Guerlain: Vol de Nuit

Vol de Nuit („Noční let“) je pojmenována podle knihy Antoina de Saint-Exupéryho (Antoine byl letec a sloužil v první a poté i v druhé světové válce, v níž také zahynul).

Při přičichnutí k Vol de Nuit se mi ihned vybavila L'Heure Bleue a Mitsouko, další vůně stejné značky a nepříliš odlišné doby vzniku (1912, 1919, Vol de Nuit 1933). Mají podobné tóny v základu, zvlášť Mitsouko je Vol de Nuit podobná (Modrá hodina se svými jemnými fialkami a kosatcem tolik ne), ale Vol de Nuit je temnější, méně ženský, skoro pánský. Je to chypre vůně, hodně zelená, dřevitá, zemitá, zkrátka lesní. Nechybí trochu orientálního koření a na zjemnění špetka kosatce, vanilky a jasmínu.

Doporučuji k vyzkoušení všem milovníkům Guerlainů, klasik a chyprových vůní; pokud vám ovšem vůně jako Miss Dior nebo zmíněná Mitsouko páchnou starobou, nemusíte špatné dostupnosti Vol de Nuit litovat.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Dušička 18.02.11 15:49

Kdepak pánská, VdN je parádně ženská sexy vůně. Není prvoplánová, je rafinovaná a má více tváří. Pro mě je to nejdříve krásně zemitá pecka, pak na chvilku nejušlechtilejší mýdlo a po rozvonění starožitný prádelník s nádechem květinek. Také mi sem tam probleskne něco, co voní v (ne)čaji rooibos. Čistě chypre ji vnímám až na úplný závěr, a teprve až tehdy mi to Mitsouko malinko připomene. Jinak jsou každá úúúplně jiná, obě mám moc ráda. VdN je pro mě „vůně s modrou krví“… ušlechtile krásná :-)

bianca9 31.12.09 10:25

tato vůně mě vůbec neoslovila,poněvadž mi připomíná pánskou kolínskou

mimosa 25.12.09 09:49

smilla - myslím, že se prodává snad jenom na letišti, aspoň to tak v Paříži na letišti tvrdili. A vůně je to nádherná!!!

smilla 03.09.09 17:30

nevite, kde se da sehnat? nemuzu objevit na zadnem on-line shopu. dekuji

domenica 09.05.09 18:23

Jedna z nejkrásnějších vůní vůbec (nejen firmy Guerlain). Ženská, jemná, zemitá, krémová … připomíná mi vůni dámského kadeřnictví z doby dětství. Uklidňuje mne, podněcuje fantazii … a čistý parfém je teprve slast :-)

Myskamauska 14.03.09 22:22

K lovení vzorků dobrá,k nošení příšerná.Když jsem se navoněla touto vůní,KAŽDÝ člověk co tuto vůni zaregistroval,říkal tady smrdí něco divného a nepříjemného.Mys­lela jsem,že jsem sama,komu tato vůně přijde divná,ale jak je vidět nejsem sama,bez ohledu na kult této vůně.

eva 01.03.09 13:02

Ještě k srovnání Miss Dior, Miss Balmain apod. - zde určité vrstvy, dokonce nánosy staroby cítím a tyto vůně bych na své osobě nesnesla. Pokud je v silách, doporučuji Vol de Nuit vyzkoušet, myslím, že je to jedna z vůní, která za „lovení vzorku“ zcela jistě stojí. Mrzí mě, že jsem ji neobjevila už dávno.

eva 01.03.09 12:55

Pro mne má Vol de Nuit s Mitsoukem nebo L'Heure Blue pramálo společného, určité typově styčné prvky bych našla u Vol de Nuit a Jardins de Bagatelle, lehký krémově čokoládový podkres vnímám u obojího. Nicméně Vol de Nuit u mne momentálně z Guerlainových „stařečků“ vede. L'Heure chápu stále víc jako večerní parfém nebo vůni na zvláštní příležitosti, Mitsouko je pro mě slabé, Jardins mi tak úplně nesedí svou zelenou částí.
Vol de Nuit v sobě snoubí starý a „nový svět“, voní dlouho, přesto nekřičí do okolí, sklízí úspěchy u mužů. Poprvé u Vol de Nuit jsem se dočkala pochvaly jak od vůňo-slepých, tak od extrémních kritiků parfémo-maniaků :-)

P.S. A voní ryze žensky, pro mou kůži ani nos mezi zemité chypre nepatří (pokud by ji nosil muž, o jeho homosexualitě bych ani vteřinu nepochybovala)

Přidat komentář

Nejčtenější