Co jste dneska zkoušely?

Verda2 26.9.20 19:24
@Lucinela píše:
Montblanc Signature nakonec, ta bude má. Vůně hutného teloveho mléka, která se vpíjí do pokožky jako živá voda. Konejšivá, čistá vůně, vůně čistoty, která mi na poličce chybí.

Jak jsem ji ucítila, okamžitě jsem se zamilovala. Psala jsem už do vlákna MontBlanc :-)
Trošku mi připomíná In The Mood for Love od Gianfranco Ferré, kterou jsem měla cca před 10 lety, ale MB se mi líbí víc.
A moc se mi líbí reklama na ni s krásnou belgicko-francouzskou spisovatelkou Diane Ducret :rose:

Lucinela 27.9.20 21:58

Dneska před zhlédnutím filmu Bábovky další kolo s poznámkami přítele.

Libre (Eau de Parfum Intense) Yves Saint Laurent - můj dnešní favorit, nádherný flakón a … nic. Fakt nic. Sladká drogériovka. Přítel ani nekomentoval.

Idôle L'Intense Lancôme- znovu - dnes růže, jasmín a ještě jasmín, šedý kašmírový svetr, chumlací vůně. Chypré ne, ale moc hezký cashmeran. Chtělo to zimu. Přítel komentoval: „to je moc dobré, je tam vanilka“. Já ji necítím, tak nevím, Ale držák.

**Scandal by Night (JPG) ** - za mě ne, nějaká květena přelitá spoustou medu z loňského roku. Táhlé, ulepené, med můžu, ale jen po kapkách. To je medovo květinovo nálož a hnijí mi tam maliny. Přítel nadšen - jak jinak - je to sladké.

A nakonec…
Coco Mademoiselle L'Eau Privée Chanel - já mám jasno, pro mě TOP No. 1 na vánoční dárek. Konečně CM pro mě, zvláštní lehký odstup, trocha pudru a mandarinka ve formě Bellini, usadí se na obláčku z jemného pudru. Přítel: „Tak kvůli tomu jsi mě sem tahala. To je přesně tvůj styl.“ Já: „Tobě se nelíbí?“. „Ale jo, ale zase je tak trochu odtažitá, budeš v ní zase působit namyšleně. Hm, ale k tobě se hodí nejlíp.“.

Doma přítel na papírky: „Všechny jsou krásné“ :lol: . A pak nechte chlapa, ať Vám do toho kecá. Ale zná mě už dokonale. Rychle a zděšeně se podíval úkosem na cenu CM :lol: .

Hermesfan 28.9.20 06:14

Dermacol Cashmere Wood Lavandin

krásna levanduľová vôňa z ktorej necítim nálož chémie. Resp. určite tam je ale je umne spracovaná. Udávaná ako unisex, niekde ako pánska, do týchto dní ako stvorená. Zdá sa že ju prestali vyrábať (samozrejme, čo je dobré to je discontinued)

anaja90 1.10.20 15:43

Aromatics Elixir - jo, tak rozhodně nevšední, dnes necítitelná vůně. Velký zážitek. Já v chyprovkách pravidelně cítím svého dědu. Barbus, Pitralon atd. A ráda. V téhle cítím snad svého pradědu. Brilantinu, pačuli, lazebnictví, jádrové mýdlo, naškrobený límec…Plus další řadu dost silných a nostalgických tónů. I dámských.:sunglasses: Nechci ji víc rozklíčovávat. Líbí se mi. Víte co? Já mám intenzivní pocit, že ji dobře znám. Ale nemám odkud. :astonished: :blush:
Na mém manželovi vyskočil na chvíli ten jód. Ale teď už je krotká, jak beránek :smile:

Lucinela 3.10.20 21:32

Dnes jsem nostalgicky vytáhla pár vzorků…

Mon nom est Rouge- moje oblíbená Píseň o nejbližší vině
Je studánka a plná krve
a každý z ní už jednou pil
a někdo zabil moudivláčka
a kdosi strašně ublížil
A potom mu to bylo líto
a do dlaní tu vodu bral
a prohlížel ji proti světlu
a moc se bál a neubál

A držel ale neudržel
tu vodu v prstech bože můj
a v prázdném lomu kámen lámal
a marně prosil; kamenuj

A prosil ale neuprosil
a bál se ale neubál
a studánka je plná krve
a každý u ní jednou stál

