Kočky

Reklama

mmaat 11.01.17 13:22

@Slimek to je dobrá taktika ;)
a chlapovi naplácat :cert:

Slimek 11.01.17 13:25

@mmaat no, já se furt rozčiluji, kočka vždycky vyletí a skřípe, že se jí můj ton hlasu nelíbí, ale muž si z toho nic nedělá a ještě kočku lituje, že jí ty dobroty beru

mmaat 11.01.17 13:53

@Slimek dítě by taky neládoval brambůrkama, ne? :nevim:

Slimek 11.01.17 13:55

@mmaat jo, tos trefila, zrovna brambůrky by určitě dopřál :lol: ty on totiž miluje

mmaat 11.01.17 14:50

@Slimek tak to bude těžké :mrgreen:

bab58 12.01.17 03:39
@Slimek píše:
@mmaat nevím, kupuji 5 - 7 kg balení a má je tak na půl roku, v létě možná i na 3/4.

Tak to má Cipča sotva na 1,5-2 měsíce :oops: … jemu kupuji velké granule RC Maine Coon, dvoukilové balení má tak na 2-3 týdny, … Oliver a Sofča si oblíbili Purina ONE indoor, a ti mají spotřebu cca 3 kg za měsíc. Oliver ještě 3-4 kapsičky denně, Cipí a Sofinka jsou spíš na syrové maso nebo kousek syrové ryby, ale masovou kapsičkou nebo konzervou také nepohrdnou. Jako pamlsek jim dávám po lžičce zakysanky, měkké masové plátky a občas křupavé polštářky Dramies nebo z DM polštářky s kočičí trávou. Ale je fakt, že ač jsou jen domácí, mají hodně pohybu, i když Oliver je už dědoušek a vyhledává spíš klid.

mmaat 12.01.17 07:41

@bab58 Cipísek je obřík, navíc ve vývinu, tak toho holt sní víc. ;)
Ta Purina One není složením nic moc, tedy je o fous lepší než Friskies a Whiskas, ale pořád je tam dost málo masa. Velmi dobré granule za přijatelnou cenu jsou Carnilove.

bab58 12.01.17 12:38
@mmaat píše:
@bab58 Cipísek je obřík, navíc ve vývinu, tak toho holt sní víc. ;)Ta Purina One není složením nic moc, tedy je o fous lepší než Friskies a Whiskas, …

Vím, že ONE není žádná hitparáda, ale když jsem je adoptovala, byli oba zvyklí jen na Coshidu z Lidlu nebo Luisu z Penny, a někdy ani to ne. Po Mikeškovi jsem měla doma velká balení Ontaria a Hill´su, které miloval, ale po obojích oba zvraceli a měli průjmy, … po poradě na veterině mi tehdy doktorka řekla, že to je srovnatelné, jako když se lidi po válce vraceli z koncentračních lágrů a doma se nacpali zabíjačkou a vydatným jídlem, … že je musím postupně zvykat na lepší, nebo zůstat u toho, nač byli zvyklí. Vyzkoušela jsem už kde co, ale nakonec jsme zůstali na Purině, míchám jim indoor a sensitiv.
Přestala jsem už z toho dělat vědu a vzhledem k výši důchodu si nemůžu dovolit moc experimentovat, jsem ráda, že prospívají.

mmaat 12.01.17 13:09

@bab58 no jo, někdy chce člověk to nejlepší a ony ty svéhlavičky se mu na to vybodnou nebo mají po dobrém jídle problémy.
Naše Elvíra naštěstí spase cokoliv, takže problém s přechodem na lepší nebyl. Ale vím, že to tak všude není.

Daridari 12.01.17 13:49

U nás bodujú granule Purizon, mojim dvom kocúrom chutia všetky druhy z tejto značky ale najviac asi tie jahňacie. Kupujem na zoohit a meniť ich asi ani nebudem, lebo hlavne ten starší mal vždy žalúdočné problémy a teraz vyše roka, čo papajú Purizony tak je našťastie úplne bez problémov. Je tam 70% obsah mäsa a samozrejme bez obilnín, vysoký obsah proteínov, myslím, že kvalitou sú top jednička. A chuťou tiež, lebo Applaws granule sú síce tiež kvalitné ale čo z toho, keď ich nechceli.
Mokré krmivo im chutí aj Applaws, Gourmet, Felix, RC.....aj keď pri týchto veľmi o kvalite hovoriť nemôžeme, tak to dopĺňam surovým mäsom :P

Slimek 12.01.17 13:52

@Daridari přesně :lol: u nás na plné čáře vedou. Jako moc chutnají i Orijen, Acana apod., ale Purizon je fakt pecka! Aplaws Káje též nechutnaly.
Zmiňované Carnilové ji chutnají jen některé, měla jsem celou sadu vzorků malých, větších i jsme nějaké větší balení na mlsání kupovali v Hornbachu. Za tu cenu se ale Purizonám pořád nevyrovnají.

mmaat 12.01.17 14:04

@Daridari @Slimek dík za tip, příležitostně Purizon zkusím. Teď jsme na těch Carnilove a střídám s Taste of the wild a Optima Visán.

Slimek 12.01.17 14:13

Z lepších kapsiček Káje nejvíc chutnají tuňákové Miamor, na zoohit je šest 100g kusů za hodně dobrou cenu. Občas beru na střídačku i tuňákové Almo Nature (trochu dražší 70g) nebo tuňákové Cosma (nejlevnější a z uvedených taky nejhorší, nicméně pořád dobré).
Mokré Applaws brala jenom kapsičky, konzerv se ani nedotkla, a u těch kapsiček taky mívala střídavé nálady, že už je neberu…což je dobře, zase nechutně podražily.
A pak celou řadu hnědých blafů, co je jeden jako druhý - Hills, Sheba, RC i ty hrozné Gourmet a Felix ji chutnají, jediné Whiskas ani Friskies nekupuju. Zasádně to ale musí být kousky v želé nebo omáčce, snese i bílou. Nesnáší paštiky a takové ty konzervové šlichty ani kdyby byly v bio kvalitě.
Jsem ráda, že se naučila jako náhražku za mrazem sušené lyofilizované kuře Cosma,přijímat moje kuře v páře (a to kuře jinak nejí)..které fakt dělám šetrně a sotva se maso v páře zbarví do bíla, tak odkrajuju kousek po kousku, aby se co nejkratší dobu tepelně upravovalo. Minule jsem ji do toho přidala kromě jiné zeleniny i Nori řasu a moc jí to chutná :D

Slimek 12.01.17 14:24

No a syrové maso, už jsem si dříve stěžovala..je to pořád horší, je tak zdegenerovaná nebo co? ..ale živáčky venku vraždí a vesele požírá :roll:
Tak syrové maso je bída, asi to dělá to přemražení, ale nepřemražené bych se bála..no, prostě to pro ni není už ono…vždycky zkouším nejdřív podat samotné, ale bez přidání Felixe se to nikdy neobejde. Felixe pořizuju jen za tímto účelem, samotné ji to vůbec nedávám. Zajímavé pak vždycky je, že z té směsky nejdřív vytahá maso, potažmo vnitřnosti a Felixe dojídá až při další příležitosti, když už tam nic jiného není.

Daridari 12.01.17 14:41

@mmaat @Slimek tí chlpáči vedia, čo je dobré :P A tiež sme skúšali aj Acanu aj Orijen, každopádne Purizon ich zjavne chutí najviac. No a chutili im aj Carnilove ale tie sa mi zdajú nepomer cena-kvalita :P . Ešte sa u nás dlho držali Natural delicous, ale tiež sú dosť drahé.
Surové mäso premrazujem, ale kuracie im veľmi nechutí, najviac ide hovädzie a morčacie ( krútie asi po česky).Kuracia pečienky tiež milujú, tie zalejem na minútu vriacou vodou a nakrájam, to je totálna pochúťka :potlesk:

Stránka:  « Předchozí 1 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1071 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Další témata z kategorie

Reklama

Reklama