Lancôme: Magnifique

Magnifique jsem vyzkoušela zatím jen jednou a asi to bude chtít víc zkoušek, protože upřímně nevím, co si o ní mám myslet. Soudě podle ohlasů nejsem jediná, koho tahle novinka zmátla.

Magnifique jsem vyzkoušela zatím jen jednou a asi to bude chtít víc zkoušek, protože upřímně nevím, co si o ní mám myslet. Soudě podle ohlasů nejsem jediná, koho tahle novinka zmátla. Někdo píše o květinách, někdo o květinové ovocence, někdo o dřevech… Pokusím se popsat, jak se Magnifique měnila na mé ruce: začala jako vonné tyčinky. Nezapálené, jen ta vůně z pytlíčku s tyčinkami. To vydrželo asi 15 minut a pak přišlo dřevo s kořením, suché jako drn, s písčitým podtónem a špetkou kouře.
Vypadalo to na suše dřevitou, lehce nasládlou vůni z rodiny Hiveru a Hirisu. Ale suchá fáze vydržela maximálně půl hodiny a Magnifique se zase změnila; vyšlo najevo, že kouřový podtón byl z vetiveru, protože ten najednou nekompromisně vybalil celou škálu své vůně/nevůně, vlhkou zeleň, zvláštní kouřovou příchuť a kůži. V tu chvíli bych Magnifique klidně připodobnila k Miss Dior nebo Miss Balmain či jiné kožené vůni s chyprovou příchutí, a zároveň začala vonět velmi pánsky po způsobu Terre d'Hermes.
No, a za hodinu a půl bylo víceméně po všem. Zůstal nádech kůže, dřeva, květin a kmínu, příliš slabý, než aby se z něj dalo vyčichat ještě něco konkrétního. I proto vůni určitě vyzkouším ještě jednou.

Magnifique je velmi zajímavá a za zkoušku stojí, zvlášť v první hodině ze sebe vydává maximum, ale obávám se, jestli ji pro vkus většinové zákaznice v Lancôme příliš nepřekombinovali. Magnifique chvíli neposedí, mění charakter a občas i pohlaví. Bude se vám líbit, jestliže rády hledáte v hlavním proudu originalitu, nevadí vám komplikovanější vůně a nebojíte se vyměnit sterilní kytičky za něco nepředvídatel­nějšího a víc sexy. Nenechte se zmást reklamou, ze které se usmívá okaté štěňátko Anne Hathawayová, Magnifique si zaslouží víc než image rozpustilé školačky a zuby od ucha k uchu.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bobo 07.09.11 10:02

Taktéž, zbožňuju ji a nosím taky spíš v chladnějších dnech. Mám obě verze a i EDT má poměrně dobrou výdrž.
Díky mamče jsem měla k parfémům vřelejší vztah než moje blízké okolí. Ale nikddy jsem je nijak zvlášť neřešila- voní - nevoní. Ale tenhle parfém mě donutil jít po složení a našla jsem AROME a už v tom jedu :-

Příspěvek upraven 05.10.11 v 00:08

Bobo 07.09.11 10:01

Taktéž, zbožňuju ji a nosím taky spíš v chladnějších dnech. Mám obě verze a i EDT má poměrně dobrou výdrž.

Vačice 20.07.11 13:15

Ty jo, tak já za sebe musím říct, že ji miluju! Výdrž má na mně taky pěknou, ač mám EDT verzi. Nosím ji v chladných dnech, opravdu je trochu kouřová, ale zahřeje mě :)

Martina 13.05.11 15:18

Tohle je zajímavá vůně, já bych si ji nevybrala, ale je pěkná, hodí se pro nějakou moderní sebevědomou ženu. Je hodně zvláštní, netradiční, taková trochu avantgardní. Neřekla bych, že je svěží nebo pánská. Je sladká, ale s velmi výrazným natrpkle kyselým tónem, který však opravdu není ani svěží, ani pánský - trochu to připomíná rebarboru s rybízem. Opravdu zajímavá a drží perfektně.