@Lucinela
To je krásné. :rose:
Mon nom est Rouge má skutečně literární dvojče, tady je jeden citát, tak schválně, jestli ji v tom někdo najde:

„Vysvětlete, mistře, pocit červené někomu, kdo ho nikdy nezakusil.“ „Kdybychom se jí dotkli konečky prstů, bylo by to něco mezi železem a mědí. Kdybychom ji vzali do dlaně, pálila by. Kdybychom ji ochutnali, byla by šťavnatá jako nasolené maso. Kdybychom ji vzali do úst, zaplnila by je. Kdybychom k ní přičichli, byla by cítit jako kůň. Kdyby byla květinou, podobala by se její vůně heřmánku, nikoli červené růži.“

Lucinela 3.10.20 21:55

A jedna novinka z dílny Viktor & Rolf - Flowerbomb Dew (aneb kapka rosy)

Něha ti kouká z očí,
nebesky modrých,
naivně dívajících se
na krásu a zmar
na lásku a svár
na život a smrt…
Něha se ti usadila do klína,
navždy budu vzpomínat
na růži v karafě,
na tvůj hrnek na kafe
na brouzdání v trávě
na nekonečnou nehybnost něhy…
Vůně hebounká jako pírko, které mám na dlani, když lehce fouknu do pěny,
do pudřenky padá moje slza, na stole ještě voní růže, chumlám se do
svetru a nostalgicky vzpomínám.
Hezká vůně, o nějaký ten level výš než Signature, typově patřící do této kategorie.

Lucinela 3.10.20 21:57

@frangipani_romana
To je přesný popis :palec:

Renusatko 6.10.20 20:10

L'Interdit (2020) (Eau de Parfum Intense) Givenchy - Tohle se opravdu povedlo. Pomerančový květ zabalený do krásného teplého kabátku z prachového pudru. Přitom je spíš temná a sladká jen málo. Je krásná, odlišitelná a potřebuju ji.

Signature Montblanc - Bílá a já v ní hned automaticky mám kokos, možná to celkově dělá to koktejlové složení, které se v začátku na chvíli objeví. Potom už je to květinová vůně, kde z papírku žádné bližší květiny neodliším, ale víceméně je dost lineární a vanilku s pižmem hledám marně. Viděla bych ji spíš letní.

Idôle L'Intense Lancôme - Hodně květinová, nic pro mě. Složky v základu sice bojují, ale bohužel všechny ty růže a jasmíny nemají šanci porazit.

Lucinela 7.10.20 06:12

@Renusatko
Dnes taky jen rychle L'Interdit (2020) (Eau de Parfum Intense) Givenchy - takže spíše pocity, první dojem. Každopádně vůni řadím do kategorie „držáky“ - výdrž téměř celodenní. Musím se konečně oprostit od názvu původní vůně L'Interdit, kterou jsem milovala, znovuzrození jde úplně jiným směrem.
K vůni samotné - počáteční výbuch pepře mě celkem vyděsil, naštěstí se vyloupl pomerančový květ nedbale vetknutý do koženého křiváku. Sebevědomá mladá žena s přidrzlým úsměvem na tváři v černém křiváku, čerstvě navoněná silnou květinovou vůní, v ruce kelímek s kávou do které si crvrnkla trochu třešňovice. Zamrká očima, svlékne křivák a v černém mohérovém svetříku se z ďáblice vyloupne femme fatale se svůdným pohledem. Ve vzduchu je „to něco“, erotické dusno…

V závěru by pro mě stačila prachová vanilka, pačuli se bije s vanilkou, která sice vyhrává, ale já pačuli prostě moc nemusím a v kombinaci s vanilkou se stává z konejšivé vůně „velká večerní“.
I přesto je dost dobrá, skvěle drží, díky pačuli je sice jako tři dny neholené nohy, ale brala bych ji. Každopádně to není můj typ vůně signature, ale umím si představit spoustu příležitostí, kam bych ji vytáhla, oslnila obecenstvo a posbírala spoustu komplimentů. Asi jako když jdu na ples. Celý den si dávám různé masky, až mám večer pleť jako dětskou prdélku, umně nanesu makeup a obléknu výstřední šaty. Navoním se L'Interdit, užiji si všechen ten lesk, zůstane se mnou ještě v posteli i další den. No a v pondělí se do práce decentně nalíčím, obléknu dle nálady a nejspíš se navoním pětkou, abych to zase byla já.
Musím ještě vyzkoušet, nevím, jestli je to květ pomeranče, džus nebo sladká pomerančová šťáva a tou třešňovicí si taky nejsem jista. Může to být i višňový likér říznutý amaretem. Každopádně tam mám stopy kávy a velkou bílou květinu - řekněme tedy, že je to tuberóza. Za mě u této vůně je jedno zkoušení málo.

