Christian Dior: Midnight Poison

Dnes jsem kromě Midnight Poison zkoušela také Angé Ou Démon a nemůžu si nevšimnout jisté podoby; mysticky tmavé barvy, bílá, černá, temně modrá, mystická reklamní kampaň, bledé krasavice, zkrátka mystika teď asi bude in. A nejen mystika - tuším i jakési (neo)barokní proudy - stačí se podívat na video k Midnight Poison a vzpomenout si na další novinku, Black XS Pour Elle, kterou provázejí slova o barokenrolu a barokně-goticko-rockově-upírský design. Připomenout musím i ‚neobarokní‘ Byzanci od Rochasu, která je Midnight Poisonu podobná temně modrou barvou i vůní. K tomu se ještě dostaneme.

Pokud se rádi hrabete v promo materiálech, navštivte stránky Dioru a podívejte se, co sekce o této novince nabízí. Ústředním motivem je postava Popelky, jako její představitelku si firma vybrala herečku Evu Greenovou (známe třeba z bondovky Casino Roayle) - alabastrovou pleť, modročerné lokny a ledově modrý pohled už měla, tmavě modrou róbu jako z pohádky dodal John Galliano (přirozeně haute couture kousek, na jehož tvorbu prý padlo 850 hodin práce).
Podezřelé pohádky, nutno podotknout - pečlivě sledujte první část klipu, kde se Popelka chystá na ples; nejprve se v záběru mihne nezašněrovaný korzet, což by bylo ještě OK, ale nad nad dalším mihnutím zaplesá srdce footfetišistovo, protože Popelka obouvá botky, jimž podpatkoví maniaci říkají ‚baletky‘ a běžně mívají cca sedmnácticentimetrové podpatky. (Nakonec je asi nechala doma, protože v následujících záběrech běhá po schodech a chodbách zámku a to se v těchhle botách fakt nedá.) Celá kampaň je taková roztomile gallianovsky dekadentní.

A co vůně? Poisony jsem si soukromě rozdělila na dvě skupinky - ano, už je jich tolik, že z toho člověk může dělat skupinky, ať žijou odnože -, na tu lepší a horší. Lepší znamená originální, zajímavé, horší univerzálnější, mainstreamové. Pro pořádek podotýkám, že horší v případě Dioru neznamená špatná, jen to prostě není pecka, jakou by člověk od tak věhlasného domu čekal, ale ani věhlasné domy nemohou sázet pecku za peckou… no, nebudu se do toho zamotávat, zkrátka Midnight Poison řadím vedle Pure Poisonu, druhá skupinka čítá Hypnotic Poison, Tendre Poison a původní Poison . Midnight je podle mého vkusu lepší než Pure.

Hlavními složkami vůně jsou podle webu Dioru růže, pačuli a ambra a zhruba takto laděné vůně se také dočkáte. Zmiňovala jsem se o podobnosti s Byzancí; to je plná, orientální vůně s výrazným růžovým a mýdlovým tónem, a Midnight Poison mi ji je začátku připomněl, protože i on voní po růžích a je v něm nějaké to mýdlo, i když méně intenzivní. Ke konci už je to spíš pudr než mýdlo, a základ je převážně pačuliový.

Mezi mýdlově růžovým začátkem a pačuliově růžovým koncem je dosti sladký, výrazně růžový prostředek s takovým tím ovocným nádechem, přísahala bych, že cítím Ninu. Co Midnight Poisonu chybí je plnost, sice se nevyřve hned po pěti minutách, jakmile však přejde Nina fáze, začíná se nám to nejen ubírat k základu, ale také slábnout. Je samozřejmě otázka, jestli je to dobře nebo špatně, kdo nemá rád syté orienty, ten to spíš uvítá.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
zwillinge 4.2.16 11:54

diorovská klasika, cítím hlavně ten bergamot, který je moje oblíbená ingredience, dřív tedy byla hlavně doménou pánských vůni, ale časy se mění a je to jen dobře, výdrž výborná, závěr je takový příjemně mýdlový, ale stejně raději zůstanu u svého osvědčeného a milovaného červeného ´jablíčka´ Hypnotic Poisnu :srdce:

Camellia 27.1.12 18:19

Pěkné. Já nejvíc cítím bergamot a mandarinky na květinovo-pačuliovém pozadí. Konečně mandarinky, které na mně voní tak, jak mají. Výdrž výborná.

Martina 11.5.11 22:17

Půlnoční jed… pro mě ta jediná pravá a nejkrásnější vůně, zbožňuju ho!! Přijde mi, že se dost liší od ostatních jedů, hlavně tam není to protivné koření, které (stejně jako v Opiu) upozadí všechny ostatní, jinak krásné složky, a činí vůni málo ženskou. Midnight Poison je poměrně dost proměnlivá vůně a fascinuje mě, jak je krásná po celou dobu, dokonce ihned po nastříkání - jiné vůně jsou obvykle první minutu štiplavé, ale MP voní krásně ihned a svrchní tóny vydrží poměrně dlouho - vůně je ze začátku méně sladká, tak první hodinu je cítit bergamot, ale už od začátku jsou cítit i spodní složky a postupně převládnou a vůně hodně zesládne, avšak sladkost není obtěžující a cukrová, je taková hedvábná a přitom intenzivní. Myslím, že parfém je perfektně zkomponovaný, složky se doplňují, každá má své místo, žádná tam není zbytečná a žádná nezastiňuje ostatní - v tom asi spočívá jeho kouzlo - že těch složek je málo, zato pečlivě vybraných a perfektně se doplńujících. Vůně je tajemná, hluboká, zajímavá, velice ženská, není protivná a vlezlá, vydrží dlouho a drží se u těla. Pro mě jednička!!!

Jennifer 11.5.11 15:41

přečetla jsem si recenzi Ady na skupinu Poisonů.....no vzhledem k tomu,když si vezmu,co Adě samotné voní.......podle mně žádný úpadek není,je to nesmysl,ani žádné horší a lepší skupiny.Vždyt na každém voní něco jiného a jinak dlouho.Takový pure poison má tolik příznivkyn a vydrží vonět celý den a je krásný a ostatní poisony taky.Já jen nemůžu ten první fialový,ale to neznamená,že je špatný,to by mi jeho příznivkyně daly-je to vyhlášený parfém.....pro mě je na prvním místě Hypnotic

Luci 28.11.10 20:11

Ahoj, nemáte někdo zájem o midnight poison? Budu ji posílat do světa. 70 ml, samozdřejmě, že se jedná o originál! E-mail - luciapavel@centrum.cz

Adriana 13.7.10 11:00

Aj ja súhlasím s Dracatkom, vôňa sa mi páči už od začiatku, no po hodine-dvoch prejde do tej rozprávkovej fázy a ja sa jej neviem nasýtiť, je to proste ÚŽAS!!! Pripomenula mi vôňu bábiky, krotú mi priniesla teta z Ameriky, keď som bola malá… Pre mňa jedna z osudových vôni.

ani 16.5.10 13:58

Súhlasím s recenziou dracatko-11.01.2010.
Vôňa je svieža, ale ale nie svieženková. Má skrtú plnosť, tajomnú iskru zmyselnosti, ale neobťažuje plnou ťažkosťou. Harmonická luxusná kompozícia.

anonymní 10.2.10 08:37

Midnight mi přijde i v edp docela slabá a stejně jako Pavle mi voní tak trochu pánsky. Oproti Hypnotic Poison je podle mě dost nudná a neoriginální, na druhou stranu asi nebude nikomu „smrdět“.

Myskamauska 28.1.10 12:29

Dle mého názoru Collector je stejný,jen v jiném flakónu,aspoň u Hypnoticu tomu tak je.

Arome lumi 25.1.10 19:39

Zatím jsem zkusila jen na papírku (zápěstí už byla obsazená), ale tenhle papírek jsem si strkala k nosu po tři dny každou chvíli - tak moc se mi líbil ten zemitý - v recenzi nademnou trefně nazván „vášnivým“ - tón základu. A miluji Diorovic 5ml zábrusové miniaturky, jednu jsem tedy ihned netrpělivě vyeBayovala a už je na cestě! Mimochodem - nemáte někdo zkušenost s verzí „Collector“? Složení i flakon jsou přitažlivé…

dracatko 11.1.10 20:15

Já jsem asi divná, ale tahle vůně se mi zatraceně líbí, včetně flakonu i proma - a mám z toho všeho totožný pocit - temná, svůdná a vášnivá vůně. Kdepak starorůžová :)Díky mátě není přeslazená, ale naopak skvěle chladná a přitom majestátní, jako zimní palác.

