Coty: Chupa Chups Lovetrap - Exotic Kiss

Už když jsem testovala Chupa Chups Lovetrap - Divine Paradise , pochvalovala jsem si, že je tahle řada ztělesněním rčení ‚za málo peněz hodně muziky‘. Flakony jsou celkem příšerné - připomínají toaletní vodičky Barbie pro desetileté děti a z jejich designu je na první pohled patrné, že jsou určené pro pubertální segment trhu. O moc lepší není ani název; lízátko Chupa Chups, ‚lovetrap‘, zase nic, po čem by se žena starší dvaceti let nestyděla v drogerii sáhnout. Poslední ránou do vazu je web www.lovetrap.cz, určený podle všeho pro dvanáctileté holčičky; kresleným slečnám z obalů jednotlivých vůní se říká ‚chupetky‘, můžete si tu založit ‚blogísek‘ (růžových blogísků je přece na webu málo, viďte), přečíst si článek, kde se dozvíte, jak podle džínů poznat charakter kluka, a v diskuzi sdělit ostatním, že ‚čeština je súúpa, jelikož máme uplně BESTOVNÍ učitelku‘.
Zkrátka výrobce vybral jasně ohraničenou cílovku a do té Chupa Chups tlačí hlava nehlava - a podle mě je to obrovská škoda, protože kdyby Divine Paradise nebo nový Exotic Kiss nalili do decentnějšího flakonu, bez problémů by ho protlačili nejen mezi drogerkovou elitu, ale rovnou do parfumerie. S klasikou se sice rovnat nemůže, s běžným trendovým průměrem klidně.
Exotic Kiss se zpočátku tváří jako sladší svěží vůně à la Amor Amor a jeho příbuzní. Citrusová hlava rychle přechází v ovocnou šťávičku kombinovanou s růží a bílými květinami; troufla bych si říct, že to, co tam dali jako plumérii (frangipani), se jí opravdu slušně podobá. Čokolády jsem si ani nějak nevšimla, nezdá se mi, že by tam byla výrazná. Základ je vcelku solidní, z některých levnějších vůní se rychle stává vyřídlá vodička, Exotic Kiss se poměrně držel a i výdrž byla slušná. Ovoce postupně skoro (ne úplně) zmizí a zůstává bílý květinový mix na sladším základu, ve kterém je zhruba to, co uvádí složení, smíchané do takové univerzální směsi.
V té květinové fázi jsem si vzpomněla na také novou S od Escady; nejsou si s Exotic Kiss příliš podobné (bílou květinovost mají společnou), ale kvalitativně bych je postavila zhruba na stejný stupínek. Jenže z Escady byla nejedna z nás zklamaná, protože jsme za tu cenu čekaly něco originálnějšího a lepšího. V lízátkovém flakonku člověk naopak nečeká nic a tím pádem může být jedině příjemně překvapen. A kdybychom tyhle dvě vůně nalili do neutrálních flakonků a postavili vedle sebe, nepoznáte, která z nich je hvězda z parfumerie a která patří do regálu vedle pracích prášků. Svědčí to o tom, že se Exotic Kiss výjimečně povedl? Nebo se Escada nepovedla? Nebo - kacířská myšlenka, že, ovšem trh přesně takhle funguje - je to fuk a balení, cena a místo prodeje je čistě věcí marketingu?


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 26.07.10 23:28

kedykolvek to skusam, to iste. Lacny smradek s chemickou prichutou - alebo su snad v kazdom obchode pokazene vzorky? Ako to ze cvicene nosy to necitia. Parfemy vonaju (aj tie podla mna nenositelne) dost čisto, toto sa blizi trhoviskovemu aromatu z ktovie coho.

Theika 14.08.09 21:18

Taky souhlasím s autorkou.. Já se dokonce skoro až málem u pokladny v drogerii zastyděla, že si kupuji vůůůůničku pro věkovou úroveň čtenářek bravíčka:D
Mám ji už potřetí, vždycky se shodí na pohodový volný čas, do města nebo prostě jen tak na doma.. Moc příjemná a zatím pro mě neokoukaná. A kupodivu vydrží poměrně dlouhou dobu, řekla bych i slušný nadlimit, pokud jde o střední třídu..

Hraška 05.12.08 12:28

V jeden deň som vyskúšala Exotic Kiss a Sensual Heaven. Obe sú podarené, nemajú však takú dobrú výdrž ako Divine Paradise…To však neznamená, že sú zlé:) Stále mi pri nich platí, za málo peňazí veľa muziky…Exotic Kiss je sladšia vôňa púdrovosti, vrchné tóny rýchlo odoznenú a zostane (teda na mne zostala) najmä tá, už vyššie spomínaná, príjemná púdrovosť. Sensual Heaven je z iného súdka - zloženie hlási okrem ovocia aj karamel, čokoládku a to som aj naozaj cítila, uberá sa gurmánskejším smerom.

Hraška 20.07.08 11:57

Presne ako atyzek som cítila najmä takú púdrovosť, ktorá mi nebola nepríjemná, vyskúšam ju ešte na jeseň.

atyzek 30.12.07 18:31

Tak tuhle jsem vyzkoušela taky, zároveň s Divine Paradise, na rozdíl od ní nemá tak dobrou výdrž. Ale stihla jsem „vyčuchat“ pudrovou vůni s květinkami.

Ingrid 29.12.07 21:46

S recenzí do puntíku souhlasím,tuhle pouťovku jsem si koupila,protože je na volný čas fajn a celá tahle levná řada vůniček je povedená,jen škoda té prezentace,jako parfémků pro holčičky, sotva odrostlé lízátkům.Jinak si myslím,že jde hlavně o jméno a značku,prostě do flakónku se dá nalít cokoliv a značka nasadí cenu a prodá to a bohužel ani gigant Escada nemusí být zárukou bůhvíjaké kvality a originality,když už tu srovnání s Escadou zaznělo a že proti Escadě ani jinačím značkám nic nemám,jde mi o to,co se mi líbí a tohle just a naschvál jo.

chava 29.12.07 20:27

Skoro se přikláním k variantě č.3 , tedy u některých značek středního proudu.Co mají také pořád vymýšlet za nové vůně, že.Téměř vše tu už bylo.

Přidat komentář

Nejčtenější