Yves Saint Laurent: Opium Fleur Imperiale

Ze začátku je Opium Fleur Imperiale velmi podobné Opiu, až jsem se začala domnívat, že to bude jen taková naředěná verze a jinak se ničeho zajímavého nedočkám. Po rozvonění se však ukázaly suché dřevité tóny, jako byste do orientálního Opia přilili trochu nějaké chypre vůně (celek je přesto spíš orientálně sladký než chyprově suchý), a také z něj intenzivně voněla květina, kterou se mi zatím nepodařilo identifikovat, každopádně do orientálního charakteru dobře zapadala. Závěr je čistě orientální, takový dřevitě skořicový.
Orientální a chypre vůně stojí na žebříčku mých oblíbených skupin až na posledních příčkách, Imperiale je pro mě proto takřka smrtící kombinace; ale pokud se vám tyto skupiny naopak líbí, stojí to za zkoušku. Pokud hledáte lehčí verzi Opia, u Imperiale asi neuspějete, nezdá se mi, že by byla oproti Opiu nějak výrazně slabší a už vůbec v ní nejsou zvýrazněné nějaké lehké (květinové, ovocné) tóny na úkor orientální těžkosti.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

gentiana 23.04.09 14:47

Neidentifikovatelná květina je meruňkový květ. No, a mně zase příšerně smrdí takřka cokoli od Guerlaina.

anonymní 19.10.07 22:20

Trvá mu delší dobu, než se opravdu rozvoní, na mě jsou to až 4 hodiny, a pak je opravdu krásný.

Iva 03.07.07 21:06

Vůni Imperiale mám a řekla bych, že je kulatější, klasické Opium bych asi nemohla. Celkově je příjemný a mužům se zdá zajímavý.


Reklama


Reklama

Nejčtenější