Scents Variety Nicheparfums v Palladiu

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Venea 26.01.15 07:23

@Scents_Variety pokud parfémům rozumíte, jak se snažíte prezentovat tak byste měli asi vědět, že i v sebelepším obchodě se může stát, že se vůně zkazí, a rozhodně byste neměli otravovat zákazníka s tím, ať vůně posílá někam do Francie! Pesalan má nárok do 14 dní odstoupit od smlouvy a popř. zboží reklamovat, takže na nějaké vaše výmysly asi není zvědavá…

parfumerka 26.01.15 10:51

kauza Automne

Po dlhej péenkovej dobe zdravím všetkých aromákov,
Dostala som dnes upozornenie od jednej aromačky na margo výrokov zástupcu scient variety na našu adresu. Kedže hranica slušnosti a etického správania bola prekročená, musím ako súčasný už len predajca a zároveň bývalý distribútor značky M. Micallef uviesť veci na správnu mieru.
Začnem od konca. Čo sa týka reklamácie, tu niet o čom špekulovať, lepšie si naštudujte reklamačný poriadok. Vôňa je živý materiál, obzvlášť taká, čo obsahuje vyšší podiel prírodných silíc je náchylnejšia a má vyššie riziko vzniku nákazy, než čisto syntetická. Zákazník má právo bez rozboru a dokazovania na vrátenie plnej sumy. Nemáte pravdu, že len nerozbalený parfém sa dá reklamovať. A čo potom parfémy s pokazenými rozprašovačmi a podobne ?
Nechápem, prečo by mal za ujmu žiadať peniaze v našej spoločnosti, keďže u nás parfém nebol kúpený. A tým sme prešli k meritu veci.
V roku 2012 sme sa stali exkluzívnymi distribútormi značky M.Micallef pre SR a ČR. Máme všetky zmluvy, faktúry a dokumenty, možem taktiež všetko ako vy doložiť. Rada by som tu objasnila, čo znamená slovo predajca a čo distribútor. Distribútor v danej krajine dodáva a predáva tovar priamo konečnému spotrebiteľovi a zároveň vybraným parfumériám aj eshopom, pokiaľ splnia kritériá. M.Micallef nemá v podmienkach zákaz predaja cez eshopy ako to tvrdíte vy.
Zaujímavé, ste distribútorom, čo vám neberiem, ale nedá mi položiť otázku, prečo potom elnino nekupuje od vás túto značku a prečo má elnino podstatne nižšie ceny ako vy a ako ostatní svetoví regulérni zástupci M.Micallefa. Jednou z úloh distribútora takejto značky je aj cenový dohľad nad trhom v danej krajine a zároveň dodržiavanie obchodnej politiky značky.
Ešte na margo vášho rokovania na jachte, nepopieram, že ste na nej neboli, ale kontrakty sa uzatvárajú s obchodným managerom pánom Laurence Laplanche, všetci zástupci vrátane neroli aj „Nemca“ rokovali len s obchodným managerom. Kontrakty nemá na starosti madam Micallef. Podobne, ako nepodpisujete kontrakt priamo s Madonnou.
Aj nám sa stalo, že vôna ktorá bola tzv. čerstvá, privezená priamo z Grasse od M. Micallef, ale aj iných značiek, bola zlomená a nikdy sme neodkazovali zákazníka na výrobcu. Vy ako dovozca ste povinný vyriešiť to promptne a bez expertízy.
Na margo odstreku Automne, ktorý mal byť od nás. Máme odložený flakón aj s číslom šarže, z ktorého bol robený. Nevidím žiadny problém pri ďaľšej konfrontácii. Lebo z Vašich poznámok ste tu vzbudili dojem, že sme snáď predávali fejky. Tu ste na zlej adrese.
A keď už sme sa dotkli tejto citlivej témy. Po kríze na výklenkovom poli,niektoré veľké výklenkové značky, aby si kožu zachránili, uvoľnili svoje produkty a prepadli medzi bežné značky. Tak sa to stalo s Montalom, Lutensom…Súbežne s tým sa otvorila brána fejkárom a dnes už okrem colníkov spotrebiteľ nevie čo vlastne kupuje, či je to originál, či fejk.
Samotné značky, aj M.Micallef predajú každému obchodníkovi, ktorý ich osloví. I keď máte zmluvu, pojem výhradný distribútor už vlastne stratil svoj význam. Keby to tak bolo, musel by každý jeden obchodník v ČR, čo ponúka značku M.Micallef, za cenu podstatne nižšiu, ako má distribútor, kupovať len u vás, čo je totálna nelogika.
Vy predsa dobre poznáte VOC ceny, tie za ktoré momentálne nakupujete priamo u M.Micallefa sú vyššie, ako tie, za ktoré ponúkajú konečnému spotrebiteľovi miestne eshopy. Tak potom, kde má spotrebiteľ hľadať pravdu. Keď my sami ju nepoznáme.
Ale nie je to len problém tejto značky. Osobne som komunikovala so všetkými niché značkami, ktoré sme zastupovali a potvrdili mi, že tovar nepochádza z ich skladu.
V jednom s Vami súhlasím, lakomý, platí dvakrát. Čo sa týka kódov, M.Micallef a ako aj všetci ostatní, majú všetky šarže vyrazené na krabičkách, a ešte aj číslo na flakóne. Číslo šarže, alebo teda dávky je označené na krabičke ako REF: 6-miestne číslo. Na spodu flakóna je číslo flakóna, flakóny plnené z jednej šarže majú vždy rovnaké číslo.
sára z parfemy-exclusive.sk

Venea 26.01.15 11:17

@parfumerka dobrý den, ráda bych se zeptala, co si máme tedy myslet o vůních micallef třeba na elninu? Trošku se v tom neorientuju a proto se raději na rovinu zeptám, děkuji za vysvětlení

Druhá otázka, myslíte, že je možné, že niche vůně které kvůli odbytu musely propadnout mezi normální značky jak píšete třeba vyrábějí více koncentrací? Že třeba u nich v butiku koupíte jinou vůni než na elninu a podobnych eshopech které nejsou vlastněny přímo výrobcem?

Jestli je pan Laplant přímo obchodním manažerem nevím (obchodní manažer co odpovídá na internetovédotazy?), nicméně mě teda odpovídal na dotaz, zda se dá koupit nějaký discovery set vzorečků, odpověděl že nedá ale doporučil mi vyzkoušet si vůni v Egoist, Royal nebo Niche perfumery, což je podle všeho asi jedna a ta samá společnost s vícero obchody

Venea 26.01.15 11:26

@pesalan určitě se nemusíš bát že je to fake, akorát možná vůně nebyla dobře skladovaná a zkazila se, podle obchodního manažera Micallefu je niche perfumery jejich prodejce, takže doufám, že se zachovají jak mají a vůni ti vymění nebo vrátí peníze

pesalan 26.01.15 11:28

@Venea Já přece nikde netvrdila, že je to padělek! Od začátku pouze říkám, že vůně nevoní, jak má. Ráda bych vůni vrátila a obdržela peníze zpět. Nechci se znovu na dálku dohadovat.

Venea 26.01.15 11:31

@pesalan já tě chápu, a ten příspěvek možná nebyl myšlen až tak na tebe jako na ostatní, aby se tam nebáli nakoupit, padělky opravdu neprodávají, i když s tím jejich přístupem teda nevím nevím jestli bych byla zrovna natěšená tam nakupovat :nevim:

pesalan 26.01.15 11:36

@parfumerka Děkuji za Vaši reakci. Odstřik jsem dostala od Vás jako dárek k nákupu vůně Royal Muska. Klidně mohu vyfotit i kabelkový flakonek s popisem. A je mi moc líto, že se u Vás už tyto vůně nedají sehnat v klasickém prodejním balení.

Tana1112 26.01.15 11:42

@Venea Pokud jde o vůně Micallef na Elnino, vznesla jsem dotaz a dostalo se mi této odpovědi:

…reaguji na Váš dotaz zaslaný na info@Elnino.cz a týkající se ceny výše zmíněných niché vůní. Obecně platí, že ceny parfémů jsou v kamenných obchodech vyšší než u internetových prodejců. Co se týká porovnání cen jednotlivých zahraničních eshopů s našimi tuzemskými, záleží v prvé řadě na cenové politice výrobce pro danou zemi. U prodejce samotného má dále vliv pořizovací cena, za níž nakoupíme u dodavatele, množstevní slevy a dále kurz měn. Rozhodně se tedy nemusíte v souvislosti s nižší cenou zboží zároveň obávat o jeho kvalitu. Jsme certifikovaný obchod a prodáváme pouze originální zboží od oficiálních distributorů, tedy stejných dodavatelů pro kamenné parfumerie.
Děkuji za pochopení.

S pozdravem,

Lucie Ambrožová
maloobchod

Venea 26.01.15 11:45

@Tana1112 teď zásadní otázka, co si o tom myslíš? :lol: Podle mě jsou to takové oblbovací řeči :think:

Tana1112 26.01.15 11:48

@Venea Upřímně… nevím. Samozřejmě na Elnino běžně nakupuju, ale s těmi niché značkami, které jsou na poloviční ceně než jinde (konkrétně Micallef)… nemám odvahu.

agap 26.01.15 11:51

Na niche značky za polovinu na El Nino též nemám odvahu…
Vyjádření moc nedůvěřuji, zdá se mi to přesně jak píše Venea, jako oblbovací řeči, co jiného by taky měli napsat, že…

Venea 26.01.15 11:54

-

Příspěvek upraven 05.02.15 v 09:23

Tana1112 26.01.15 11:59

@Venea Asi nejen české. Pořád koukám na jeden polský „luxusní“ eshop, jak mohou nabízet Floral, který už se taky dost dlouho nevyrábí a skoro nikdo ho nenabízí…
http://www.perfumeriaquality.pl/index.php?…
Podobně tak Lucky Charm na Elnino - stejný případ.

Venea 26.01.15 12:10

@Tana1112 tak já samozřejmě neříkám že třeba ho nemohli nabízet, když se vyráběl a ještě mají zásoby, nebo ti taky přijde email, že ho nemají, ale já bych do toho prostě nešla, a hádat se s někým z polska o reklamaci, protože když nic jiného tak vůně může být zkažená, by mě asi nelákalo

parfumerka 26.01.15 12:22

Aby neprišlo k zlému výkladu pojmov. Ako som napísala, my sme už len predajci nie distribútori značky Micallef. Nikdy som nespochybnila postavenie Scents Variety Nicheparfums ako oficiálneho distribútora značky M. Micallef. Len som uviedla niektoré objasnenia. U tejto spoločnosti máte 100% záruku, že sú to originály. Taktiež bezpečne môžete kupovať na neroli.hu a u ostatných.
Argument,El Nina na margo cenovej politiky M.Micallef by neprešiel ani u 5 ročného dieťaťa. Niché značky majú iné cenové pravidlá.
Na ostatok odpoviem podvečer, som na odchode k lekárovi.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu