Kočky

Hanka H 15.3.21 10:20

@Rosa N. Dnešní fotka důkaz, že černé kočky vlastně nejsou vůbec černé! :inlove:

Rosa N. 15.3.21 15:45

@Vera :cherry_blossom:, @:frog: Hani, ano. Miti dělá :owl:

.. vzápětí kouli

Rosa N. 1.4.21 18:10

Nový povlečení.. hned musela pacičkou zkusit, jestli funguje. :-)

Rosa N. 7.4.21 08:35

Notak čiči.. kde jste? ..my už tu zase smrdíme sami :innocent: :rofl: :upside_down: :lol:

mmaat 7.4.21 10:44

@Rosa N. Ale nesmrdíte. :-D

mmaat 7.4.21 13:05

Pitomý (ne)otáčení fotek,

Vera 8.4.21 14:36
@Rosa N. píše:
Nový povlečení.. hned musela pacičkou zkusit, jestli funguje. :-)

co mi to jen připomíná :lol: u nás je asistence už u povlíkání, abych vše dělala správně :hug:

Rosa N. 8.4.21 20:54

@Vera je to kouzelný, jak je všechno zajímá a všeho se chtějí účastnit, viď. :cat2: :butterfly:

Dámy, jedna naše kočka má nějalou alergii, projevuje se tím, že si do krve rozdrbe krk a bradičku. Je to domácí kočka, jí jen profi granule. 3 roky stará, nekastrovaná, tímhle trpí asi od února. Odčervená, očkovaná, všechno jak má být.
Sundali jsme jí blechoobjek, vyměnili jsme 2× granule, obcházíme doktory - vždycky dostane nějaké vitamíny, co jí zdánlivě na pár dní pomůžou, poslední doktorka nám dala i mastičku (ale jen aby se jí zahojily ty rány) a límec. Ten nosí kočka chudák už tři týdny, sundáme jí ho vždycky jen na chvíli, aby se mohla umýt, ale s alergií to nic nedělá, drbe se dál (akorát že přes límec nemůže, tak to nemá do krve). Na kůži nic vidět není, že by tam měla nějaký ekzem nebo strupy, nevíme, co ji tam svědí.
Už nás napadá jen ještě jednou vyměnit granule za nějaké opravdu dietní (ale máme 3 kočky, takže problém s rozdělením stravy) a nechat vykastrovat.

Nemáte někdo tohle za sebou? :kytka:

mmaat 18.4.21 21:06

@frangipani_romana Eliminační dieta, zkusit nějaký monoprotein. Nejčastěji jsou alergie na kuře a obiloviny.

@mmaat píše:
@frangipani_romana Eliminační dieta, zkusit nějaký monoprotein. Nejčastěji jsou alergie na kuře a obiloviny.

Myslíš, že je to žrádlem, jo? :(
No my máme právě nějakou dietu, už druhou. Ale zkusíme ještě něco dalšího, akorát budeme muset poschovávat misky a kočky dostanou každá zvlášť jen na omezený čas. Chardonnay nás asi zabije, jeho smyslem života je žrát a spát. :D

A myslíš, že to přejde, nebo je to navždy?

mmaat 19.4.21 08:52

@frangipani_romana Předpokládám, že vám vet dal nějakou hypoalergenní dietu. Jenže z toho nezjistíš, na co ta alergie je. Tam to sice může fungovat, protože vstupní suroviny jsou zpracované nějakým jiným způsobem (neptej se mě, jak, zas takový odborník nejsem), ale asi je lepší fakt vědět, na je co kočka alergická. Další možnost je nechat udělat testy, ale to je celkem drahá legrace. Další častá alergie je na bleší kousnutí, to ale u domácí kočky není úplně pravděpodobné, i když stát se to může.
Ještě mě napadá, dělal veterinář stěry? Ona to může být třeba i plíseň. z toho, co píšeš, mám dojem, že jen střílí od boku…
Pokud je to alergie na nějakou složku potravy, je to bohužel napořád, tak jako u lidí…
Chardonnay je super jméno. :srdce:

@mmaat píše:
@frangipani_romana Předpokládám, že vám vet dal nějakou hypoalergenní dietu. Jenže z toho nezjistíš, na co ta alergie je. Tam to sice může fungovat, protože vstupní suroviny jsou zpracované nějakým jiným způsobem (neptej se mě, jak, zas takový odborník nejsem), ale asi je lepší fakt vědět, na je co kočka alergická. Další možnost je nechat udělat testy, ale to je celkem drahá legrace. Další častá alergie je na bleší kousnutí, to ale u domácí kočky není úplně pravděpodobné, i když stát se to může.
Ještě mě napadá, dělal veterinář stěry? Ona to může být třeba i plíseň. z toho, co píšeš, mám dojem, že jen střílí od boku…
Pokud je to alergie na nějakou složku potravy, je to bohužel napořád, tak jako u lidí…
Chardonnay je super jméno. :srdce:

Zatím jsme změnili veta a čekáme, co se stane. Díky moc, na tu plíseň se zeptám. :kytka:

mmaat 19.4.21 10:13

@frangipani_romana Spousta veterinářů bohužel nejsou „kočkaři“, kdyby něco, ptej se, mám toho dost načteno…

Renusatko 20.4.21 14:30

@frangipani_romana U nás zase nějaká alergie na syrové maso. Po všem má srajdu. :cry: A přitom ho má tak ráda, ale já na to nemám nervy. Napřed vepřové, teď i kuřecí. Dnes jsem vyzkoušela kousek krůtího.
Ty monoproteinové granule nám byly též doporučené (jinde), ale jelikož s těma problém není, tak to zatím neřeším a jen maso jí nedávám. Horší než s děckama.
A @mmaat se ptej :inlove: , ví fakt o kočkách strašně moc.

Stránka:  « Předchozí 1 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 Další »
Váš příspěvek

Další témata z kategorie