Delicious Night a další novinky

Report ze zkoušení několika novinek: včetně (konečně) řádné zkoušky "černého jablka" Delicious Night.

Delicious Night jsem se seznámila za navoněné stránky v časopise; následovala zkouška na papírku (na ruce už nebylo místo) a teď konečně došlo na řádný test na kůži. Série zelených, červených, hnědých a bůh ví jakých ještě jablek už mi docela leze krkem, chtěla jsem tedy samozřejmě černofialové jablko strhat, ale budu s tím muset počkat na nějakou další odnož. Delicious Night je docela pěkná vůně, ovocná s temnějšími, orientálně laděnými podtóny. Mezi ovocem stále nejvíc vyniká jablko (vím, že to má být ostružinové martini, ale mě neoblafnou!), z květin je výrazně cítit růže a jasmín, v základu je pačuli, trošička sladkého kadidla a možná ucítite i skořici nebo čokoládu. Kromě jablka můžete identifikovat i jiné ovoce v závislosti na tom, jak zrovna směsice všech složek vašemu nosu zavane - malina, černý rybíz, borůvka, ostružina. Vůně je poměrně sladká a kdo nemá rád trendy ovoce a dává přednost spíš ovoci klasicky laděnému, tomu se líbit nebude, přece jen je pořád dost lepkavá. Ale je to celé takové sametové a v dálce jako bych slyšela ozvěnu tajemné Black Cashmere.
Za vyzkoušení rozhodně stojí, a to i v případě, že máte na ostatní odnože Be Delicious vypěstovanou averzi.

Též na ruku jsem umístila Starlight od Etienne Aigner. Krásný název (‚světlo hvězd‘), romantická reklama, jemně fialový flakonek (malinko okopírovaný od Flowerbomb), inu, těšila jsem se… a byla jsem ošklivě zklamána. Starlight je řídce pronikavá vůně, která by se hodila jako aroma do nějaké WC kostky, ne jako parfém pro dámu s očima jako hvězdy.

Skládá se zřejmě z nějakého pižma, řidší pačuli, neidentifikova­telných květin a jahod, podle kterých soudím, že vznikla na stejném základě jako Too Feminine (‚jahůdky se líbily, tak k nim frknem něco teplejšího a prodáme to jako vůni na zimu‘). Zkusila jsem ruku umýt a těch ostrých tónů jsem se zbavila, zároveň však zmizelo všechno zajímavé a zůstal drogerkový jahodově pižmový základ o ničem.
Promiň, Starlight, hvězdy mám ráda a chtěla jsem tě pochválit, ale nešlo to. Nějaké příznivkyně si určitě najdeš.

Další tři vůně už musely na papírek.

Nová pánská Gucci se stříbrným kruhem na uzávěru je kombinace pánského jasmínu, levandule, hořkých citrusů, špetky tabáku a mužné svěžesti. Na papírku je trochu nepříjemně pronikavá, zkoušejte raději na ruce. Zdá se, že bude dobře podtrhávat přirozenou vůni mužského těla a mohla by být zvlášť vhodná pro mladé samečky.

Rock'n Rose Pret à Porter od Valentina, další variace na růžové téma (Valentino má ty růže vůbec nějak rád), je kromě růže cítit černý rybíz, bílé květiny a teplejší, pudrovější základ (pižmo, vanilka, heliotrop). Takže taková podzimní růžově-ovocná vůně (na léto moc teplé, na zimu moc slabé). Trochu otřepané téma, ale celkem dobře zpracované.

Nová dámská
Signature od Davida Beckhama obsahuje lehce plastelínovou vanilku a orchidej a nic moc víc jsem z papírku nevyčetla. Ze začátku to vypadalo, že půjde opět o bílé květiny, ale byl to zřejmě jen počáteční závan. Zdá se, že by na ruce mohla být poměrně sytá, ale cítím i podezřele drogerkové podtóny - takže určitě důkladně vyzkoušet, než koupíte.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Luci23 03.10.10 20:51

DKNY Night mi nějak moc připomíná oriflame amethyst fatale, kterou nějak nemůžu, ale mami se hrouně líbí, tak jí ode mě dostane jako dáreček :)

Jířa 03.01.10 19:06

DKNY Night - fajn vůnička, originální, líbivá

Aishka 19.11.09 15:40

Beckham signarure for her: Vuni jsem mela a je uzasna .. vydrzi opravdu dlouho. Na obleceni jde citit i nekolik dni. Byla jsem neustale ocuchavana spoluzaky :D .. urcite ji chci znovu !!!!

