Avon: Christian Lacroix Rouge

Rouge má být květinová chypre, ale myslí se moderní chypre, to znamená spousta zemité pačuli a žádný větvičník. První půlhodinu je docela otravná, spousta pačuli, pepře a pomeranče ve směsce pronikavé jako prášek na praní říznutý socialistickou solí do koupele.

A máme tu do třetice spolupráci Avonu se známým jménem. Recenzi na Flower a U by Ungaro jste si už mohli přečíst, teď došla řada na Rouge.

Přiznám se, že se mi moc nelíbila, ale přijde mi lepší než nešťastné řiďoučké a předražené U. Rouge bychom mohli strčit do parfumerie - mezi Chanely sice ne, ale mezi další Lacroixe klidně - a nikdo by nic nepoznal, láce z ní nečiší tak okatě jako z jiných Avonů.

Zda se vám bude líbit, to už záleží na vašem vkusu. Rouge má být květinová chypre, ale myslí se moderní chypre, to znamená spousta zemité pačuli a žádný větvičník. První půlhodinu je docela otravná, spousta pačuli, pepře a pomeranče ve směsce pronikavé jako prášek na praní říznutý socialistickou solí do koupele. Když se konečně uklidní, ucítíte vlhce zemité tóny, příjemně svěží pomeranč a bílou květinu, ještě trochu toho pepře a dřevitých tónů.

Místo rudé barvy, prezentované flakonem, vidím černou, šedou a oranžovou nebo žlutou; barvy flakonu Eau des Merveilles, jen bez těch jiskřivých bublinek. Vůně si moc podobné nejsou (pomineme-li ty zemité tóny), ale dvě podobně laděné do party bych našla: kdybychom z Rouge vyškrtli pomeranč a pivoňku a dosadili růži, získali bychom Cabaret; a takřka jednovaječným dvojčetem Rouge je Red Door Velvet s naprosto identickou, i stejně se vyvíjející pačuli a podobnými ostatními tóny. Pokud by se vám Rouge náhodou zalíbila, vykašlete se na Avon a kupte si Red Door Velvet, je mnohem levnější.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

rionka 25.06.13 09:31

Rouge x Velvet

Rouge se mi líbila opravdu dlouho (několik let = na moje poměry životní vztah). Několikrát jsem se k ní vracela, působila na mě optimisticky a dělala mi prostě „dobře“. Red Door Velvet je o něco vážnější, ale má krásný dozvuk s vůní čaje, takže rozhodně dobrý chypre tip, děkuju. Ale věčná láska to není, hledám dál…

Příspěvek upraven 25.06.13 v 09:31

rionka 18.08.10 12:37

recenze je dost negativni, ale mne tenhle parfem voni a hodne, uz asi ctyrikrat jsem se k ni vratila. asi zalezi na uhlu pohledu.

Martina 23.09.09 14:54

Příšerné. Nemůžu si pomoct, ale já z ní cítím POUZE kapradí.

chechtalka 16.01.09 21:13

předražené nic moc:o))

Mitzi 19.12.08 11:56

Jako jedna z mála vůní od Avonu mi je Rouge docela příjemná, taky mi připomíná sice ne svěží, ale takovou tu „čistou“ koupelnu - šampon, sůl do koupele…
Mám jen miniaturku a chviličku jsem na ni chodila (asi týden), než mě přesvědčila, že je čas jít ve zkoumání zase dál, protože mi po týdnu nemá co nabídnout.

Violette 26.11.08 15:29

Spousta pačuli, fakt nepříjemná vůně.

Sasa 22.11.08 11:04

Na mne je prý příjemný, dost lidí se ptá co to tak pěkně voní…první „avonovka“, která mne zaujala

Sandra 22.11.08 10:59

bude také tahitian holiday nebo summer white?

Janča 22.11.08 10:11

Nebyla. jsem tady zatím jen krátce, ale musím říct, že tyto stránky jsou fakt moc pěkný

Ada 22.11.08 10:04

Na Par Amour myslím, už se na ni někdo ptal ve vzkazníku (nebyla jsi to ty?) - hledala jsem ji ve FAnnu a nenašla. Jakmile ji někde spatřím, hned se po ní vrhnu.

Janča 22.11.08 09:44

Jééé, to jsem ráda, že vidím tuto recenzi. Dlouho jsem ji tady postrádala. Bude také v nejbližší době něco o Par Amour od Clarins?

Ada 21.11.08 21:08

A víš že jo? Teď už tam ten březovák cítím taky :)

womanka 21.11.08 20:35

Podle mě je to avonovka, druhá avonovka (hned po Today), která stojí za to. Nemůžu si pomoct, ale já z ní cítím šampon. Jemný, hebký, voňavý březový šampon, teplo a župan. Vůně vůbec popisovat neumím, ale tohle mi jde od srdce :-)

Přidat komentář

Nejčtenější