Jitka77 9.10.20 21:14

Une Nuit Nomade: Nothing but Sea and Sky Jako čistá, zenově klidná vůně je dokonalá, pro mě možná až moc. Asi je mi santal sympatičtější v orientálně laděných, teplých a kořeněných kompozicích než v téhle studené, širé bílé pláni, za kterou může ledové pižmo. V úvodu je až pichlavý, později matně chladný, je to matoucí jako sáhnout na zábradlí, které vypadá ze dřeva, ale není.

Nobile 1942: Il Giardino delle Delizie Švestky, které nikdo neposbíral - jelikož jsem od Vizovic, tahle představa mě fyzicky bolí. Všeho příliš: šlahouny, podrost, hmyz se hemží, ovoce rozkládá… to vše ve velkém detailu a zrychleně, jako v nějakém zvráceném dokumentu. Samozřejmě na mě pekelně drží a jde silně do prostoru (ne že bych to ještě někdy chtěla zkoušet)…

Jitka77 11.10.20 18:16

Nobile 1942: La Stanza delle Bambole Mléko a latex. Něžná a nechutná zároveň - s takovou panenkou se dá dělat ledacos - tak na hraně. Gumovaté lepidlo se prolína s blíže nedefinovanými cukrátky, vůně je zpočátku dost neohrabaná, hranatá. Po rozvonění převezme vládu vcelku uměřený ylang a vanilka, ale jistá lepkavost zůstává. Pojď, maličká, pošeptám ti do ouška…

Nobile 1942: Castelli di Sabia Likérový úvod rozrazí dveře jako mírně se už potácející rozjařenec. Ze všech tří nejjemnější, až unikavá, když přiblížím nos k zápěstí, vždycky mi někam uklouzne. Relativně nositelná. Opravdu je v ní cítit navlhlý písek, možná i pár tlejících stonků, které se odněkud připletly. Kontrast prohřáté krusty a chaotického nitra, dětský piknik, k němuž se blíží přílivová vlna.

Tana1112 11.10.20 21:18
@Jitka77 píše:
Une Nuit Nomade: Nothing but Sea and Sky Jako čistá, zenově klidná vůně je dokonalá, pro mě možná až moc. Asi je mi santal sympatičtější v orientálně laděných, teplých a kořeněných kompozicích než v téhle studené, širé bílé pláni, za kterou může ledové pižmo. V úvodu je až pichlavý, později matně chladný, je to matoucí jako sáhnout na zábradlí, které vypadá ze dřeva, ale není.Nobile 1942: Il Giardino delle Delizie Švestky, které nikdo neposbíral - jelikož jsem od Vizovic, tahle představa mě fyzicky bolí. Všeho příliš: šlahouny, podrost, hmyz se hemží, ovoce rozkládá… to vše ve velkém detailu a zrychleně, jako v nějakém zvráceném dokumentu. Samozřejmě na mě pekelně drží a jde silně do prostoru (ne že bych to ještě někdy chtěla zkoušet)…

Tak na mě Nothing but Sea and Sky vůbec nevyznívá chladně. Působí na mě vysloveně uklidňujícím dojmem, víc než santal je to hlavně bílé pižmo, které v jiných vůních nijak zvlášť nevyhledávám. Tato vůně mě okouzlila na první počich. Tichá melancholie v tom nejlepším smyslu slova :srdce:

Jitka77 11.10.20 22:21

@Tana1112 Na mě nijak zvlášť zajímavě nevyzní. I muž to ohodnotil, že jako deodorant by byla vůně dobrá, ale nic víc. Máš zřejmě větší štěstí na souznění s touto kompozicí :-)

Tana1112 12.10.20 06:28

@Jitka77 To určitě mám :-)

Stránka:  « Předchozí 1 3628 3629 3630 3631 3632 3633 3634 3635 3636 3637 3638 Další »
Váš příspěvek