Nemoci

WildOrchid 29.4.10 12:47

Nemoci

Zalozila jsem radsi obecnejsi tema, nevim jestli uz tu nejake takove neni, ale do blbych dotazu, kde se to ztrati, se mi to psat nechtelo. treba se toto tema uzivi samo o sobe :)

tak a ted dotaz. Holky, berete tu nektera Letrox na stitnou zlazu? Prosvihla jsem kontrolu u doktorky, ale na odberu jsem byla, tak mi tam mama volala jak to dopadlo, a rekla ji muj umysl ze bych zkusila prasky vysadit, a v pripade problemu se k nim vratila. Doktorka ji na to rekla, ze pry to vysadit nesmim, spis jeste zvysit, a ze jestli to vysadim, tak nebudu moct mit deti.
Myslite, ze jen byla nastvana, ze jsem neprisla na kontrolu, tak strasi, nebo ze to je mozny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 67 Další »
Marianna 29.4.10 12:56

Na štítnou žlázu beru Euthyrox. Mám sníženou funkci št. žlázy, sice jen maličko, žádné fyzické obtíže nemám, ale kdybych pravidelně nebrala tyto hormony, není vyloučeno, že bych potíže měla. Když jsem léky chtěla vysadit, tak mi dr. řekla, že v případě otěhotnění bych nedostatkem hormonů št. žlázy mohla ohrozit plod, respektive jeho IQ. Myslím, že tvá doktorka nekecá.

Máš hypo- nebo hyperfunkci? Tj. sníženou nebo zvýšenou fci št. žlázy? Dostala jsem takový šikovný leták s popisy těchto nemocí a jejich projevy, mohla bych ti z toho to nejdůležitejší opsat.

WildOrchid 29.4.10 12:59

hm, jenze nez jsem zacala ty prasky brat, tak mi jeste rikala, ze to neni nutny. ze ten nedostatek neni tak strasnej. zacala jsem to brat proto, ze jsem subjektivne citila unavu. Otazkou je, jestli to bylo kvuli tomu, nebo na to mely vliv i jiny veci v mym zivote. Proto jsem to ted chtela zkusit vysadit, jestli se unava vrati nebo ne :/ vedet tohle, tak to ani brat nezacinam :/

Mam myslim mirne snizenou funkci.

Marianna 29.4.10 13:09

Hypotyreoza = snížená činnost štítné žlázy. Projevy: únavnost, nevýkonnost, zimomřivost, zpomalené myšlení, suchá kůže, lámavost nehtů, vypadávání vlasů, otoky v obličeji, zácpa, nepravidelná menstruace.

Št. žláza a těhotenství: Dostatek hormonů štítné žlázy je důležitý pro správný vývoj plodu během nitroděložního vývoje (zvláště nervové soustavy), kritických je prvních 10 - 12 týdnů nitroděložního vývoje, kdy je plod plně závislý na dodávce hormonů z oběhu matky, později již tvoří hormony i jeho vlastní št. žláza. Dostatečný přísun hormonů št. žl. a jodu je nutný během celého těhotenství a kojení. … Správně léčené onemocnění š. ž. zpravidla neznamená žádnou překážku pro plánování těhotenství, jeho průběh a vývoj plodu. Důležitá je spolupráce s ošetřujícím endokrinologem.

WildOrchid 29.4.10 13:15

no, ale to nic nerika o tom, ze kdybych ted prestala brat, tak bych pozdeji deti mit nemohla. Ja to chtela prestat brat abych zjistila jestli si s tim moje telo neporadi samo, a kdyby ne, tak bych to zas brat zacala.. tehotna zatim nejsem, ani to neplanuju v nejak blizke dobe.

Marianna 29.4.10 13:25

Já to jednou brát přestala, po domluvě s doktorkou. Chtěla jsem zjistit, co to udělá, jestli to náhodou neberu zbytečně. Po třech měsících mi udělala rozbor krve a bylo to špatné, takže jsem zase prášky brát začala. Domluv se přímo se svou doktorkou, požádej ji, ať ti to vysvětlí.

Teď mám jiný nemocenský dotaz - co říkáte na krevní tlak 80/50 ? To taky jde? Není to už extrém?

