Christian Lacroix: Tumulte

Tumulte zaujme na první pohled krásným červenozlatým flakónem. Podle něj člověk usoudí, že se v něm musí skrývat luxusní, teplá vůně, a nemýlí se. Přestože ve složení není ani slovo o šeříku (což neznamená, že tam není), cítila jsem z Tumulte ze všeho nejvíc právě šeřík. Ze začátku je trochu mýdlový, ale jakmile dostane možnost trochu se rozvinout, začne vonět šeříkem, dřevem a letní loukou. Znáte ten pocit, když předčasně horké jarní slunce praží do šeříků a všemožných květin v zahrádkách? Po celém okolí se šíří omamná vůně, líně se převaluje přes rozpálenou prašnou cestu, lidé odpočívají a užívají si teplo i směsici vůní. Takový mi přišel Tumulte.

Od zkoušky na papírku uplynulo dost času, ale protože jsem nedávno neodolala miniaturce, měla jsem možnost prověřit si Tumulte pečlivěji a na lidském materiálu.

Závan, který jsem na papírku vnímala jako šeříkový, jsem na ruce našla také, ale jen ze začátku. Mnohem silněji než šeřík se na mě z ruky linula intenzivní sladkost, která byla někde v půlce cesty mezi sladkou orientální vůní (Cašmir) a zmrzlinovou vanilkovostí (á la Obsession Night), trochu mi připomínala koktejl se štědrou dávkou třtinového rumu. Základ Tumulte dodává lékořicově sladký a zároveň slabounce kakaový nádech.

Tumulte je tedy na ruce sladší a těžší než na papírku, ale omamný dojem teplého dne mezi rozkvetlými zahradami tak úplně nezmizel.
Vůni doporučuji milovnicím orientálních a hodně sladkých vůní. Přestože hodně lidem se z ní určitě bude dělat špatně, patří mezi dobře sladěné a vyvážené sladké variace.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

ena 25.01.11 19:57

Tento parfém je pro mně velké zklamání. jako optimistický mi vůbec nepřipadá spíše ponurý, vcelku nepříjemná vůně, i okolí hodnotí negativně

haifa 15.06.10 08:11

Silná , sladká . Nejhezčí je po delším rozležení , cítím růže a kakao a vanilku . Není to sice sladák jako Cašmír nebo L , ale sladká je doporučují na zimu . Silou bych jej přirovnala k Poeme .Oba jsou na stejné rovině bolehlavosti , stačí malino víc a udusí vás i okolí.Tomu říkám kvalitka

JanaK 03.03.10 21:06

Dost těžká, sladká.Musí se k ní dozrát.Voní až po delším rozložení.Na mně nemá příliš dlouhou výdrž.

Myskamaus 29.09.08 12:10

Tak já tam mandarinku necítím nějak zvlášt silně,ale jinak souhlasím s Ingrid,že cítím taky tu třtinu z Max Mary a to hodně.Parfém se mě líbí,na chladnější období je moc fajn,protože je takový optimistický.

Ingrid 23.10.07 14:18

Ze zde popsaného složení cítím růže,vanilkovou tonku,prostě květinovou sladkost a i tu zelenou mandarinku.Z to­ho,co napsáno není,z toho cítím rovněž něco z cukrové třtiny,podobnou složku,jako je v Max Mara a v základu opravdu to kakao.Musím dodat,že to,co se mi nejméně líbí,je ta mandarinková nakyslost,ta podle mne sráží celkovou sladkost parfému,na léto asi nebude,ale na zimu a na sychravý podzim ano.Tumulte je podle mého vkusu.

Janeta 11.10.07 16:43

Taky můžu orientální vůně (ne ty těžce orientální), ale Tumulte mi opravdu nedělá dobře. Jedna z mála vůní, kterou fakt nesnesu. Škoda, flakon je velice zajímavý…

Kerze 09.10.07 16:53

Tak já jsem milovnice orientálních vůní a tahle vůně mi sice připadá zajímavá, ale přesto se mi z ní dělá špatně…ještě ji budu zkoušet…

Přidat komentář

Nejčtenější