Arome Matej 14.08.09 18:35

guccina je podarena…nic originalne ale velmi prijemna

Kleaa 06.04.09 23:00

tak na papírku byla nepříjemná po rozvonění, na kůži je ok, tak doporučuji nedat na papírek, tam byla ostrá. Teď se mi líbí, ale přijde mi trochu do pánska

m.mart 15.03.09 14:42

ad Gucci by Gucci: Docela mě zklamala, je na můj vkus až příliš svěží. Ale souhlasím s Adou, že mezi mladými samečky to bude velký hit (i když je docela dost podobných vůní)

Kleaa 20.02.09 11:30

Delicious night mě hodně láká, nádherný flakonek, ale pokaždé když ho vyzkouším, tak mě to přejde. Něco mi v ní vadí, je tam něco hodně ostrého a nepříjemného, a drží se to tam. co se týče výdrže, přijde mi velký držák

estelle 31.01.09 21:23

Gucci by Gucci - krasna, som po dlhej dobe očarená…mužná, síce s náznakmi sladkosti, ale velmi dobre urobená vôňa.

jasmina 03.01.09 11:05

gucci je vyborna! nic dalsiho neni treba dodavat :)

Danny 02.01.09 13:16

Signature je docela pěkná vůně. I když sedí mi spíš ke starší (kolem 35) sebevědomé ženě. (což já nejsem, takže bych si ji teď asi nekoupila) Výdrž by mohla být delší, ale líbí se mi.

cat_deveraux 09.11.08 10:36

Gucci by gucci pro pány je vskutku zajímavý, není to ta typická pánská vůně. Je v ní něco sladkého, cítím tam až něco dámského. Doporučuji ji spíš pro mladší pány nebo pro metrouše :) Na pořádném kusu chlapa bych ji asi nesnesla.

Arome elise 06.11.08 09:27

Nová pánská Gucci by Gucci je skvělá, velice sexy a mužná vůně. Tak by podle mě měl vonět muž, který ví, jak okouzlit ženu.....

paty 30.09.08 11:24

Signature jsem vyzkoušela a vanilku tam necítím, spíš takové hodně slaďoučké jablíčko.Celkem se mi líbí.

paaaja 27.09.08 17:35

protea: třeba existuje ještě manšestrový jasmín, džínový, bavlněný, vlněný a bla bla, jenom o tom nevíme:D taky mě to pobavilo

protea 27.09.08 12:23

Pobavilo mne složení „jablíčka“…hlavně, kolik se dá nalézt různých přívlastků - mražené pomelo, drcený zázvor, chlazené martini, fialová frézie (ostatní barvy voní jinak?), saténový jasmín, atd. :))

eva 27.09.08 11:47

Stralight se opravdu moc nepovedla, také ji vnímám jako levnou drogeriovku, s ohledem na charakter ve zbytečně hezkém flakonku. Starlight je pro mě umělá a laciná, taková hodně vyhaslá a mrazem přešlá „hvězda“.

Delicious Night mě zaujala obsahově, ale výdrží zatím odradila - přitom je to vůbec první jablko, které by se mi od D. Karan líbilo. Na předchozí verze mám těžkou alergii. Hádám že Delicious Night je spíše vůně pro odpůrce původních jablíček :-)

Arome Yara 26.09.08 19:02

Mě nějak nový pánský Gucci neoslovil. Od výrazného stylu úkrok do středního proudu podobně vonících parfémů :-(

pichjit 26.09.08 14:11

Starlight od Etienne Aigner jsem zkusila také, přesně můj první dojem byl okopírovaný flakonek Flowerbomb, doufala jsem v podobně pěkný obsah, ale uvnitř byla vůně této podoby naprosto nehodná, divně sladká, divně řídká, na papírku sice zůstalo „něco“ dodnes, ale na sebe bych to asi stříknout moc nechtěla… Jestli to byly jahody, nebo sirup Ovocit, těžko říci. Každopádně se poslední dobou i v lákavě tmavých flakonech vyskytují místo plných hlubších vůní zvláštní šťávičky.

Přidat komentář

Nejčtenější