Recenze Plantur 39: Opravdu zabraňuje padání vlasů?

Za kofeinový šampon a kondicionér, které slibují záchranu vlasů, necháte v drogerii kolem pětikila. Pokud přihodíte ještě tonikum nebo kapsle, budete v ruce žmoulat celou tisícovku. Na tři měsíce jsem tedy do sprchy postavila tuhle zelenou armádu, abych zjistila, jestli se vyplatí do ní investovat.

* Kofeinová řada slibuje konec vypadávání vlasů.

Co Plantur 39 vlastně slibuje a pro koho je určen?

Fyto-kofeinová řada Plantur 39 slibuje záchranu v případě, že se budíte s chomáči vlasů na polštáři a v zápětí další chomáče vyčesáváte. Podle výrobců účinně bojuje proti vypadávání vlasů, které přichází s hormonálními změnami, a to například v těhotenství, po porodu i během menopauzy. Některým z nás ale padají vlasy i bez těchto životních kroků a změn. Pokud vás tedy trápí slabé vlasy, nadměrné padání nebo téměř nulový růst, vaše kořínky zřejmě potřebují povzbudit kofeinem… a ten v ranní kávě jim nestačí.

Plantur 39 šampon

Konzistence šamponu je tak akorát. Pěnivost je střední, takže trocha o velikosti hrášku na umytí celé hlavy stačit nebude, ale zároveň se nemusíte bát, že by vám po týdnu došel. I bez použití kondicionéru nejsou vlasy po šamponu hrubé, navíc perfektně odmašťuje. Vlasy si běžně myji každý druhý den, se šamponem Plantur 39 vydržely pět dní, což se mi několik let nestalo. A to ani s šampony, co jsou určené pro mastící se vlasy. Po několika použití jsem navíc skutečně začala pozorovat, že méně padají.

Plantur 39 kondicionér

Zatímco u jiných řad mám pocit, že hlavní kouzlo spočívá v masce nebo kondicionéru, u Plantur 39 je to naopak. Kondicionér je tekutější, než bývá zvykem, takže trochu stéká. Je ho proto potřeba větší množství, což vede k tomu, že v polovině šamponu jste už na dně tuby kondicionéru. Ani v případě uzavírání vlasového vlákna dle mého kondicionér Plantur 39 nedělá tu největší službu. Kombinace kofeinového šamponu a tonika s mým běžným kondicionérem se mi nakonec osvědčila mnohem víc, aniž by se opět zvýšilo vypadávání vlasů.

Plantur 39 tonikum

Tonikum už podle složení vypadalo na slušný koktejl proti padání a pro růst vlasů. Obsahuje totiž kofein, panthenol, zinek, niacin a genistein ze sóji, což jsou složky, které obvykle obsahují vitamíny na vlasy. Na rozdíl od tobolek tady padnou rovnou na „úrodnou půdu” a polovina z nich se neztratí při putování po těle.

Tonikum je vodové a má jemnou vůni. Díky aplikátoru je jednoduché ho aplikovat přímo ke kořínkům a pak stačí jen pár vteřin masírovat. Pokud vás trápí velmi citlivá pokožka, je možné, že se vám, stejně jako mně, budou po aplikaci tonika mnohem víc mastit vlasy. Tento problém jsem vyřešila večerní aplikací, a až ráno jsem vlasy umyla. Pokožka si na tonikum postupně zvykla a pak jsem ho mohla začít používat i po mytí vlasů.

Závěrečný verdikt

Tonikum a šampon s kofeinem Plantur 39 fungují skvěle. Po měsíci používání se vypadávání vlasů snížilo asi na polovinu. Po třech měsících mi vlasy téměř přestaly padat, a dokonce zvládly povyrůst zhruba o půl centimetru víc, než rostou obvykle. Myslím, že se do šamponu i tonika vyplatí investovat. Kondicionér bych naopak nechala v regálu a peníze raději investovala do doplňků stravy.

Přečtěte si také článek 4 tipy pro zdravější vlasy: Zkuste domácí masky a oplachy »

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější