Lalique: Lalique Le Parfum

Toulala jsem se v parfumerii kolem regálů, když vtom moje oko padlo na luxusně zabalenou malou lahvičku - samá zlatá, červená a černá. V té malé lahvičce byl čistý parfém Lalique Le Parfum a byl k mání za cenu necelých devatenáct tisíc (samotný parfém by tak drahý nebyl, přestože čisté parfémy nepatří mezi nejlevnější záležitosti, ale flakony ze sklárny Lalique jsou navíc uznávaná umělecká díla). Protože vedle stála tatáž vůně ve verzi EdP, rozhodla jsem se ji zkusit. (Na malém obrázku je balení eau de parfum, po kliknutí se zobrazí balení čistého parfému.) Musím říct, že mě osobně zklamala, protože se příliš netrefila do mého vkusu, ale po pečlivějším očichání papírku musím konstatovat, že nepovedená určitě není a někomu, kdo má rád cukr a vanilku, udělá radost.

Le Parfum je hodně sladký, intenzitou dosahuje kvalit slaďáků jako je Kenzo Amour nebo Elko. Prvnímu jmenovanému je, řekla bych, dost podobná, ale taková… svěžejší, nejspíš díky bergamotu a pepři v hlavě. Představte si vanilku, styl „vanilkový pudinkový prášek“, trochu ji zatemněte takovou kouřovou vůní (prostě kombinace vanilka - tonka - pačuli), přidejte špetku koření a špetičku květin, na osvěžení kapku bergamotu.

Rozhodně bych Le Parfum doporučila do společnosti. Svojí cenou, designem a vůní je předurčen pro čestné místo na poličce a občasné používání pro výjimečné příležitosti. Líbí-li se vám však sladké vůně a máte ve zvyku se jimi polévat a užívat si je co nejčastěji, můžete samozřejmě také :)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější