Van Cleef & Arpels: First Love

Tuto vůni jsem objevila zcela náhodou v jedné parfumerii (byl to Marionnaud na Příkopech v Praze); nikdy předtím jsem ji nikde neviděla a tak jsem ji samozřejmě okamžitě vyzkoušela.

Na úvod jsem dostala divnou, ovocně-zeleninovou směs. Vážně jsem ji nemohla identifikovat a hlavou se mi honilo všechno možné, až jsem ji nakonec vyhodnotila jako rajský protlak. Teď, když jsem se podívala na složení, jsem malinko chytřejší - vonokvětka je květina, jejíž vůně má broskvový nádech, k tomu podezřelá rajská semena a v srdci svěží pivoňka, tyhle složky nejspíš vytvořily ten zvláštní mišmaš. Nebylo to ošklivé a k nevydržení, jen poněkud netradiční.

Po rozvonění First Love obrátila skoro o sto osmdesát stupňů. Čekala jsem nějakou variaci na květinově ovocné téma, místo toho jsem se dočkala orientu! Základ tvoří přiměřeně a poměrně jemně sladká kombinace vanilky a ambry, provoněná ylang-ylangem a skořicí. Skořicový dojem možná vzniká z kombinace ostatních složek a je možné, že vy ucítíte jiné koření, nebo se vám First Love nebude zdát skořicová vůbec.

Kdybych ji měla zařadit do nějaké větší skupiny, dala bych ji asi k vanilkově kořeněným vůním à la Kenzo Amour nebo Hypnotic Poison; skořicí mi vzdáleně připomněla Initial, ten je však těžší a výrazně santalovější, zatímco ve First Love nejsou po santalu ani stopy.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

mary 13.08.11 12:28

Cítím z ní jenom vanilku… Opravdu připomíná Hypnotic Poison.

pichjit 03.05.09 15:05

Znám ji asi půl roku, možná déle, líbí se mi moc, vždy na ni zapomenu pro jiné, ale kdykoliv ji zkusím, dám ji opět do tužebníku. Je po rozležení spíše zimní, přestože začátek je svěžejší. Působí harmonicky sladěně až prostě, nepřekombinovaně, přitom není „jednoduchá“.

dias 03.12.07 11:33

Souhlasím s recenzí, že začátek a „další pokračování“ vůně jsou naprosto odlišné. Na mně se bohužel usadila v podobě velmi syntetické a lepkavé (doslova jako lepidlo, a to ještě natřené na čerstvě vyrobeném kartónu). Ale za vyzkoušení určitě stojí, odlišnost od jiných poloorientálek je výrazná.

Ada 28.11.07 20:55

Netuším - zkus nějaký větší Marionnaud (Olympie)

Svatka 28.11.07 18:46

Kde ji, prosím, najdu v Brně? Má původní láska k Initialu ochladla. Zdá se mi moc pižmový. Je krásný, ale čekat než to pižmo vyprchá, jsou aspoň dvě hodiny.

anonymní 24.11.07 14:37

Souhlasím, že tato poloorientální vůně je svým způsobem originální a zajímavá. Mezi moje oblíbené sice nepatří a zatím asi dlouho patřit nebude (bohužel skořici jsem nevystopovala,zato cítím dlouho něco jako nezralé broskve v kobminaci s jemným kořením - právě broskve mi pokazily celkový vonný zážitek, i když normálně mi nevadí), přesto doporučuji zkusit. Koho zajímají neotřelé, originální parfémy měl by využít možnost otestovat. First Love není tuctová záležitost

Kerze 23.11.07 20:41

Taky jsem ji nedávno náhodou objevila zastrčenou v Marionaudu - v Ostravě. Byla jsem příjemně překvapená - velmi příjemná teplejší, nikoliv však těžká vůně - na zimu originální ideál…nebo ideální originál…?!

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější