Jil Sander: Jil Sander Woman III

Jil Sander je jedna z těch značek, které málokdy zklamou. Ne že by se mi všechny jejich vůně líbily, ostatně některé jsou celkem zvláštní, ale zatím jsem si nad žádnou neřekla, že je to nuda nebo že se vyloženě nepovedla.
Ani Woman III mě nezklamala a kdyby mi ji někdo daroval, nejspíš bych ji nosila. Je to totiž aldehydová vůně a to je moje oblíbená kategorie. Ze začátku je pěkně svěží, větrná, aldehydová mýdlovost je nakombinovaná s lehkými složkami (především bergamot a trochu až mátové zelené svěžesti) a je jasné, že nepůjde o kombinaci aldehydů se sladkou smyslností (Chanel No. 5), s kořením (Arpege) ani ultrasuchými tóny (Rive Gauche).
Po usazení svěžesti (cca do hodinky) se ukáže květinové srdce, přičemž nejvýraznější je asi růže a kosatec (například mojí mámě přišla Woman III fialková a nedala si to vymluvit). V základu pak najdete takové teplejší, ‚živočišné‘ (píšu v uvozovkách, aby bylo jasné, že nejde o žádnou lopatu pižma) tóny, takže vůně pěkně sedí na kůži a je příjemná.

Celkově nejde o hodně výraznou vůni, hodí se i pro všední den, a je taková elegantní, respektive romanticko-elegantní. Kdybych ji měla srovnat s jinými aldehydovými vůněmi, pak možná ze začátku s Tendre Poison (bez pomeranče), později s White Linen (růže).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější