Dekorativka The Ordinary: Jaký je make-up světového skincare giganta?

Na mé pleti je hodně problémů, které se každý den snažím kromě léčby i zakrýt. Jak si s maskováním poradila dekorativka od přeborníka na skincare The Ordinary?

* Co nezakryje make-up, s tím si poradí korektor.

Když se král skincare vrhne na dekorativku

The Ordinary se zapsalo do kosmetického světa především skvělou pečující kosmetikou. Úspěch tkvěl ve vysoce koncentrovaných sérech za spekulativně nízkou cenu. Jejich chemický peeling s krvavou barvou a skvělý čistící gel dostaly tuto značku do celého světa.

Když The Ordinary oznámilo prodej vysocekrycího make-upu, nepřekvapilo mě, že se hned první den zapsalo na čekací listinu desítky tisíc zájemců. Stejně tomu bylo i chvíli potom s jejich novinkou – superkrycím korektorem. Zaslouží si ale své místo v síni slávy, nebo by měla dát značka od dekorativky ruce pryč?

Z 27 odstínů si vyberou ty největlejší typy i černošky.Z 27 odstínů si vyberou ty největlejší typy i černošky.

Malý make-up s velkým výkonem

Přišla zásilka, s napětím rozbaluji. „To je nějak malé ne?“ byla moje první reakce. Velikost make-upu jsem si při objednávání neověřila. Brzy jsem ale pochopila, že velikost je na místě, protože stačí jedna kapka na celý obličej.

Abych co nejlépe prověřila míru krytí, nanášela jsem ho houbičkou. Když nanášíte kterýkoliv make-up houbičkou, projeví se nejlépe jeho pigmentace. The Ordinary se pyšní tím, že je extrémně krycí. Já bych ho označila spíš jako středně vysoké až vysoké krytí. Velmi výrazné nedokonalosti nezakryl na 100 %, tam ale skvěle posloužil jejich korektor.

Například proti českému králi krycích make-upů Dermacol Cover má ten od Ordinary lehkou tekutou konzistenci. Oba ale zanechávají na pleti stejný pocit. Po hodině nošení je cítit, že pleť nedýchá – úděl make-upů s pořádným krytím. Výhodou je, že ho není potřeba tak často přepudrovávat.

A jaké látky se nám dostanou pod kůži? Řeči stranou, žádný přírodní zázrak se nekoná. Morální bodíky si ale získává díky SPF. Tu make-up zajišťuje pomocí oxidu titaničitého, což je přírodní minerální UV filtr. Alespoň o nějaké chemické látky kratší seznam ingrediencí.

Vybrali byste si Dermacol, nebo The Ordinary?Vybrali byste si Dermacol, nebo The Ordinary?

Ani tentokrát nešláplo The Ordinary vedle

V nabídce je 21 různých odstínů a podtónů. A to vnímám jako největší výhodu. Abyste pochopili, „ředitelka vápenky“ nebo „upírka“ nebyla moje přezdívka na základní škole nadarmo. Konečně mi tedy ten nejsvětlejší odstín sedí, což by se v drogérce nestalo.

Lehká konzistence a vysoká pigmentace jsou lepší volba než hutný krycí make-up. Také po delší době používání nepozoruji, že by výrazně ucpával póry. Upozorním ale, že suchá místečka ihned zvýrazní. Finále? Se nekoná. Po The Ordinary dekorativce znovu sáhnu. Nabízí slušný výkon za skvělou cenu. Stejně jako zmiňovaný korektor, kterému nemám co vytknout.

Co myslíte, pustí se The Ordinary v budoucnu třeba do rtěnek a stínů?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější