Joop!: All About Eve

All About Eve, vůni z roku 1996, na kterou už v parfumeriích narazíte jen tu a tam, mám nově ve své sbírce miniatur. Když jsem flakonek otevřela, okamžitě mě zaujala vůně tekutiny uvnitř - vonělo to jako nějaké jablečné víno nebo likér, říznutý karamelem nebo nějakým sladkým bonbonem. Podobně voní i po nanesení na kůži - výrazné zelené jablko, zpočátku bez jakýchkoli podtónů. Jestlipak o All About Eve vědí všechny ti milovnice svěžích jablek, které si hýčkají ve sbírce Be Delicious a Light Blue? Porovnám-li tyto tři vůně vedle sebe, All About Eve v imitaci svěžího jablka jednoznačně vede.
All About Eve samozřejmě není čisté jablko. Zvědavě jsem čekala, jak se bude dál vyvíjet, heliotropin (syntetická látka vonící po vanilce) a skořice slibovaly, že budou kapat sliny. Do jablka se nejdřív vkradlo trochu sametové broskve a potom se začalo rozvíjet srdce. Trochu lehkého jasmínu, žádné konvalinky (našla jsem několik verzí složení, přičemž v jednom místo konvalinek figurovala růže a v dalším nebyly kromě jasmínu žádné jiné květiny, a na stránkách výrobce je jen obrázek, takže ví bůh…) a špetka vanilky se skořicí, takže ke svěžímu jablku se přidá ještě tón pečeného jablka. Kupodivu vůně dál netěžkne a nesládne, svěží jablko zůstává do konce, spíš tak nějak postupně slábne, až zmizí (výdrž je průměrná). Musíte připustit, že to zní naprosto úžasně, ovšem je tu samozřejmě několik ale:

  1. podobné vůně jsou úžasné na očichávání, ne každý je však dokáže i nosit - například mně se All About Eve líbila, ale na sobě si ji představit neumím;
  2. i když ji budete chtít nosit, tyhle vůně se rády rychle přejí a začnou lézt na nervy;
  3. leckomu bude možná připadat příliš syntetická - záleží na tom, kolik se ve vašem životě ocitlo mýdel Zelené jablko a jablečně parfemovaných voněk do záchodové mísy.

Dalším potenciálním problémem All About Eve je její lineárnost - v podstatě se nevyvíjela, pominu-li svěžejší úder na začátku, byla víceméně pořád stejná.
Přesto ji všem milovnicím jablek doporučuji k vyzkoušení, i když to nebude jednoduché - přestože je vůně stará jen 11 let, v žádné parfumerii jsem ji zatím neviděla (je však stále ke koupi). All About Eve by se hodila nejspíš na teplé, ale ne úplně horké dny a při rozumném použití by měla být celkem nekonfliktní.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější