Van Cleef & Arpels: First Love

Tuto vůni jsem objevila zcela náhodou v jedné parfumerii (byl to Marionnaud na Příkopech v Praze); nikdy předtím jsem ji nikde neviděla a tak jsem ji samozřejmě okamžitě vyzkoušela.

Na úvod jsem dostala divnou, ovocně-zeleninovou směs. Vážně jsem ji nemohla identifikovat a hlavou se mi honilo všechno možné, až jsem ji nakonec vyhodnotila jako rajský protlak. Teď, když jsem se podívala na složení, jsem malinko chytřejší - vonokvětka je květina, jejíž vůně má broskvový nádech, k tomu podezřelá rajská semena a v srdci svěží pivoňka, tyhle složky nejspíš vytvořily ten zvláštní mišmaš. Nebylo to ošklivé a k nevydržení, jen poněkud netradiční.

Po rozvonění First Love obrátila skoro o sto osmdesát stupňů. Čekala jsem nějakou variaci na květinově ovocné téma, místo toho jsem se dočkala orientu! Základ tvoří přiměřeně a poměrně jemně sladká kombinace vanilky a ambry, provoněná ylang-ylangem a skořicí. Skořicový dojem možná vzniká z kombinace ostatních složek a je možné, že vy ucítíte jiné koření, nebo se vám First Love nebude zdát skořicová vůbec.

Kdybych ji měla zařadit do nějaké větší skupiny, dala bych ji asi k vanilkově kořeněným vůním à la Kenzo Amour nebo Hypnotic Poison; skořicí mi vzdáleně připomněla Initial, ten je však těžší a výrazně santalovější, zatímco ve First Love nejsou po santalu ani stopy.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější