliže jste doposud chyprový charakter marně hledali, teď už ho minout nemůžete. Kombinace zemité pačuli a bílých květin připomíná růžové Narciso, ale White Patchouli je hebčí, krémovější a vůbec hezčí.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější