Givenchy: Organza Indécence

Originální Organza je celkem sladká, dost výrazná, teplejší a těžší vůně. Proto jsem ani od Indecence nečekala žádnou lehkou vodičku, musím ovšem konstatovat, že jestli vám vadila sladkost Organzy, nemusíte Indecenci ani zkoušet. Je totiž ještě sladší a to výrazným způsobem, podobným vanilkovému pudinkovému prášku, který navíc podtrhuje ještě skořice.
Vlastně jsem měla maličko pocit dèja vu - podobně voní L od Lolity Lempické, ze které se také line intenzivní aroma vanilky a skořice, je však těžší a cukrovější. Další vůně, kterou mi Indecence připomínala, je Kenzo Amour a jeho zastřená sladkost s hladkým základem. Zatímco L mi připadala až příliš silná, na můj vkus už přehnaná, skořicová sladkost Indecence je při své výraznosti delikátní.

Neznáte-li uvedené vůně, představte si Indecenci jako vanilinový cukr se skořicí, v takovém odlehčenějším provedení (Indecence není těžká, vznáší se lehce, ale v tomto případě lehká neznamená nenápadná nebo nedejbože svěží) s teple pudrovou ambrou v základu a nenápadnými dřevitými tóny. Milujete-li skořici, je vyzkoušení Organzy Indecence jednoduše povinnost (a neděsí-li vás navíc hodně sladké vůně, jděte do ní klidně naslepo).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější