Vyzkoušeli jsme: Zvládnete doma depilaci cukrovou pastou?

V obchodech seženete různé druhy cukrových past, zpravidla mají velmi podobné složení a konzistenci. Jednu z nich jsem otestovala na vlastní kůži.

* Začalo období kraťasů, sukní a šatů. Většina žen tedy řeší depilaci.

Co si na depilaci cukrovou pastou připravit?

Kromě samotné pasty využijete také špachtli na její nanášení, případně kus látky (papíru), pokud budete chtít využít strhávací metodu. Někdo si bere také rukavice.

Tip Arome: Kůže může v některých oblastech vlhnout, pak použijte dětský zásyp. Jen jemně, nepřežeňte to s ním.

Jdeme na to!

Než se pustíte do samotné depilace, umyjte pokožku mýdlem, abyste ji zbavili mastnoty. Určitě můžete využít nějaký odmašťující sprej. Pokožka tedy musí být suchá a odmaštěná – to je základ úspěchu.

Nebudu vám lhát, je možné, že vám to poprvé nebude tak odsýpat jako zkušené kosmetičce v salonu. I pro mě byly první pokusy náročnější. Když se mi pasta nalepila na nohy tak, že nešla odlepit, chtěla jsem zbytek balení hodit do koše. Naštěstí jde o cukrovou pastu, tudíž jde lehce smýt vodou.

1. krok – zahřejte pastu v mikrovlnné troubě nebo vodní lázni přibližně na teplotu těla.

2. krok – špachtlí odeberte množství vlašského ořechu, mezi prsty z pasty udělejte kuličku. Rozetřete ji proti směru růstu chloupků a strhávejte ve směru růstu. Rychle škubněte, spíš vodorovně, než kolmo k tělu, protože pak by mohly vzniknout nevzhledné modřinky.

Tento krok mi dal několikrát docela zabrat, protože se pasta pod rukama velmi prohřála, přilepila se ke kůži a nešla odlepit.

Jak vyřešit situaci, když cukrová pasta lepí?

  • Může pomoci přejít do chladnější místnosti.
  • Vezměte si na pomoc špachtli a tu použijte namísto rukou, pasta se tak nebude rychle přehřívat. Takto jsem nakonec skončila já, možná mám teplejší ruce, pasta se mi v nich příliš zahřívala.
  • Máte cukrovou pastu všude, že ani špachtle nefunguje? Nezoufejte, rozetřete špachtlí cukrovou pastu do jemné vrstvy. Pak přiložte pásek látky a tu opět proti směru růstu chloupků prudce odtrhněte.

3. krok – zkontrolujte, zda jsou chloupky důkladně odstraněné a pokožku opláchněte. Pokud někde zůstaly kratší chloupky, můžete je vytrhnout kouskem pasty nebo pinzetou.

Pastou vytvořte kompaktní tvar a poté ho rozetřete na kůži proti směru růstu chloupků.Pastou vytvořte kompaktní tvar a poté ho rozetřete na kůži proti směru růstu chloupků.

Postřehy na závěr

  • Velmi rychle, efektivně a poměrně bezbolestně dopadla moje depilace podpaží. Chloupků jsem se zbavila během 5 minut.
  • Naopak velkou práci dá depilace intimních oblastí. Je nejbolestivější a poprvé se mi nepovedla. Po několika dnech se objevily pupínky kvůli zarůstajícím chloupkům, takže se mi chloupky pravděpodobně nepodařilo vytrhnout dostatečně i s kořínkem.
  • V návodech vše vypadá jednoduše, ale jde o cvik. S dalšími pokusy se určitě zlepším.

Pokud nechcete depilaci zkoušet doma, mrkněte na článek o odstranění chloupků v kosmetickém salonu. Příště vyzkouším domácí výrobu cukrové pasty a práci s ní. Jakou metodu depilace používáte vy?

Autor: Iva

Preferuje přírodní kosmetiku a parfémy. Hledá nové značky a lokální výrobce, kteří využívají kvalitní suroviny, mají svou práci jako vášeň a předávají ji dál.

Nejčtenější