WildOrchid 29.4.10 13:30

myslim ze je. mela jsem jednu dobu 90/60 a rikali mi ze to uz je na hranici. se ti furt musi motat hlava, ne? nepomohl by sport?

Marianna 29.4.10 13:36

No jo, hlava se mi motá slušně. A sportem to teď, coby těhotná, moc nevytrhnu. 8)

Veverka 29.4.10 14:47

Taky beru Letrox, po porodu se mi nějak splašily hormony a mám enormně vysoké hodnoty = snížená funkce štítné žlázy. Beru jenom Letrox 50, ale při případném dalším těhotenství bych musela být pod trvalým dohledem endokrinologa. Prý se to musí brát doživotně, což mě moc nepotěšilo. Nikdy jsem problémy se št.žlázou neměla, ani v rodině nic takového nemáme. Zkusila bych taky vysadit, ale zatím pořád kojím, tak si vysadit netroufnu, protože než jsem začala s letroxem, byla jsem jako mátoha, na hranici svých psychických i fyzických sil. Teď mám víc energie, nejsem už tak unavená, ale být do konce života odkázaná na prášky, to se mi taky nechce :bang:

jerry 29.4.10 16:03
Marianna píše:
Teď mám jiný nemocenský dotaz - co říkáte na krevní tlak 80/50 ? To taky jde? Není to už extrém?

Já měla před otěhotněním (už je to dávno :cry: ) běžný tlak 90/60 a v těhotenství 80/50 - a bylo mi naprosto skvěle.

Juana 29.4.10 16:19

.

Příspěvek upraven 30.07.12 v 08:22

Juana 29.4.10 16:20
jerry píše:
Marianna píše:
Teď mám jiný nemocenský dotaz - co říkáte na krevní tlak 80/50 ? To taky jde? Není to už extrém?
Já měla před otěhotněním (už je to dávno :cry: ) běžný tlak 90/60 a v těhotenství 80/50 - a bylo mi naprosto skvěle.

Normálně s tím žiju, nijak mne to netrápí, opravňuje mne to k tomu mít v práci v šupleti flašku brandy :mrgreen: (jednou jsem velmi rázně ukončila celofiremní poradu).
Jen je mi pořád strašná zima, lidi kolem mne už ani nebaví dělat si ze mne srandu.

Evelina 29.4.10 17:12

já taky hypofunkce, beru Letrox, sice jen 1/2 50mg, protože mi na tenhle problém se štítnicí přišli brzo (ve 13 letech), kdy jsem brala samozřejmě větší dávky. Nějak se to pak upravilo a teď beru jen „udržovačku“. Vysazovat rozhodně nechci. Pamatuju si, že než jsem začla Letrox brát, měla jsem coby dítko nadváhu (ne nějak tragickou) a po Letroxu jsem zhubla na normální váhu, kterou si více méně držím dodnes (s malými výkyvy dle režimu a stravování :) )

Tak ho radši nevysazuj. Štítná žláza je velmi důležitý orgán, řídí metabolické pochody v těle. Při hypofunkci nehrozí jen problémové těhotenství, ale taky padání vlasů, suchá kůže, přibírání na váze, únava, amenorhea, únava, zimomřivost, xerostomie… v horších případech osteoporóza, kolapsy organismu…

amenorhea - ztráta menstruace
xerostomie - sucho v ústech

Evelina 29.4.10 17:13

juana - taky mrznu, hlavné ruce a nohy

Lyonella 29.4.10 17:15
Marianna píše:
Já to jednou brát přestala, po domluvě s doktorkou. Chtěla jsem zjistit, co to udělá, jestli to náhodou neberu zbytečně. Po třech měsících mi udělala rozbor krve a bylo to špatné, takže jsem zase prášky brát začala. Domluv se přímo se svou doktorkou, požádej ji, ať ti to vysvětlí.Teď mám jiný nemocenský dotaz - co říkáte na krevní tlak 80/50 ? To taky jde? Není to už extrém?

Asi jde. Já ho mám asi tak něco přes 80/47. :conf: … někdy se divím, že ještě dýchám. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 67 Další »
Váš příspěvek