Cacharel: Eau d'Eden

Eau d'Eden jsem vyzkoušela poté, co mi ke včerejší recenzi na Fleur d'Eau jedna čtenářka napsala, že je to ze současných vůní její asi nejpodobnější ‚náhražka‘.
Obě vůně si skutečně jsou podobné - v Eau d'Eden ucítíte stejnou konvalinku jako ve Fleur d'Eau, navíc podpořenou edenovskou medově zelenou mimózou. Ovšem tam, kde ve Fleur d'Eau zurčí čistý potůček, v Eau d'Eden mlaská teploučká bažina. Vlhké, zemité tóny, které mi tak ukrutně vadí v Edenu, protože v nich cítím nahnilou zeleň a zapařenou trávu, jsou zkrátka i tady, i když v menší dávce. Kromě konvalinek, mimóz a teplé vlhké zemitosti bych to odhadla ještě na broskev, ne moc ovocnou a šťavnatou.
Eau d'Eden bych určitě nedoporučila jako svěží květinovou vůni na léto; hodila by se nejspíš na jaro, kdy nacucaná země čvachtá pod nohama a pomalu z ní vykukují křehké krokusy a omamné konvalinky.
Pokud se vám líbí Eden, určitě si nekupujte Eau d'Eden naslepo - ačkoli mezi nimi lze najít styčné body, jsou svým charakterem každá jiná, a mám na několika uživatelkách Edenu vyzkoušeno, že Eau d'Eden je příliš nenadchla.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější