Jen si tak splknout

MagnolieS 23.11.19 17:11

@JosefKamil Popravdě, přičichla jsem k ní před asi 5 lety? Od tý doby ne, ale až ji vezmu na přefocení, vyzkouším ;-)

lilithc 23.11.19 19:40

Tohle napsala rodina. 8-O
https://www.blesk.cz/…ek-4mes.html

Kjitka 24.11.19 13:27

@lilithc je to hodně smutný - lidi dneska jezdí jako h.....
např - předjede nás auto normálně zleva a těsně před náma odbočí doprava…a to muž jezdí správně i správnou rychlostí, nezdržuje, nebrání

tím nápisem to shodili…bohužel
možná udělat velkou fotku z toho neštěstí by bylo výstižnější, varovnější..... :cry:

Kjitka 1.12.19 15:46

1. neděle adventní - „Železná“. Je to neděle, kdy bychom si měli vzpomenout na to, kým jsme, z jaké země pocházíme, z jakého kraje jsme vzešli, do jaké rodiny patříme a s kým nás pojí naše kořeny. Je to čas předků a vzdávání holdu právě jim, díky nimž tu můžeme vlastně být. První svíčka, která by měla být fialová, se zapaluje za Naději, za naději pro naši zem, naše rody, za naše potomky a za to, co tu po sobě zanecháváme - nejen jako lidstvo, ale hlavně jako jednotlivci.

Frankie 1.12.19 15:55
Kjitka 3.12.19 12:05

řeč přišla na e neschopenku a kámoška , co je vdaná v Dánsku napsala

rano zavolas do prace ze je ti blbe a neprijdes. Pokud mas dobre vztahy se sefem tak mu i sdelis co ti je a kdy planujes se opet objevit v pracovnim kolektivu. Pokud je ti hur a vyrazis k doktorovi a ten ti treba dat antibiotika nebo posle dal ,tak opet zavolas do prace jak se vyviji situace…Pokud jsi doma 10 dni tak ma zamestnavatel pravo pozadovat po tobe papir od doktora (ten zaplatis, obcas ti ho zamestnavtel proplati) a jsi doma dokud doktor nerekne bez do prace. ..... a pokud jsi doma behem roku kolem 3 mesicu (hlavne tyhle kratkodoby nemoci) tak riskujes vypoved bez udani duvodu. …takze v podstate kazdy je zodpovedny sam za sebe . Dlouhodobe nemoci typu rakovina, stress apod se resi dohodou se zamestnavatelem, kolegovi operovali vloni achilovku, hned nekolikrat, byl doma s prestavkama skoro rok a kdyz mohl pracoval z domova. Nemocenska pri stalem zamestnani je obvykle 3 mesice od zamestnavatele plny plat, pak plati stat minimum coz je nejakych 7-8stovek hrubyho na den. Pri nestalem zamestnani (jako mam ja podivne smlouvy) prvni tri dny platim sama, pak plati zamestnavatel 14 dni cely plat a pak plati nemocenskou stat (kolik netusim ,zatim jsem to nepotrebovala)

Vzdyt muzes zustat doma kdykoliv jakkoliv. Jenom proste budes pristi rok opet hledat dalsi praci smajlik - 26, zalezi jen a jen na tobe samotne..... a uprimne sice jsem v Cr pracovala jenom 3 roky, ale hodila jsem se marod v podstate kdykoliv jsem potrebovala nekam odjet na prodlouzeny vikend apod. kontroly v patek a v pondeli nechodily (aspon tenkrat) A to nemluvim o skole, tam jsem presvedcila doktorku o zapalu plic na mesic a pul a byla jsme na Sumavea jezdila jsme do Prahy na kontroly

protože nechodím do práce od r. 1978…tak už nevím, jak to nyní je
manžel má svoji ordinaci, ten to taky neřeší, tam jsou jiná pravidla - poj musí souhlasit se zástupem, jinak výkony neproplatí…

Stránka:  « Předchozí 1 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316
Váš příspěvek