Co jste dneska zkoušely?

Myška1977 10.05.19 17:58

@Tanulik @somon od včerejška ji mám doma. Zkoušela jsem ji teprve jednou, tak uvidím. Ale myslím, že ji unosím. V teple, až budu mít chuť na extra svěženku. Nejvýraznější je nektarinka, příjemná, vyloženě svěží bez sladosti a ulepenosti. Výrazně cítím i bergamot. Květinové tóny jen lehce, uvidím, až bude tepleji. Včera bylo dost chladno. Jen úplný dojezd se mně moc nelíbí… ale to bude signál pro přiživení. ;-)
Výdrž je slušná. Typově bych ji přirovnala k Wild Fruits (Mancera).

Hanka H 11.05.19 14:32

WienerBlut Freudian Wood EdP

Co očekávat od parfému s tímto názvem? Ta dřeva jsou jasně daná, ale co s tím má společného Sigmund F.? (Pomineme-li fakt, že na něj dojde vždy?!)
Na začátku je čerstvé dřevo ve všech podobách – klády, prkna, piliny, ořezané pastelky, ze všeho ještě kape pryskyřice a studený svěží vítr mají v živé paměti. Chlad se dalším vývojem ještě stupňuje a doprovází ho jemný závan doktořiny (vypraná a na povětří usušená sesterská uniforma). Vlhkost se mírně zvyšuje – nacucané mraky, co visí celý den nebezpečně nízko. Takhle vždy voněl náš panelákový byt, když odešli malíři. Stěny svítící nějakou decentní pastelovou barvou, umytá okna, otevřená dokořán, a vydrátkované navlhlé parkety. A už mi tam zapadá i S.F.! Všimli jste si, že malířské barvy a mnohé další, co tito řemeslníci potřebují, mají v sobě jakýsi mléčný tón?!
Asi tak za hodinu malba zaschla, okna můžu zavřít a vůně zvlídní. Zůstává hebké santalové dřevo, mléčně podbarvené, mizí fresh mimóza i pracovník ve zdravotnictví. Teď zapracuje mošusové semínko – přináší pocit bezpečného, zabydleného domova, trochu prosáklého tím vším, co se tam stalo – sem tam něco kápne na koberec, v kuchyni se něco upeče/připálí, uvaří se kafe, návštěva si zapálí vyfukuje kouř z okna … Tohle všechno ve vůni nacházím, ovšem zředěné, homeopatické, protože Freudian Wood opravdu nespěje k živočišné podobě! Ve složení je též uveden kostus (= chrpovník lopuchovitý, rostlina řazená k ohroženým druhům, v parfémech se uplatňuje olej z jeho kořene). Údajně má vonět (při silné koncentraci páchnout) sladce a hořce. A to je možná ten turek smrťák se čtyřmi kostkami cukru, který tam mám. Po zhruba dvou hodinách se ve vůni objevuje různorodé bylinstvo – nejen jmenovaný římský kmín, ale i nějaké zelené natě – tymián, rozmarýn, saturejka, prostě středomořské býlí, které pročistí ten trochu zašlapaný koberec. Mléko se ve vůni drží celou dobu – občas v trochu animálnější podobě (ale žádná mateřská podprsenka!), většinou hladké a konejšivě nasládlé, atmosféru zaniklých mléčných barů evokující (bez umakartu pobryndaných stolků ovšem).
Freudian Wood je parfém, který by snad přímo pohanět nemohl nikdo. Je takový bezkonfliktní, pokojný, vláčný. Líbí se mi, líbí se mi moc, ale nejsem si jista, že bych se v něm cítila dobře celý den. Možná proto, že mi představa být obklopena „vůní domácího krbu“ zase až tak lákavá nepřipadá …
Ještě několik technických údajů:

Životnost

• Na kůži cca 12 hodin
  • Na oblečení několik dní
  • Na myši až do odstranění hadrem

Intenzita – úměrná životnosti (tj. nelze vystřílet všechen prach v prvních desítkách minut, ale kdo hledá, najde).

Příspěvek upraven 13.05.19 v 20:11

Biely kvet 11.05.19 15:21

@Hanka H Teda, obdivujem tvoju fantáziu ( zas a znovu)…Freudian Wood je moja láska, hlavne keď potrebujem upokojiť rozbúrenú myseľ, keď sa chcem cítiť bezpečne v náručí domova, keď chcem spokojne spať…milujem tú vôňu. Až sa niekedy čudujem, lebo málokedy sa mi stane, že ma parfém nezačne po čase otravovať či nudiť. Tomuto som verná už tretí rok a pomaly budem potrebovať nový flakón. Je jedinečný a unikátny, neviem, či by som našla podobný. Som rada, že som vďaka @Korsičanka navštívila Vavavoom v Brne a pri tej príležitosti som sa zamilovala.....do parfému. :hug:
Zabudla som napísať, že sestričkovské uniformy ani maliarske farby v nej nemám.

MagnolieS 11.05.19 15:54

@Hanka H No Hani!!! :-*
Poklona veliká :kytka: co ty jsi tam vše našla, ale asi netoužím ani vyzkoušet, mléko mi nahnalo husinu tím, že se vůní táhne po celou dobu :think:

Hanka H 11.05.19 23:02

@Biely kvet @MagnolieS Díky, věrné čtenářky! :kytka:

Ještě přidávám další postřehy - parfém je skutečně houžev - absolvoval se mnou vytírání podlahy, úklid koupelny, sprchu a mytí vlasů, a stále je na zápěstí stopa! A někde mezi podlahou v kuchyni a další akcí jsem zacítila něco, co mi připomnělo lékořicové bonbony mého dětství - takové ty barevné, pruhaté. Aspoň jeden bych si dala!

munu 12.05.19 13:39

Esxence 2019

Pokračování dojmů z letošní Esxence , tentokrát ode mne.
Make peace, not war! ;-)

Hanka H 12.05.19 17:24

@munu Tak zkusila bych ten L'Iris de Fath - protože co je dobré pro Rowlingovou, možná by stačilo i mně 8-) . A snad ještě Rose Shot, jinak avizovaná vlna parfémů na bázi pačuli - ovoce - sladkost mi nahání strach :cert: . A na čem má být postaven Berlin 20/20 (seriál mám zatím pouze přichystaný).?

munu 13.05.19 12:26

@Hanka H Hani, ovoce v nesladké verzi. Fakt to jde vše spíš cestou odlehčení a přirozenosti.

munu 13.05.19 12:37

@Hanka H Berlin 20 20 bude ale jiný, rozhodně ne odlehčený. Je v něm velmi výrazné pačuli, pepř a geranium

alibi 13.05.19 18:28

@Hanka H ad Freudian Wood - podivuju se - co ty tam všechno necítíš? :palec: mně se nelíbí (omlouvám se zejména Jarušce) mléčný santal mi tam houpe žaludkem

Hanka H 13.05.19 18:36

@alibi Napadá mi další freudovská souvislost - jestli ta averze k mléčným tónům nějak nesouvisí s přílišnou/nedostatečnou délkou kojení v dětském věku ;-) :lol: ?! Zamyslete se - tím se obracím i na @MagnolieS :-D .

mmaat 14.05.19 15:15

@Hanka H Hani, moc pěkné! :kytka:

Stránka:  « Předchozí 1 3569 3570 3571 3572 3573 3574 3575 3576 3577 3578 3579 Další »
Váš příspěvek