Katy_S 27.12.09 22:48

mně se hodně líbí, jen mám pocit, že je za chvíli pryč.. proto mám radši midnight poison elixir

M.O. 28.6.09 22:49

Pro mne jen mentol,lékořice,taková letní svěženka.Nic záhadného,tajemného-reklama pro mne úplně mimo.Výdrž nic moc.Už si ji nekoupím.

jitka 8.6.09 18:25

Jak tak po dvou hodinach cicham k navonenemu zapesti, mam pocit, ze reklama, kterou Ada priznacne nazvala neobarokni,je na uplne jiny parfem! Ja bych si k Midnight predstavovala spis viktorianskou Anglii, puvabnou hnedovlasou, trosku koketni a trosku zasnenou zenu s ruzovymi licky, oblecenou v romantickych staroruzovych satech. Flakonku by staroruzova taky slusela vic…

evik77 14.5.09 15:37

Trochu nakyslá, pak nastoupí růže s pačuli. Nic moc, rozhodně existují lepší vůně. Myslím, že Dior se měl na odnože vykašlat a skončit u Poisonu. No dobrá, možná u Hypnoticu… :-D

chechtalka 17.1.09 22:24

oprava: rozlynou emoce

chechtalka 17.1.09 22:24

Midnight mi přijde jako když tě vyláká úžasný muž na střechu domu za tmavé letní noci a v tobě se snoubí představy a radosti a v těle se ti uvolňuje žár, během večera a vyprávění na střeše máš pocit pomalu noční královny, když v tom se ti začnou z různých stran vkrádat různé rušivé hlasy a vůně a narušují ten původní záměr krásného večera. Když se přitiskneš ke svému partnerovi tak se zase rozlinou emoce a lehké tajnosnubné vášně a když se lehce oddáthneš tak to hned zmizí…tak takovýto pocit mám z Midnight

novlen 25.11.08 13:10

Já se Midnightu musím zastat, tedy pokud jde o verzi „Elixir“… na první přičuchnutí mi připomněl rozbalování čokoládových rybiček čerstvě uškubnutých z vánočního stromečku, takže první dojem na 1*. Docela slušnou chvíli je takový plný a než se usadí, mýdlo trošku lechtá v nose - ale kupodivu NIKOLI nepříjemným způsobem, naopak, činí jej to zvláštním. V žádném případě mi nepřipadá jako „mainstream“! Ještě jsem zvědavá na verzi Extrait de Parfum, která by měla být ještě poctivější, ale už teď vím jistě, že jeden z nich se brzo zabydlí u mne ve skříni.

lu 4.10.08 18:12

Mně se teda líbí…voní jako plastelína. Ale nekoupím si ho.

pichjit 19.7.08 14:09

Mě se ta vůně sice líbí, ale ten název i flakon jsou jaksi někde jinde, kdyby byla lahvička do růžova a jmenovalo se to nějak jinak nebylo by to špatné. Trochu jako bych cítila Obsession Night- taky nevím, proč je modrý.

Berrenice 14.7.08 14:28

Tato vůně mi nedá, abych o ní nenapsala. Jako edp je lehčí, výrazně růžovo pačulová s ambrovým nádechem. Neoslní ani výdrží, ale není nejhorší, jen ji lze minout tak nějak bez povšimnutí, pouze pro informaci ji vyzkoušet.

Ale! Dostala jsem Midnight Poison jako čistý parfém. A to je jiná káva. Vůně nabude, celkem vzato logicky, na plnosti, je také mnohem ucelenější, kulaťoučká a hříšná. Už to nejsou růže a pačuli, ale kožešinka před praskajícím ohněm v krbu a sladké třešně pokapané alkoholem. Velmi vzrušující vůně, a v této koncentraci s vynikající výdrží.

Pavla 28.6.08 17:44

Z této vůně stříknuté na textil cítím něco skoro až pánského. Tak nevím, nevím, co mám s nosem. ;-)

anonymní 9.6.08 15:56

Dneska jsem ho zkoušela, teda ten Dior upadá, kde jsou ty časy, kdy dělali parfémy s velkým P. není to nic moc, cena děsná a za dvě hodinky necítím nic..

