Donna Karan Black Cashmere
 

Black Cashmere

Značka:

Donna Karan

Rok:

2002

Složení (neověřené)

šafrán, hřebíček, růže, bílý pepř, etiopské kadidlo, vanilka, ambra, pačuli, africké dřevo wenge

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 11.05.14

Kadidlo, ušlechtilé doutnající dřevo a vanilka. Zpočátku jsem cítila jenom výhradně kadidlo, možná nějaké doutnající bylinky k tomu. Kadidlo však bylo lahodně zaoblené. Já totiž kadidlo, ač tu vůni mám ráda, tak v parfémech nesnesu, ale zde, přestože dominovalo, je takové zachumlané jak kašmírový svetr. Za chvíli se ke kadidlu přidávalo dřívko doutnající a vanilka. Suchá kouřová vůně olahodněná a zakulacená vanilkou. Dovedla bych si představit i na muži. Kam nosit, kdo nosit ? Na každodenní nošení do kanclu nedoporučuji, méně otrlí (nebo parfémově zakrnělí) kolegové by mohli omdlít, jiní by nás mohli považovat za svatou inkvizici, či dokonce, že jsme přišly vykuřovat zlé duchy (i když to se v kanclu občas taky šikne). Hodila by se mi na high-class charizmatickou ženu (i muže), která má úroveň, elegance a zdrženlivost je jí vlastní - na veřejnosti, pak pro podtržení momentu na romantickou večeři se svíčkami (pro jakoukoli ženu s kouzlem osobnosti), a nebo pro volný čas: krb, knížka, domov, svetr, čaj a klidně i samota .....s Black Casmeere.
Postupem času se vůně jemní a zaobluje, zraje v čím dál tím větší lahůdku, po dvou hodinách už bych nositelku vputila i do toho kanclu. Vtříbená vůně pro vytříbené nositele ( a jejich vytříbené okolí).

Nahlásit
  • 26.09.12

Zajímavý flakon okamžitě přitáhnul moji zvědavost.Někdy se tak stane a donutí mě to k neodkladné koupi na slepo.Ještě jsem se zatím nezmýlila,tak ani tady se naštěstí rozčarování nekonalo.Vůně je to ojedinělá a pro mě velmi originální.

Začnu tím,že jsem se bála-dle recenzí,že bude vonět jako Nu od YSL,a zároveň se těšila,že ucítím podobnost s milovanou Kenzo Amour.Tak ani jedno.Vůně mi hodně připomíná Vánoce.
Zezačátku cítím bergamotovou kůru,která voní přirozeně po pomerančích a bylinky.Součástí toho všeho je dřevo s kadidlem a ucítíte ho od začátku až do konce.Vanilka je,narozdíl od Amour,tady nesladká,a nebudu se divit,když ji ani neucítíte.Je to spíš opravdu velmi dřevitá a suchá vůně.Na mé kůži se mi zdá lineární (jen zezačátku s větší stopou zmíněného bergamotu a v závěru s nepatrnou jemností vanilky).Evokuje ve mně pocit svátků vánočních,kdy venku mrzne,a já sedím v chalupě u krbu,v huňatém svetru a popíjím teplý svařák.

Co se týče původního balení,tak je velká škoda,že se přestalo vyrábět.Nové není špatné-je praktické a jednoduché,ale oblázek nepřekoná:-)

Nahlásit
  • 21.10.10

Po přičichnutí k rozprašovači jsem měla pocit, že jsem přičichla k Feminite du Bois od Shiseido - podoba byla naprosto neuvěřitelná. Po nástřiku na kůži ovšem vůně nezůstala nic dlužna svému názvu - sugesce černého kašmírového svetru (popř. šály) je opravdu dokonalá. Sladce kouřové kadidlo se dřevem se následně rozvonělo opět do variace na Feminite du Bois - variace méně švestkové a skořicové, zato více dřevitě kořeněné. Je opravdu nepochopitelné, proč se taková vůně přestane dělat…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Donna Karan Black Cashmere

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Donna Karan Black Cashmere

Líbí se mi (56) 70%
 
Neutrální (17) 21%
 
Nelíbí se (7) 9%

Hodnocení odbornice

  • 21.11.07

Perfektní simulace hebkého, tajemného, černého, kašmírového svetříku. Jemně kadidlově květinová vůně s lehce orientálním, sladce dřevitým základem. Trochu podobná srdci Black for Women od Etienne Aigner.

číst více

Reklama


Reklama