Jen si tak splknout

Renusatko 25.9.20 20:38

@Tanulik To možná budeš, ještě jsem v práci snad neviděla dostatečnou hladinu D u ženy. Z těch tisíců pacientek. Sama jsem se nikdy nenamazala opalovacím krémem ani v létě u moře, venku jsem v létě denně od 13 do večera. Opálení z léta mi vydrží do zimy, ale hladina i na konci léta po návratu od moře nic extra. Sice mnohem lepší než u ostatních kolegyň, ale stále pod normu. I když otázka je i to, že v různých laboratořích jsou stanovené různé hladiny a o tu správnou se vedou dohady. Mimochodem na zdraví to nijak nepoznám, co se týká infekcí, tak od smrádků doma nic nechytnu :lol:
@Frankie Nepřeháněj to. Když čtu ten článek, tak je mi jasné proč teď v lékárně D není :lol:

Hermesfan 26.9.20 04:59

@Renusatko

melanóm vs nižšia hladina vitamínu D. To je dilema. Alebo nie je?

otakara 26.9.20 08:50

@John_Nw @Frankie tiež som opatrná v užívaní, ale čo sa týka využitia, vstrebateľnosti, to je ďalšia vec, o ktorej by som príp. diskutovala, ak by sa ktosi pridal. Naposledy som sledovala video s Bukovským, ktorý vysvetľoval ako napr. fungujú kvapky vitamínu D…v poslednom čase však ho nesledujem, pretože sa nestotožňujem s jeho názormi na koronu. Prikláňam sa skôr k užívaniu perorálne, aj keď proti slnku nič nemám a slnko je potrebné. Patrím k typu - rodový i druhový názov - bleduľa pehavá - tak viem, že slnko vie byť voči mne „dobrý beťár“, v mladších rokoch som si s ním čosi zažila! Som opatrná v užívaní si slnka a rovnako opatrná ako som vyššie povedala. @Hermesfan

otakara 26.9.20 08:54

@Renusatko a s tou hladinou a potrebným množstvom je to zaujímavé, tiež sa s tým stretávam, hoci v zdravotníctve nerobím, pri kontakte s ľuďmi mi viacerí toto potvrdili :mavam:

John_Nw 26.9.20 10:49

@otakara Ano, fenomen Bukovský. Přiznávám, že jsem ho dříve dost uznával a stále mám dost jeho knih. Názor jsem poněkud změnil, když se ukázalo, že si vybírá pouze takové studie, které podporují jeho názory. Pro mne přestal být důvěryhodný. Netvrdím, že v mnohém nemá pravdu, jen to, že není objektivní. To, co od jara předvádí …, ale odběry na YT stoupají a o to jde.

otakara 26.9.20 12:10

@John_Nw hmm, asi tak :think: :-?

lilithc 26.9.20 13:04

@otakara @John_Nw Na videa Bukovského jsem se občas podívala ale nemám ráda dlouhé přednášky ale teď jste mě oba ponoukli abych si jej poslechla znovu.Podle toho co píšete a jak jsem jej stačila poznat,tak bychom se mohli v názorech na určitou nemoc shodovat. :-)

otakara 26.9.20 16:39

@lilithc ;-)

zrovna pred chvíľou som si prečítala v novinách článok Juraja Mesíka o vitamíne D a ochrane pred novým vírusom :think: zaujímavé, dohľadajte si

Renusatko 26.9.20 18:48

@Hermesfan Tak já myslím, že to si musí každý porovnat dle sebe. Já už jsem to tady kdysi psala, že každý rok diskutují osteologové a kožní na kongresu, jestli za větší výskyt melanomu může slunce nebo opalovací krémy, takže ani v lékařské komunitě není jasno. Jako u všeho. Osobně se opaluju dobře a nikdy jsem nebyla spálená. Trochu spoléhám na to, že mám předky z oblastí, kde jsou lidé na slunci pořád a melanom tam není tak častý, ale určitě nespoléhám na to, že se mi nemůže nic stát.

Kjitka 28.9.20 09:16

Doporučeni primářky - myslím, že hodně
dobré
Přes 80 000 lidí se celosvětově vyléčilo z koronaviru, a proto pokud onemocníte,
nepanikařte. V takovém případě udělejte následující postup (čímž značně ulevíte
sobě, lékařům i zdravotnímu systému) :white_check_mark:Hlavně: Pokud se u Vás objeví nemoc nepanikařte, a zústaňte doma. Na
koronavirus se neumírá do hodiny od prvních příznaků, takže klid! Vážnější
komplikace i u ohrožené populace přicházejí klidně po týdnu či déle. :white_check_mark:Prognóza léčby koronaviru je příznivá, a pro těžké případy bude k dispozici
experimentální lék remdesivir. :white_check_mark:Nechoďte do nemocnice, kde budete hodiny trpět v řadě a budete vystaveni další
dávce viru :white_check_mark:Zavolejte na příslušné linky a evidujte se, aby k Vám mohla přijít kontrola s
testem. Uveďte, pokud máte komplikace.
Komplikace jsou: vysoký věk, autoimunitní poruchy, diabetes, historie KVO
onemocnění, oslabená imunita. :white_check_mark:A mezitím udělejte maximum pro své zdraví: Zabalte se, vypoťte se, dejte si
D3, horký čaj s citronem a šípky a neužívejte už žádnou suplementaci, protože může
modulovat imunitu.
Pijte hodně, a jezte střídmě: Energie musí být pro imunitu nikoliv
pro trávení. Přejídání a jedení těžkých jídel zbrzdí proces léčby (člověk se v nemoci
přirozeně postil- zvyšuje to autofagii). :white_check_mark:ibuprofen a protizánětlivé léky / suplementace mohou být nyní kontraproduktivní,
je potřeba, aby horečka a imunita udělaly svou práci (pod 39 stupňů bych horečku
netlumil, ale je dobré mít k tomu doma prostředek - zavolejte někomu ať skočí
do lékárny a nechá Vám jej za dveřmi). :white_check_mark:Pokud je to možné, dejte si každý den 10 - 20 minut v sedě u otevřeného okna a
opalujte se.Velice silná stimulace imunity a ničení patogenů. Během dne větrejte a
buďte co nejvíce na světle. :white_check_mark:Dejte tělu čas, aby se vyléčilo, vyhněte se stresu (zprávy, přemítání, sociální sítě),
meditujte a čtěte si. Neumíráte, ale bojujete. A tělo na to potřebuje klid. :white_check_mark:Infekční můžete být po odeznění horečky i dalších několik týdnů. Noste tedy
roušku a izolujte se. Až nemoc proděláte vytvoří se imunita.
Gratuluji!
POZOR: Zatímco virus se šíří pouze z člověka na člověka a omezeně, tak tyto zcela
zásadní informace můžeme šířit po stovkách lidí za sekundu!
Nenechte si je proto pro sebe, jinak to bude naše tajemství., ale nikomu tím
nepomůžete.

Renusatko 28.9.20 10:09

Jsme v nejmenovaném hotelu v Jesenikách. Ještě jsem za dva dny neviděla jediého člověka v roušce. Ani personál a to žádný. Tady v hotelu ani ve malém městě, kavárna obchod. Jen v jednom obchodě Přijde mi to po stresováném Brně celkem vtipné. Přitom turistů plno a případů málo.

lilithc 28.9.20 13:50

@Renusatko Jen tvůj komentář čtu a udělalo se mi dobře na duši. :srdce:

otakara 28.9.20 13:57

@Kjitka mne sa pozdáva toto, vecné, stručné a výstižné

Tanulik 28.9.20 17:52

@Renusatko Možno teraz napíšem totálnu blbosť :-D , ale je možné , že v horách a vobec v prírode sa proste ten vírus dlho neudrží . My sme mali toho leta prepchaté Tatry a to doslova , hlavne jednodňovými turistami , takže obeh ľudí bol neskutočný . Napriek tomu , sa množstvo nakazených rovnalo nule … teda až na pár prípadov :-D Ale je tiež pravda , že sme disciplinovaní a v uzavretých priestoroch , dopravných prostriedkoch , výťahoch , no skrátka malých priestoroch a hlavne uzavretých , všetci nosíme poctivo rúška … teda zas až na výnimky , ktorým sa nemože nič stať :lol: Som rada , že sme sezónu takto prečkali a snáď nám zima nič horšie nedonesie . :-*

Renusatko 28.9.20 18:36

@Tanulik @lilithc Já netuším jestli je to kvůli horám, ale opravdu žasnu nad tím klidem. Jsem momentálně jak na jiné planetě. Lidi tak normálně drží odstup, ale zase nic přehnaného. Bavili jsme se s jednou servírkou a říkala, že v hotelu za celou sezónu nikdo nemocný. To je jak u nás v práci, kde za celou dobu práce i v březnu a dubnu, rizikových kolegyních a lékařkách, není nikdo nemocný. A my máme všechny doktorky v klidu, tak to moc neřešíme. Firemní sedánky, obědy a oslavy u nás běží též pořád. :think:

Stránka:  « Předchozí 1 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 Další »
Váš příspěvek