Arome Šárka02 15.4.08 18:46

Já naopak tuto vůni řadím mezi své oblíbené. Moc se mi líbí. Dokonce můžu říct, že se jí nemohu nabažit. Pro mě skvělá.

Pegas 27.12.07 04:46

mna tato vona nenadchla, postradala som nejaku celistvost, cuchala som k nej dlho a vzdy sa mi skrcil nos, ja neviem co to vyrabaju za puchy, oproti ostatnym diorovkam tato riadne pokulhava

dior 26.10.07 19:33

…tak som sa konečne dostala k miniaturke MIdnight Poison a hneď som vyskúšala… jednoducho vôňa z kostola… a prečo tam zas cítim mentol ako v Glamourous od Laurena?

Zdenka 23.10.07 13:56

Tak prvních pár sekund divná ztuchlina, ale pak mě zaujala, souhlasím s Adinou recenzí, v srdci taky jasně cítím Ninu ! Ale pak slábne a na konci je mýdlově-dřevitá. Pravda, chybí ji plnost, ale to je možná právě důvod, proč na sobě Midnight snesu na rozdíl od všech ostatních Poisonů (poslední věta recenze na mě přesně sedí…kdo nemá rád syté orienty, ten to uvítá). Ovšem neuchvátila mě natolik, abych ji musela mít (navíc za ty děsné diorovské ceny..)

Dior 18.10.07 17:12

…tento upadok DIORa začal asi Pure Poison…jedoducho vydrží sotva 3-4 hodinky a je preč. Za tie peniaze by som čakala viac…tiež flakon nového DIora mi pripadá hooodne odfláknutý, rovnako tak pri Hypnoticu stavili na nejaký „lacný plast“…zato Pure sa vydaril aspoň flakon.

rozinasebranec 17.10.07 18:49

Stejně je nejlepší Light Blue od Dolce Cabana

Arome Terezka 19.10.07 12:28

Půlnoc jsem dostala k narozkám… nejdřív se mi nějak zvlášť nelíbila, ale čím déle ji mám, tím víc mě dostává… není to typ vůně, která by si získala mnoho příznivkyň, ale aspoň ji nebudu cítit na každém rohu… takže u mě ok…;-)

Dior 15.10.07 18:30

…ja mám po zhliadnutí všetkých reklám na DIOR radu Poison taký pocit, že sú skrátka všetky na jedno „kopyto“…žiaden nápad, žiadna fantázia…skrátka hodne tmavé, hodne pochmúrne, miestami až despotické…k „popelke“ si viem predstaviť niečo veselšie…možno práve ten Pure Poison.

Janca 13.10.07 17:30

Výdrž nula, závan lékořice a končíme. dior doufám nehodlá pokračovat v tomhle úpadku :((( Ange ou demon od Givenchy je rozhodně lepší, aspoň výdrží, jinak normální vanilka, taková chutná vůně, kde jsem nic záludného nenašla - ani ty lilie :)))

Arome P.e.t.r.a 13.10.07 17:21

No možná by nemusela být špatná, ale já jsem ji na sobě skoro vůbec necítila :( To Ange ou demon od Givenchy na mě vydržel celý den, i když to taky není žádná sláva. Za tohohle Diora bych ty peníze, co stojí, nedala. Myslím, že nové vůně od Diora se nemůžou vyrovnat jeho klasikám, bohužel.

Kerze 13.10.07 16:17

Jo jo, Pure mi moc nevoní. Dneska jsem Půlnoc znovu očuchala a rozvoněl se na mně dost ovocně, ani mi nepřijde jako těžší vůně…ale nic pro mně…na rozdíl od Hypnoticu…

Janik 13.10.07 10:54

Radim se do te skupiny, ktera klasicky Poison nemusi, stejne tak nemusim orienty. Midnight Poison se mi opravdu libi, mydlo v nem citim hodne, skoro az stipe v nose, ale to mi vubec nevadi. Vune je pro muj nos opravdu podarena, ne ale az natoli, abych si ji poridila :-) Co se tyce reklamy, je to opravdu zazitek, tleskam!

Ada 13.10.07 10:31

Já myslím, že je to jasné :) A kdo by pochyboval, může kouknout do recenze na Pure Poison, kde si stěžuju, že je to nejslabší Poison…

Kerze 13.10.07 02:33

…a která je ta lepší a která horší skupina?

Přidat komentář

Nejčtenější