Frederic Malle: Musc Ravageur

Smyslná, rafinovaná, silná, ale ne divoká, dramatická, záhadná... Dospělý parfém, nekompromisní orient, který triumfuje nad současnou módou; výbušný začátek s bergamotem, tangerinkou a skořicí stojí na smyslném základu z vanilky, pižma a ambry. Žádné květiny, jen rafinovaná a zvýrazněná vůně kůže.

Smyslná, rafinovaná, silná, ale ne divoká, dramatická, záhadná… tak charakterizují Musc Ravageur stránky výrobce. Je to dospělý parfém, nekompromisní orient, který triumfuje nad současnou módou; výbušný začátek s bergamotem, tangerinkou a skořicí stojí na smyslném základu z vanilky, pižma a ambry. Žádné květiny, jen rafinovaná a zvýrazněná vůně kůže. Teď už bych ani nemusela psát recenzi, protože oficiální popis to skoro všechno řekl za mě. Musc Ravageur je vskutku silná, výbušná a dramatická vůně, do které parfumér Maurice Roucel nedal žádnou pojistku líbivosti, žádné ovoce, žádné kytičky, nic, co by jeho výtvor tlumilo.

Dominující složkou je skořice, zvlášť ze začátku ostrá a kousavá a také citelně medicinální, jako bonbony z lékárny. Musíte aplikovat opatrně a chvíli počkat, než se Musc Ravageur usadí v přijatelnější podobě - a soudě podle některých názorů a recenzí se to někdy ani nestane a chudák nositelka s parfémem bojuje předem prohranou bitvu. Dočkáte-li se, uzříte vanilku, medovou ambru, pižmo, santalové dřevo, všechno v silné, smyslné, až živočišné podobě.
Musc Ravageur je pokaždé trochu jiná, zkoušela jsem ji několikrát a někdy byla opravdu nesnesitelně ostrá, jindy příjemně silně skořicová, pak zase víc vykoukl vanilkově santalový základ.

Nedoporučila bych ji na běžné každodenní nošení, tohle je parfém pro adrenalinové chvíle, kdy máte náladu se s vůní poprat, nevadí vám riskovat, co z toho tentokrát vyleze, zkrátka toužíte po parfémovém dobrodružství.

Kvůli koňské dávce skořice se nabízí srovnání se dvěma vůněmi: Opiem a L od Lolity Lempické. Musc Ravageur jsem v recenzi na Juicy Couture připodobnila k rusovlasé divošce, která se nebojí ani sama v pralese (a ve volném čase loví u cesty neopatrné mládence).
Opium je také silný, kořeněný orient s převládající skořicí, je však kultivovanější a méně přímý; je to dáma v tmavě rudém sametu, občas okouzlující, občas odpudivá. A L je slečna, která se ráda rozvaluje na pohovce, mlsá sladkosti a nosí třpytivé šperky od Swarovského.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

evik77 10.03.10 13:27

Mírně nasládlá, kořeněná - paráda!

daniela 27.10.09 11:01

Krásná vůně. Asi mám štěstí, vždycky se rozležela příjemně, takže pro mě je klidně na každodenní nošení.

manolia 30.08.09 20:53

Je moc krásný,už se na něj těším,jak mě bude hřát,smyslný se mi jeví ,ale tak akorát,ne přehnaně

anonymní 26.10.08 09:32

Miluji silnější parfémy,zj. se skořicí,protože mě uklidňuje. Vzorek jsem dostala, momentálně si jej objednávám.

Kerze 03.09.08 08:12

Na zimu bez konkurence. Nevím, jak vy, ale já, jakmile se ochladí, okamžitě automaticky sahám po skořici - svíčky, tyčnky, štrůdly, do kafe, do grogu a svařáku a samozřejmě parfémy - prý skořice prokrvuje a zahřívá. To přesně dělá Musc Ravageur. V zimě ho nosím celodenně, protože mně připomíná hladký kašmírový šál, do kterého se můžete celé zahalit a je vám krásně…Nic moc smyslného ani silného - krásný unisex…


Reklama


Reklama

Nejčtenější