Diesel: Fuel for Life for Her

Nová vůně Dieselu mě lákala svým nápaditě ozdobeným flakonem, až mě zlákala definitivně. Nečekala jsem celkem nic převratného a zhruba tak nějak to taky vonělo - i když nutno říct, že to není špatná vůně, naopak, je docela pěkná. Na poli ovocných svěženek člověk vítá každou odchylku od nudného průměru. Fuel for Life se odlišuje lehce sušší, jakoby čajovým tónem.

Je to především pronikavě svěží pepřová vůně, ze začátku se podobá třeba Lacoste pour Femme, časem se uklidní a vznikne ovocně květinová (mandarinky, ne moc hořký černý rybíz, jasmín) vůně zdůrazněná pepřem a doplněná sušším tónem zeleného čaje či bylin. Celkově je příjemná a bez problémů nositelná kdykoli a kamkoli. Potenciálním problémem je pačuli v základu, která sice není přehnaně výrazná, ale je jí tam (v kombinaci s dřevitými tóny) dost a kdo ji nemá rád (Angel, Eau de Star, Délices de Cartier Eau Fruitée), ten ji ihned identifikuje.

Co mě ovšem namíchlo bylo oficiální promo, které jsem si při psaní recenze vyhledala. To, které bylo vydáno před uvedením vůně, totiž nestydatě tvrdilo, že jde o ‚květinovou chypre‘. Ve Fuel for Life samozřejmě není po chypre ani stopy, ale mám z toho trochu strach, kam se bude tenhle moderní jakožechypre směr ubírat - Miss Dior Chérie, Miss Sixty Rock Muse, Pure Turquoise, za chvíli bude chypre fakt všechno, mladá děvčata budou nosit ovocenky s nějakým nesmělým suchým tónečkem na pozadí a nebudou mít ani tušení, co to to chypre vlastně je. Na stránkách Dieselu jsem tento nesmysl už naštěstí nenašla, zato je tam vtipná formulace ‚sexy elixir for her‘ - já si teda sexy elixír představuju jinak než svěženku :)

(Malé varování pro milovníky Mitsouko, když už jsme u těch chypre vůní: letos podstoupila další reformulaci, při níž byl obsah větvičníku snížen skoro na nula celá nic, aby vyhověl regulím IFRA. Máte-li ji rádi, rychle se zásobte někde, kde nemají moc čerstvé zásoby. I když pár reformulacemi už Mitsouko prošla, tahle už ji spolehlivě dovede nad propast.)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bundori1 16.12.15 19:29

Fuel for Life

Já to tam teké cítím! Dříve, cca před 5-6ti lety jsem ji ucítila prvně a to jsem o žádném „chypre“ vživotě neslyšela, ale bylo to ono, proč jsem s ní byla okamžitě posedlá. Dříve, když jsem sice nakupovala parfémy jako blázen v ne zrovna levných cenových relacích, jsem tomu říkala, že v tom cítím " mech nebo jehličí nebo nějaký pínie":-)
Až na Arome jsem si to trochu utřídila:-)Ale je TO tam a né že ne..

Mimia 26.10.11 09:31

ja ju mám už druhý krát, nikdy som sa k žiadnej vôni nevrátila okrem tejto.. je krásna a v mužskom prevedení tiež… Okolie chváli, vynikajúco drží, či už na koži alebo na oblečení. Pre mňa č. 1 z vôní na jeseň-zima. :palec:

Sendy 24.01.11 01:08

Tak nevím, já jí nemohu nosit, sladkost necítím, jen a jen pačuli, vražedné pačuli.

lucil 10.01.10 18:39

Sháním, neprodává někdo? Na celou jsem neušetřila penízky :( Můj mail: lucil@volny.cz

Jířa 03.01.10 19:04

fuj slaďárna, stříknu úplně mimořádně, zakoupená omylem… už nikdy více, jediný parfém, kterého bych se vzdala

elliss 08.08.09 16:58

Já mám asi divný nos,ale ovoce prostě necítím…docela ujde,ale ne pokaždé na ni mám náladu-spíš když je zataženo a nebo když prší,určitě to není (aspon pro mně,vůně do horka).Na mně držák,ale ta punčoška na flakonu je celkem nepraktická,pořád se shrnuje nahoru a flakon klouže v ruce..

Camellia 08.01.09 11:45

Krásná směs zralého ovoce. Líbí se mi, mám ji, ale je pravda, že na ni nemám vždycky náladu. Je dost výrazná a dlouho drží. Ta punčoška je sice chic, ale při manipulaci je dost nepraktická, flakon mi klouže z ruky.

Veru 06.10.08 22:48

Lak, nafta, benzín…no však je to „Fuel“, néé? ;-) A s tou cenou je taky podobná „černému zlatu“, nechápu, proč se takováhle, sic pěkná (pro někoho), ale až moc běžná vůně šplhá na takové ceny. Ta punčoška se přece dá sehnati za padesátikorunu… :-D

Lulu 02.07.08 07:13

Mam ji, jedna z mych nej vuni,ja tam zas citim limetky i s horkou kurou,ovocne letnenky moc nemusim,tahle mi prijde sussi a korenena…

anonymní 19.06.08 20:11

Koupila jsem ji naslepo a nelituji. Na mě drží docela dobře.

Electra 24.03.08 20:35

Také se mi tato vůně moc líbí, ale okolí ji ze mě necítí, což mě mrzí.

me 09.03.08 16:00

Mám ji, voní mi, od Diesel rozhodně nejlepší vůně, akorát by na mně mohla lépe držet..Žádnou naftu,kompot či bonpari tam fakt necítím :-),jeví se mi jako sladko-hořká a docela zajímavá, jediné, co se mi nelíbí je její cena.

Svatka 13.02.08 21:35

Někdy mám pocit, že je to spíš obchodní masáž. A někteří chlapi na to naletí. Viděla jsem v parfumerce, jak manžel nutí ženě novinku, přestože ona měla zájem o prověřenou klasiku (nenutil teda Diesel ale Diamond od Diora). Ani jeden mě neuchvátil.

Miška 21.01.08 13:25

Vyzkoušela jsem dnes dopoledne a taky říkám ne. Je sladká opravdu dost, kompot cítím taky a do svěženky daleko.

Pavla 19.01.08 13:34

Vyzkoušela jsem ji s kolegyní a obě jsme se shodly na velmi sladké vůni, ze které dost cítíme bonpari, možná i ten kompot, co tu zazněl. Kolegyně říká jednoznačně „ne“, já bych zas až tak moc proti nebyla.

Denisa 14.01.08 13:15

Tak dnes jsem ji konečně vyzkoušela na kůži. Čekala jsem rozhodně větší bombu, když byla ve všech parfumerkách tolik chválena. Prodavačka mi řekla, že patří momentálně mezi nejprodávanější, to už jste ale psaly. Svěží mi nepřipadá, začátek hezký a teď doma už mi hezká nepřipadá. Nemám ráda vůně typu Angel.

Jana 12.01.08 21:07

Rozhodně nová Light Blue, Davidoff Cool Water nebo Éclat d'Arpège Lanvin. Začíná být cítit na můj vkus až moc. A bohužel proto se z ní stává dle mého tuctovka a její prodejnost před vánocemi mne v tom utvrzuje. A tu naftu cítím taky.
Takže já říkám NE.

estelle 18.12.07 16:54

Tak po mnohych skuskach mam aj ja konecny verdikt :o) Nepaci sa mi- niekde tesne za hlavou vone velmi vyznie syntetika ako vyšitá - lak, mozno nafta,ale prijemne toteda nie je. Ale samozrejme na kazdom moze vonat inak.

EVA 04.12.07 12:50

HEZKÁ VŮNĚ.

Arome e.v.a. 01.12.07 09:31

Není náhodou momentálně nejprodávanější vůní? Stav „vyprodáno“ v internetových parfumeriích a pobídky i informace prodavaček v kamenných parfumeriích mě svádí k úvaze, že vzniká nový kult obdobný někdejší slávě Light Blue :( Nevíte, kde se dá zjistit oficiální počet prodaných kusů té či které vůně? Nebo tato čísla se zveřejňují až po letech - narážím na seznamy typu „nejprodávanější vůně roku .., nejprodávanější vůně století“ atd. Neexistuje nějaký web, který se zabývá podobnou tématikou? Nebo si tyto články autoři cucají z prstu?

Barry22 30.11.07 21:16

Tato vůně mě při prvním přičichnutí naprosto nadchla. Nejprve je cítít spíše svěžest a pak se rozvoní úplně nádherně, jakoby sladko-kořeněně. Trochu mi připomíná Angela a ten taky krásně voní.

tygřík 28.11.07 09:24

Souhlasím s přirovnání ovocný kompot s převládajícím černým rybízem. Příjemná vůně. Koupila jsem si ji a jsem spokojená.

Kerze 14.11.07 18:23

Ovocný kompot!

Elle14 08.11.07 19:57

Zpočátku mně velmi zaujala,ale po chvilce tak zprotivil,cítila jsem naftu nebo benzin, hrůza až se mi udělalo zle.

Zdenka 08.11.07 13:43

Na ruce zprvu nasládlá, ovocně-květinová, nevím jestli úplně svěženka (na papírku ano, na ruce ne), ale vnímám tam taky ten sušší podtón (na ruce mi přijde lehce kouřový, na papírku spíš nějaké zelené byliny? možná ten čaj? nevím). Má více vrstev. Nejdřív se mi nelíbila, teď napodruhé říkám, že není zase tak špatná.

wjana 07.11.07 20:42

tak já bohužel nemohu souhlasit s recenzí, na mne a mně Diesel ovocně ani svěže tedy rozhodně nevoní, neříkám že je chypre, ale lékořice a koření pro mě teda svěží určitě nejsou :o))
a podle reakcí pánské společnosti to taky nic neříkající asexuální svěženka asi není ;)
A podobu s Lacoste Pour Femme jsem taky rozhodně nenašla nikde, sorry, asi jiný nos

Ingrid 05.01.08 12:13

Taky jsem si ji koupila.S recenzí souhlasím,co se týká toho zvláštního čajového tónu,kvůli němu jsem si ji taky koupila,ovoce na mně vykvete lehce až později,to,co tam může vadit,to je podle mého jasmín,v poněkud zvláštní podobě,ale celkově je to zajímavá vůně,rozhodně žádný průměr mezi svěženkami a pozor-já tam ten lehký náznak chypre cítím a bez toho,aby mi to naservírovalo oficiální promo.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější