Kenzo: Ça Sent Beau

Před nějakou dobou jsem testovala Le Monde Est Beau , dnes došlo na její sestru Ça Sent Beau. Le Monde je nejprve hořká svěženka, potom přechází do takové originální, nahořkle i nasládle dřevité květinové vůně. Ça Sent Beau je jiná, ale co se originality a zvláštnosti týče, je na tom stejně jako Le Monde a stejně jako většina vůní od Kenza vůbec - tedy hodně originální. Testovala jsem jen na papírku, ale jsem si tím stoprocentně jistá :) Ze začátku byla převážně mýdlová, ne úplně ostře jako klasické aldehydovky, ale ani krotké mýdélko, a mělo pro mě trochu starodávný nádech jako z babiččiny skříně. Vyniká takovou pronikavější, nostalgickou svěžestí, tipla bych si kombinaci pomerančového květu, karafiátu a kosatce, zároveň z ní voní vlhce dřevitá svěžest-nesvěžest vetiveru a mechu. A středobodem, kolem kterého se to všechno točí, je tuberóza. Není to silná, výrazná tuberóza á la Fracas, která demoluje všechny ostatní tóny kolem sebe, ani nenápadná, lipově vonící tuberóza z Be Delicious. Je někde uprostřed, zhruba na úrovni Fragile, ale méně divná. Zatímco tuberóza ve Fragile je trochu „gumová“, v Ça Sent Beau je opravdu květinová. Poslední tón, který musím zmínit, je jakási mírná podoba s Jungle L'Élephant . V tom jsem cítila silnou, lékořicovo-vanilkovo-bůhvíjakou orientální sladkost toho typu, se kterým leze do autobusu jen totálně bezohledný člověk. V Ça Sent Beau je to taky, naštěstí o dost slabší. Ça Sent Beau je květinově orientální vůně, opojná a výrazná a potenciálně bolehlavová ve stylu Poeme nebo Trésoru . Hodí se spíš do chladnějšího počasí, budete-li ji nosit v létě, nenoste ji nikam, kde před vámi ostatní nemůžou utéct.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bea 20.06.10 10:25

Mně se líbí velmi.Má říz. Je osvěžující a výrazná(tedy žádná univerzální generická ovocenka!!!), ale ne ordinérní a pro mně ani bolehlavová.Na začátku cítím ostrou zeleň jako v Cabotine (Gress), kde je to pro mně ale nesnesitelný vlezlý žabincový puch.Zde je tento tón ale oslaben, rozmělněn, ale jen do té míry, že dodává právě tu ostrost, říz.A stejně jako ADA, cítím něco s Jungle Elefant, jak ostrá svěžest ustupuje, Elefant nastupuje :-)ale pro ty, co byly ze slona v šoku, tak zde se vyskytuje v mírné únosné intenzitě.Vůně je dost osobitá a neobvyklá, takže bude mít mnoho plamenných odpůrců, stejně tak mnoho obdivovatelů.Na mladé romantické dívce to bude svěží vůně čistoty, na nevkusné přeplácané mohutné matróně bude zvýrazňovat všechny negativní aspekty její osobnosti.

Arome danka 16.09.09 19:23

Nedá mi nepridať sa. Lebo negatívnych názorov na túto vôňu je tu veľa. Ca Sent Beau je originálna vôňa, ktorá určite stojí za povšimnutie. Určité prvky spoločné s Edenom zledávam aj ja. Vynikajúca trvácnosť, originálna tuberóza , ku koncu tiež cítim Adou spomínané sladko korenené zložky. Vzhľadom na dátum vzniku by mohla dnešným niektorým nudným orientálkam vysvetľovať, čo je to zaujímavá vôňa. A ako sa má vôňa postupne vyvíjať. A v každej polohe má čosi do seba. Fakt pekná a hlavne zaujímavá vôňa.

pichjit 06.06.09 08:52

Po roce musím změnit názor, vůně je krásná, květinová, čerstvá až „křupavá“, sladká, originální, už ji mám a je mi s ní dobře!

Světluška 23.04.09 17:20

Určitá podoba s Edenem by se našla, zvlášť ke konci než se vůně, která má mimochodem také dokonalou výdrž, úplně vytratí.

Dada 26.03.09 13:38

Nepřipadá vám v něčem podobný Edenu?

Nyny 25.11.08 22:05

Flakonek je opravdu origální a poutavý. Obsah však přímo odpuzující vyvolávající pocit na zvracení. Ne toto není vůně, to je puch.

pichjit 22.05.08 09:25

N mé ruce se nerozložila vůbec, seděla na ní v plné koncentraci asi tři hodiny, vydávala intenzivní „vůni“ koncentrovaného čistícího prostředku, až jsem ji musela nepoznanou smýt. Přitom ten flakonek byl takový krásně letní, lákavý, přesně pro mne.

anonymní 06.06.07 22:46

Na mojí ruce se rozložila do vůně igelitové krycí plachty… nechutné!

Přidat komentář

Nejčtenější