Co jste dnes měli dobrého?

Reklama

Hanka H 24.12.17 22:34

@Frantatata @Kjitka Prasátko neuvidím - byla bych příliš vyhladovělá.
Večer dva druhy bramborového salátu a řízek z kapra, potom kávička a cukroví. Nakonec dobré červené - seznamuji se s odrůdou Andrée a vůbec není špatná - cítím v ní nějaké bobulovité ovoce (červený rybíz :think: )…

Biely kvet 24.12.17 22:42

Oblátky s medom a cesnakom, pupáky s makom, vynikajúcu kapustovú polievku, rybie filé so zemiakovým šalátom, zákusky… :-)

Biely kvet 25.12.17 11:56

@Kjitka Jedlo, ktoré sa jedáva väčšinou na dolniakoch na Slovensku, teda na juhu, kde žili moji rodičia a ja tiež (ja len rok, potom sme sa presťahovali). Niektorí to volajú aj opekance, bobaľky alebo aj inak. Moja sestra to robí z kysnutého cesta - také mini buchtičky, ktoré sa pečú v rúre, potom sa prelejú horúcim mliekom s vanilkovým cukrom a podávajú sa s makom, medom alebo cukrom, poliate maslom. Je to neuveriteľná dobrota…Ja som si to zjednodušila, robím to zo starších bielych rohlíkov, ktoré nakrájam na menšie časti, trochu ich opečiem v rúre, aby boli chrumkavé a potom je to už ten istý postup…Ja si ich vždy narobím viac a jem ich aj na 1. sviatok vianočný a niekedy aj na druhý… :-P

otakara 25.12.17 12:07

Ahoj, začala som čerstvým ananásom. Potom dlho nič a skorý obed bol trochu dekadentný, zvyšok zemiakového šalátu so zvyškom klobásy. Moje oči sa blahom privierali. Darmo, keby som to nepriznala, klamala by som. Pekný vianočný pozdrav všetkým aromákom!
Zajtra mám bobaľky, aj keď u nás sa im tak nehovorí, v pláne.

Frantatata 25.12.17 12:10

@otakara :rose:
Na snídani kaši z ovesných vloček, banán, kokos, jablko.
Docela mi to sedlo, ještě ani nemám hlad.
Na oběd budu dojídat, co zbylo ze včerejška, avšak po cvičení. 8-)

Příspěvek upraven 25.12.17 v 12:12

otakara 25.12.17 12:12

@Frantatata To verím, kaša u nás bola tiež, ale jedla ju moja Johanka. Mne to ani na um nezišlo, len som oblizla to, čo jej odfrklo z lyžice. A zabudla som dôležité, ja som vlastne jedla aj kus tvarohovej štóly so sušeným ovocím a orieškami. :hug:
To u mňa znamená, že večer sa už dorážať nebudem, som sýta, všetko ostatné zabezpečí čaj, čaj a možno prevarená voda.

otakara 25.12.17 13:48

@Biely kvet Áno, pozabudla som dopísať. Pupáky!!
Pupáky sa u nás volajú. Moc ťa, Jarka, pozdravujem.

Biely kvet 25.12.17 14:00

@otakara Veď my ich tiež voláme pupáky, to som len vysvetľovala Jitke, čo to tie pupáky sú… :-)

Frantatata 25.12.17 14:26

@otakara
Večeře budiž dnes opravdu jen velmi lehká, opečený losos se salátem Misticanza.

Kjitka 25.12.17 15:06
@Biely kvet píše:
@Kjitka Jedlo, ktoré sa jedáva väčšinou na dolniakoch na Slovensku, teda na juhu, kde žili moji rodičia a ja tiež (ja len rok, potom sme sa presťahovali). Niektorí to volajú aj opekance, bobaľky alebo aj inak. Moja sestra to robí z kysnutého cesta - také mini buchtičky, ktoré sa pečú v rúre, potom sa prelejú horúcim mliekom s vanilkovým cukrom a podávajú sa s makom, medom alebo cukrom, poliate maslom. Je to neuveriteľná dobrota…Ja som si to zjednodušila, robím to zo starších bielych rohlíkov, ktoré nakrájam na menšie časti, trochu ich opečiem v rúre, aby boli chrumkavé a potom je to už ten istý postup…Ja si ich vždy narobím viac a jem ich aj na 1. sviatok vianočný a niekedy aj na druhý… :-P

aha, děkuji, zní to zajímavě

John_Nw 25.12.17 17:47

Fazole na způsob Stroganoff.

Hanka H 25.12.17 19:13

K obědu zbytky bramborových salátů a krůtí řízek a odpoledne na návštěvě chlebíčky, cukroví, nějaký pišingr … :oops: Povoluji si pásek o jednu dírku :oops:

mmaat 26.12.17 10:27

Po včerejším obžerství u mámy (hovězí polévka, kachna, zelí, knedlík a pak ještě chlebíčky) dnes asi dorazím rybí polívku a večer už jen ovoce,

Stránka:  « Předchozí 1 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 699 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama