Cacharel: Eau d'Eden

Eau d'Eden jsem vyzkoušela poté, co mi ke včerejší recenzi na Fleur d'Eau jedna čtenářka napsala, že je to ze současných vůní její asi nejpodobnější ‚náhražka‘.
Obě vůně si skutečně jsou podobné - v Eau d'Eden ucítíte stejnou konvalinku jako ve Fleur d'Eau, navíc podpořenou edenovskou medově zelenou mimózou. Ovšem tam, kde ve Fleur d'Eau zurčí čistý potůček, v Eau d'Eden mlaská teploučká bažina. Vlhké, zemité tóny, které mi tak ukrutně vadí v Edenu, protože v nich cítím nahnilou zeleň a zapařenou trávu, jsou zkrátka i tady, i když v menší dávce. Kromě konvalinek, mimóz a teplé vlhké zemitosti bych to odhadla ještě na broskev, ne moc ovocnou a šťavnatou.
Eau d'Eden bych určitě nedoporučila jako svěží květinovou vůni na léto; hodila by se nejspíš na jaro, kdy nacucaná země čvachtá pod nohama a pomalu z ní vykukují křehké krokusy a omamné konvalinky.
Pokud se vám líbí Eden, určitě si nekupujte Eau d'Eden naslepo - ačkoli mezi nimi lze najít styčné body, jsou svým charakterem každá jiná, a mám na několika uživatelkách Edenu vyzkoušeno, že Eau d'Eden je příliš nenadchla.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Myskamauska 26.08.11 08:15

Aqua di Gio a Eau d´Eden jsou jak nebe a dudy,nemají absolutně nic společného…aspoň za mě ne.

Sendy 23.01.11 05:15

Je zvláštní, jak každá jinak vnímáme vůně. Aqua di Gio mi tedy rozhodně nepřipomíná ani náhodou, tu mám ráda, slano sladkou letní vůni, na rozdíl od této, která se prezentuje zelení listů a přitom jakousi mdlou nasládlostí. Mně nesedla natolik, že, ačkoli jsem 50 ml vlastnila a dospotřebovala, dnes mi při vpzomínce na tento parfém naskočí husí kůže na zádech.

aliceh 08.10.10 18:37

Dnes jsem po její dlouhé absenci zakoupila :o) !

ga.pi 25.12.09 09:48

Velmi se podobá Aqua di Gio.
Hebká nasládle svěží.

Linda Hrubá 13.12.09 21:12

od roku 95 ji denně používám.Přestala se vyrábět a nemohu najít náhražku…

aliceh 05.11.09 09:06

Bohužel, tuhle vůni už nemají ani v cizině :o((… Velká škoda !!

JanaB 20.08.08 19:10

Já na těžší verzi nemohu myslet, vše na mně ještě ztěžkne. Tato je ale tak lehká, že jsem cítila jen výraznou hlavu a pak se mi kdo ví kam ztratila…

pichjit 10.05.08 11:30

Jak rychle jsem se do této verze zamilovala, tak rychle mi začala vysloveně vadit. Připadá mi velice sladká, od stříknutí do konce stejně intenzivní a hlavně je to ten druh, co ráno použiji na tělo a druhý den je cítit z kabátu. Tuším že složka, která mě tak dráždí je stulík, který obsahuje.Právě opustila mojí poličku v bytě.

llenni 08.04.08 22:15

Můj první „lepší“ parfém… Bylo mi 21 a dlooouho jsem tehdy vybírala, stál na moje, studentské poměry, dost peněz. Nosila jsem ho moc ráda a to několik let. Také v době kdy jsem se seznámila s manželem :-). Ten si dodnes pamatuje, název, flakon a dokonce i tu vůni pozná… A já stále mívám jeden malý, vzpomínkový flakon někde doma na poličce… a občas vyloženě s potěšením použiju… i když obvykle už jen na doma, můj nos se prostě trochu změnil :-)

eva 08.04.08 18:15

Ano, kdo má rád Eden, pozor na Eau d'Eden. Líbí se mi klasický Eden, z Eau verze se mi pokaždé udělá zaručeně zle :( Opravdu žádná „bezpečná svěženka“ :-))

Kerze 08.04.08 16:45

Eau d´Eden byla dlouhá léta jedna z mála lehkých svěžích vůní, které jsem mohla nosit - a líbí se mi stále…Z klasického Edenu zvracím…

Kalista 16.03.08 17:05

Souhlasím s prvním příspěvkem Eden se mi líbí / hodně / a Eau d'Eden jsem vyzkoušela jen na papírku a na něm mi nesednul na ruku jsem ani nezkusila.

tuze 11.01.08 18:02

Nelíbí!! Na mé kůži se rozkládá opravdu divně a smrdí. Nee!

anonymní 22.11.07 22:45

u mě přesně naopak: tuto vůni nesnesu, Eden se mi naopak líbí /v chladném počasí/

Přidat komentář

Nejčtenější