Co mě dnes Neparfémově pobavilo

Biely kvet 28.04.19 11:45

@MagnolieS Pozrela som si, Jiřinu mám vo filmoch veľmi rada. Obdivuhodný vek a ešte hrá…no ja čumím. 8-O

Frankie 28.04.19 11:52
:lol:
MagnolieS 28.04.19 12:20

@Frankie Hmm, takovej opravdu přínosný příspěvek teda :pudl: :poblion:
Máš nějakou potíž Františku, či jen klikáš do počtu? :dance:

MagnolieS 20.06.19 17:38

Talkshow Adely Vinczeovej na Umenie byť Ženou Adéla, Dušek a Klus

otakara 15.08.19 10:09

@MagnolieS @Frankie ahoj kamaráti aromácki, ja to musím povedať! Pobavila som sa sama na sebe, mojím výberom knihy pre šesťročného predškoláka-vnuka, ktorému som s veľkou radosťou vyberala knihy od Roalda Dahla a ako viete, má ich pre deti dosť, tiež nejaké moje obľúbené pre dospelých. Mám pocit, že som si práve vybrala ďalšiu jeho knihu Hastrošovci, o dvoch manželoch, starých tulákoch, ktorí sa láskyplne oslovujú, napríklad - Ty stará kráva a lovia drobné vtáčiky na večeru, z ktorých robia paštétu, či ich pečú…
takže - kniha ostáva u mňa v polici a teším sa, až si ju prečítam, príde mi, že je to skôr pre starodávnych partnerov, ktorí si už ani na meno nedokážu prísť. Ale, možno :think: , možno ma obsah knihy aj prekvapí :-D Rozhodne mi tam nesedí preklad, keby možno prekladateľ použil iné výrazy, možno by sa kniha dala použiť aj pre dieťa. Objímam vás všetkých, čo to tu čítate, majme sa radi!

lilithc 15.08.19 11:14

@otakara Od Roalda Dahla mám pár knih,ale jeho knihy pro děti nás minuly.Ale inspirovala jsi mě a ty Hastroše v češtině asi Prevítovi :-) si půjčím v knihovně.

Biely kvet 15.08.19 11:17

@otakara Roalda Dahla mám rada. Jeho poviedky sú úžasné. Hastrošovci ma celkom zaujali podľa obsahu, objednala som ich a okrem nich som prihodila dve knihy od J. M. Simmela. Ďakujem za tip! :rose:

otakara 15.08.19 16:00
Hanka H 15.08.19 16:05

Také jsem nadšeným čtenářem Roalda Dahla - přečetla jsem vše, co u nás vyšlo (a většinou opakovaně). Komu se tento autor líbí, doporučuji i tvorbu autora píšícího pos pseudonymem „Saki“:rose:

Biely kvet 15.08.19 16:47

@Hanka H :palec: Skúsim!

MagnolieS 17.08.19 12:37

Mám big deficit 8-O neznám ani Dahla, ani Saki :think:

otakara 17.08.19 13:48

@Hanka H píše:
Také jsem nadšeným čtenářem Roalda Dahla - přečetla jsem vše, co u nás vyšlo (a většinou opakovaně). Komu se tento autor líbí, doporučuji i tvorbu autora píšícího pos pseudonymem „Saki“:rose:

:palec: to som uvítala, fajn tip asi! Ešte doplním, dnes doobeda bola záhradná párty"" u mojej mamy, teda u našej babiny v jej rajskej záhrade, ako ona hovorí - žijem si tu ako v raji, naše dve vnučky majú 4 roky, Johanka dnes, Klárka osem dní dozadu, vymenili sme si darčeky, Johanka v očakávaní darčekov ďalších práve zaspala s dedkom a nepustili ma k nim, že tam budem zavadzať, nezmestím sa. Tak tu píšem čerstvé zážitky. Torta čaká v chladničke, to bude ďalší hype"", pretože Johanka šla spať s podmienkou, že sa rýchlo vyspinká a bude torta a darčeky-jej oslavný deň bude pokračovať. Viac som preštudovala Dahlových Hastrošov, prišla som k záveru, že veru preklad na vine nie je /myslela som, že ak by preklad bol len trošku miernejší a láskavejší, dala by sa kniha čítať aj deťom/, ale nie, ilustrácie Quentina Blakea sú tak špecifické a „výstižné“ že ani umiernenejší preklad to nezachráni. To znamená, že kniha ostala na stole a prečítame si ju my, dospelí, haha. Mirka mi potom radila, že som sa viac mala venovať výberu Dahla, napr. Pán Lišiak, no ale… verila som si, že som vybrala dobre. ;-)

Příspěvek upraven 17.08.19 v 14:16

mmaat 17.08.19 13:57

Dahl je skvělý!

Stránka:  « Předchozí 1 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450
Váš příspěvek