Molinard Habanita

JarkaNa 1.8.07 11:35

Znalkyně a šťastné majitelky, napište, prosím, nějaké poznatky a dojmy. Díky.

  • Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
eva 1.8.07 13:20

Byla jsem majitelkou: ale nešťastnou. Pro mne představuje Habanita depresivní vůni dřeva. Musela jsem ji dát pryč. „Voněla“ mi zatuchle dřevitě :( Samotná v lahvičce se nezdála tak strašná, ale v kontaktu s kůží pro mě nesnesitelná / a nejde vůbec smýt: na to pozor:-)/ Možná si nevyhovujeme s Habanitou vzájemným chemickým složením.
Je to jedna z řady vůní, kterou bych naslepo nedoporučila ani nepříteli :)

  • Citovat
  • Nahlásit
Vevie 1.8.07 19:39

Přidávám kopii z mého už staršího příspěvku, kde jsem se podělila o čerstvé dojmy z habanity. Pro mě je to vůně, kterou si představuji na nějaké opravdu rafinované ženě. Naprosto neporučuju starším osobám, na kterých by mohl vyznít opravdu zatuchle (podpořen patřičným věkem a vizáží) :)

První závan z habanity byl kadidlový a po chvilce se přidal pudr a kůže - asi hodinku se mi zdálo, že se tyhle tři složky tak nějak prolínají a každou chvili převládala jiná, ale nakonec se o usadilo na pudru se ždibečkem (skoro nepatrným) květin, ale není to ani trochu sladký pudr. Spíš bych řekla, že by to někdo označil za zatuchlinu z babičiny skříně smile Zatim se nemužu rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Hodně zajímavá byla ze začátku, kdy jsem citila i kůži, ale ted už je to jen ten pudr. Myslím, že hodně bude záležet, kdo si habanitu na sebe vezme - na někom by mohla vyznít opravdu starobyle a zatuchle, ale zase na nekom jiným bude sexy.Ještě dodám, že habanita zustává při těle a je svým způsobem jemná.

Ingrid 1.8.07 20:52

Habanitu jsem měla ve formě odstřiku a silně mi připomínala Bal

JarkaNa 2.8.07 07:37

Děkuji všem.

  • Citovat
  • Nahlásit
Bernie 2.8.07 18:59

Habanitu mám, občas je na ní nálada, občas se mi protiví. No, jde o dřevitě ovocnou vůni, rozhodně má výbornou výdrž. Bal a Versailles je více do sladka a je v něm něco z tajemna starých a ztichlých zámeckých komnat, řekla bych, že je příjemnější, ale ani tady jsem nebyla „odvázaná“.

Vevie 2.8.07 19:55

dřevitá ano, ale ovocná? tak ovoce muj nosík nevyčenichal :)

eva 3.8.07 01:26

připojuji se k Vevii: ovoce a Habanita nejdou dohromady…jedině by na někom její typické /pro mě zatuchlé/ dřevo učinilo v kombinaci s něčí kůží posun do sladšího spektra. Přesto jsem zatím stále přesvědčená, že Habanita je ta poslední vůně, která by obsahovala ovoce :o

  • Citovat
  • Nahlásit
Bernie 3.8.07 19:48

Nevím jak ve složení, no na sobě z Habanity cítím, kromě té dřevitosti, jakési plné a syté ovoce, něco jako šťavnatou a přezrálou broskev, ale bez sladkosti, pomeranč, snad i hořký grep a něco mi připomíná i kumkváty.

Ada 3.8.07 20:07

Přezrálá broskev by mohly být nějaké bílé kytky (jasmín, tuberóza) - já takhle vnímám třeba tuberózu ve Fracasu. Ty nahořklé citrusy by mohl být petitgrain, nebo nějaká záhadná kombinace ze všech možných složek :) Koukám, že už budu muset napsat recenzi, pořád to odkládám…

Oleka 20.3.08 16:37

Ohledně toho, že jsme zapoměly na staré téma:

Tak z tehle vůně dnes odpoledne šílím :),
sice ten začátek je úbojný, kouřově podzimní listí, ale pak přijde taková medově sladké ovoce, mmmňam :), trochu pudrové růži.

Věřím, že někomu může vonět pitevnou anebo palenou humou, možná že v tom něco je,
já mám ráda vůně svíček a podzimních listí, s mechovým nádechem lesu a stromů.

Habanita je opravdu zvláštní a určitě bych nemohla mimo ní projít. Tak si budeme zvykat :)

Kerze 20.3.08 17:10

Habanita je zajímavá - na můj vkus je trochu moc ovocná ( a teď mi došlo, co mi připomíná Youth Dew Amber Nude - Habanitu a obě obsahují zkvašené ovoce, které můj děda vyhazoval na hnůj jako vedlejší produkt výroby ovocného vína …), ale dokázala bych si představit, že pro jisté příležitosti bych ji mohla použít.
Jak se píše výš, sice je to podobný typ vůně jako Bal a Versailes, ale ten páchne jako koš propocených dresů fotbalové reprezentace po týdenním soustředění. V Habanitě je taky výrazná živočišná složka, ale taková čistá…:)

atyzek 20.3.08 17:13

Oleka já tě obdivuji, jak silné vůně se tobě líbí. Na to já fakt nemám. Já jsem jednou zkusila naslepo od Hermés Rouge eau delicate, pro mě nejhorší vůně a pořád se ji nemůžu zbavit, prostě nikdo ji nechce, já ti ji snad pošlu, tobě by určitě seděla :rolleyes:

Je to taková kostelní vůně+nějaké růže, ale ty já vůbec necítím :)

Oleka 20.3.08 17:15
Kerze píše:
Habanita je zajímavá - na můj vkus je trochu moc ovocná, ale dokázala bych si představit, že pro jisté příležitosti bych ji dokázala použít.
Jak se píše výš, sice je to podobný typ vůně jako Bal a Versailes, ale ten páchne jako koš propocených dresů fotbalové reprezentace po týdenním soustředění. V Habanitě je taky výrazná živočišná složka, ale taková čistá…:)

Kerze, opravdu ti obdivuji , ani nevím jak pachnou ty dresy ;) , oni je tam vůbec celý týden nemění ?!!! :)

Oleka 20.3.08 17:18
atyzek píše:
Oleka já tě obdivuji, jak silné vůně se tobě líbí. Na to já fakt nemám. Já jsem jednou zkusila naslepo od Hermés Rouge eau delicate, pro mě nejhorší vůně a pořád se ji nemůžu zbavit, prostě nikdo ji nechce, já ti ji snad pošlu, tobě by určitě seděla

No, ale z jiné strany, mě se dělá špatně napríklad z vůně nějaké lilie, tu nesnaším, a ještě pár takových vůně. Rouge eau Delikate - asi jsem to už zkoušela v kamence, opravdu zatím si to nemůžu vybavit v hlavě :), můžu ti poprosit o vzoreček? musím ji ještě jednou připomenout.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek