Microblading

Microblading neboli vláskování je moderní metoda úpravy obočí na bázi permanentního 3D make-upu. Výsledkem je přirozeně vypadající obočí. Technika vláskování pochází z asijských zemí.

Co je to vláskování obočí?

Vláskování obočí spočívá ve vykreslení jednotlivých chloupků speciálním perem, do kterého se vloží tenká čepelka. Každý chloupek se modeluje zvlášť. Před samotnou aplikací se obočí tvaruje pomocí speciální šablonky, aby se docílilo ideálního a souměrného tvaru. Jde o velmi precizní techniku, kterou může vykonávat pouze zkušená kosmetička. Pro vytvoření 3D efektu se využívá pigment v různých odstínech.

Zdroj: Ginger Kitten/ Shutterstock, Inc.Zdroj: Ginger Kitten/ Shutterstock, Inc.

Jak microblanding funguje

Nejprve probíhá konzultace s kosmetičkou, která se metodě vláskování věnuje. Doporučí vhodný tvar i barvu. Před samotným zákrokem, který trvá přibližně 1–2 hodiny, je důležité vyvarovat se alkoholu a kofeinovým nápojům kvůli zvýšené krvácivosti. Přibližně za měsíc od aplikace se provádí korekce, při které se obočí „doladí“. Zpočátku je barva sytější, postupně však lehce zesvětlá do požadovaného odstínu.

Obočí můžete ošetřovat speciální mastičkou, kterou dostanete od kosmetičky. První dva týdny po aplikaci je vhodné obočí chránit před sluncem nekoupat se ani nechodit do sauny. V tuto dobu se postupně hojí drobné ranky, které po aplikaci microblandingu vytvoří.

Microbladíng podstoupila naše redaktorka. Jak to dopadlo, si přečtěte v článku Na vlastní kůži: Vyzkoušela jsem vláskování obočí. Jaký je výsledek a bolelo to? »

Výhody microbladingu

  • Přirozený efekt
  • Vydrží 2–3 roky
  • Tvar i barvu obočí lze přizpůsobit individuálně dle potřeby klienta
  • Microblading pomáhá ženám, které trpí alopecií (ztrátou veškerého ochlupení na těle)

Nevýhody microblandingu

  • Vyšší cena
  • Metoda může být bolestivá
  • Nutnost korekce

Úprava obočí pomocí vláskování má velmi dobré výsledky. Přesto je někdy potřeba obočí lehce upravit tužkou na obočí. Vyzkoušet můžete například tužku na obočí Brow Definer.