Jen si tak splknout

Tanulik 28.9.20 18:50

@Renusatko No , ja neviem ako reagovať , ale nijako by som situáciu nepodceňovala . Netreba robiť paniku , ale ani nebyť ľahostajný . Je fakt , že tí chorí existujú , je fakt , že je to nákazlivé a je fakt , že ľudia na to umierajú . Je fakt , že už to každému ide na nervy , ale buďme voči sebe tolerantní , lebo nie každí covid zvláda rovnako . A aj keď ľudia umierajú aj na iné choroby a možno vo vačšom množstve , nemusíme si vedome ubližovať , ale navzájom sa chráňme ako sa dá . :inlove:

lilithc 28.9.20 19:21

@Tanulik Různé nemoci lidé zvládají různě.Nechci tuhle záležitost přirovnávat k té už zprofanované chřipce a jisté je,že nikdo na tomto světě nejsme navždy.Ale do té doby než odejdeme,tak bych chtěla žít normálně.Přece když lidi umírali na chřipku, tak jsme se normálně chovali.
Neviděla jsem v těch dobách nikdy nikoho, kdo by si snižoval imunitu hadrem na obličeji.
V týdnu jsem šla kolem obchodu se zbožím ne zcela běžného charakteru,ve kterém jsem nikdy nebyla,byť chodím často kolem.Výlohy byly celé polepené popsanými papíry a jak jsem šla kolem,tak mě zaujal jeden na němž se skvělo sdělení,že s rouškou vstup zakázán a dále,že nikdo nemusí mít strach vstoupit protože prodávající je zdravý.Musela jsem se jít na hrdinu podívat,dobře jsme si popovídali než přišli další zákazníci.
Ptala jsem se pána jestli nemá strach,že jej někdo udá,protože já bych teda ten strach měla.Nemá.
Pořád je ještě hodně lidí vystrašených ale už toho má hodně lidí po krk.
Tady nejde o nemoc.
Ještě bych dodala,že u něj šlo už zřejmě o akt zoufalství.Nemyslím,že za normálních okolností by kohokoliv, jakkoliv postrojeného vykazoval ze svých prostor.

Tanulik 28.9.20 19:30

@lilithc Neviem , či nejde o nemoc , nechcem sa uchyľovať k nejakým katastrofickým scénárom , politickým , či iným machináciám . Ja viem len jedno , že nechcem ochorieť na covid , pokým na neho nie je spoľahlivý liek a podľa toho sa budem správať .

Renusatko 28.9.20 20:04

@Tanulik Já už jsem to určitě psala. Moji pacienti jsou tak 70-90 let. Každý den dvacet lidí. Je celkem možné, že vzhledem k věku si úplně nemusí uvědomovat riziko, ale spíš myslím, že to berou tak, jak píše @lilithc , že tady nikdo není navždy. Většina nechce nosit roušky, neslyší, nerozumí, špatně se jim mluví a nechtějí ani izolaci od rodin a kamarádů. Jedna pacientka mi řekla, že to naopak chce chytit a rychlý konec, protože už půl roku to není žádný život, když nemůže ani za kamarádkou a rodina stojí mezi dveřma. To si myslím, že pro ně ani my nechceme. Můj tchán jezdí v 80 letech na kole, denně. Mnohem větší strach mám, že spadne pod auto než, že chytne covid. A už vůbec nevím, jestli bych chtěla nějaký dva měsíce zkoušený lék nebo očkování a to možná proto, že součástí naší firmy je část na studiové testování nových léků, takže do toho trochu vidím. Je to hrozně těžké a každý to má teď jinak. Nejsem snad ještě riziková skupina, sportuju, celkem zdravě jím, ale zase k nakažení mám určitě blíž než ostatní, když k nám přijde do práce kolem 80 lidí denně. Nějak si říkám, že snad to zvládnu jako jiné nemoci a pořád mám mnohem větší strach třeba z rakoviny, před kterou mi rouška nepomůže.

Tanulik 28.9.20 20:22

@Renusatko Ano , je fakt , že možeme rovnako umrieť na rakovinu ako na covid , ale je fakt , že na rakovinu nám rúško nepomože . Ja som riziková skupina , ale športujem hodne , omnoho viac , ako je v mojich rokoch u ľudí bežné . Domnievam sa , že aj imunitu mám dostatočnú , k lekárskym kruhom mám veľmi blízko . Napriek tomu , mám určitý rešpekt . Nepanikárim a nehysterčím , ale ani situáciu nebagatelizujem . Je to moj subjektívny názor , nikomu ho nevnucujem a všetkým prajem , pevné zdravie . :srdce:

Renusatko 28.9.20 20:29

@Tanulik Myslím, že tvůj přístup je v pořádku a vůbec nás to nemusí nijak rozdělovat :srdce: . Jen si neumím představit, že by to takhle mělo být třeba 5 let nebo navždy.

Tanulik 28.9.20 20:31

@Renusatko Jeminééééé , to snáď nie ! :-D

lilithc 28.9.20 21:04

@Tanulik Aby to netrvalo dlouho a nebo nedejbože navždy, záleží na nás. :srdce: Ale nemám na mysli nějakou infekci.Leda infekci strachu.

Renusatko 29.9.20 15:31

@lilithc To mám právě obavu, aby nás nepřeválcoval strach a nezničil vše.

lilithc 29.9.20 20:29

@Renusatko Mám stejnou obavu.Vlastně mi zůstává rozum stát nad tím jak se nechali lidi zmanipulovat.Tady je článek jak lidi a hlavně politici vnímali španělskou chřipku.Je to poučné.
https://www.pressreader.com/…694027224441

Frankie 30.9.20 17:17

V Plzni ležela na zastávce namol opilá těhotná žena

https://www.novinky.cz/…ena-40337863#…

Kjitka 3.10.20 20:50

@Frankie
Ty máš zítra svátek, tak Ti přeju vše nej, zdravíčko a spokojenost v životě
:wine:

Kjitka 4.10.20 20:03
MagnolieS 4.10.20 21:33

@Kjitka Ráda tě tu vidím :rose: a Kenzo, krásnej věk … :andel:

Kjitka 4.10.20 22:00

to jo a ty butiky v Paříži dost dobře vedl i pro „obyčejný lid“
já tam vlezla, viditelně turista…a ptala jsem se na ty mini…a byli na mě příjemní, párkrát jsem i dostala prezent…
tak budiž mu země lehká

Stránka:  « Předchozí 1 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 Další »
Váš příspěvek