Jířa 03.01.10 19:18

spíš úlet, je prostě jiná, ale trochu divná

Myskamauska 11.11.09 18:24

Vůně,která mě ničím nezaujala. …snad jen tou mizernou výdrží!!!

Arome Terezka 14.10.09 14:17

A mně se líbí. Počkala jsem, až kolem ní utichne mediální humbuk, vyzkoušela a už jsem šťastnou majitelkou. Zvlášť teď na podzim je úžasná. Netuším, na kolik se prodává, jak tu čtu v komentářích, názory na ni jsou spíše negativní, takže doufám, že ji nebudu cítit na každém rohu:)

evik77 10.08.09 13:50

Nevýrazný smrádek, ke konci připomíná lacinou drogerkovou vodičku. A výdrž nic moc.

Arome elza 27.05.09 21:23

Já jsem tuto vůni dostala letos k Vánocům a zpočátku jsem z ní byla rozpačitá. Časem jsem si ji zamilovala a střídavě jsem ji v zimě nosila a zaznamenala jsem pozitivní reakce ze stran žen i mužů!

Arome elza 27.05.09 21:22

Já jsem tuto vůni dostala letos k Vánocům a zpočátku jsem z ní byla rozpačitá. Časem jsem si ji zamilovala a střídavě jsem ji v zimě nosila a zaznamenala jsem pozitivní reakce ze stran žen i mužů!

IvKa 06.05.09 20:06

Já bych spíš souhlasila s Kateřinkou. Na mně drží celkem slušně a vsadila bych se, že je tam kapka bergamotu. Jinak sladkokyselá vůně, směs svěží růže z Grasse a stejně svěžího jasmínu podbarvená jemným santalem. Kmín, vetiver nebo šafrán nikde. Možná snad kapka něčeho, co bych si mohla představit pod pojmem papyrus.

Kleaa 05.05.09 19:26

držák neskutečný, silná, hodně sladká, mně voní jak švestkový likér nebo nějaká povidla, do toho nějakou kůži, tu bytosntě nesnáším, takže já ji nemůžu.
rozhodně se nemění, od začátku do konce (toho se asi nedočkám) sladká povidlová sladká trochu mi připomíná Aparition od E.Ungara

Arome Angie 07.04.09 11:40

Moje NEJ vůně! nechápu,že někomu voní pánská vůně…
Je smyslná,dřevitá ano,ale taky květinově nasládlá-nemůžu se jí nabažit.
Objednávám větší flakon,který je mmch v ruce moc příjemný,vrou­bkované sklo-a červená barva-pro mě 1.

viky 25.03.09 23:21

Tak tohle není můj šálek kávy. Na můj vkus je tam moc toho koření. Navíc nesnáším kmín ani na bramboře natož v parfému. Po umytí se mě Magnifique stále držela, ale celkový dojem už byl snesitelný.

dracatko 05.02.09 16:45

Na mně tedy drží velice dlouho - a nutno říct, že příjemné. K mé smůle je první asi hodinu a půl příliš mýdlová, abych ji snesla - to co předvádí potom mému nosu nesmírně lahodí. Těžko říct co pak přesně cítím, zřejmě jasmín, santal, snad trošičku růže a růžového dřeva. Velmi, velmi krásná.

WildOrchid 24.01.09 13:52

Na me to voni jako mango. Od zacatku. Zbytek toho co citim nedokazu pojmenovat

Arome silva 21.12.08 14:53

zprvu je velmi zajímavá a pořád se vyvíjí, ovšem její konec není příjemný, to pak voní - smrdí jako vyčpělá pánská drogerková vůně

Ambrožová Lenka 18.12.08 12:46

Nedávno jsem získala cca 30 ml edp,moc jsem se těšila. Co bylo pro mě však velkým překvapením, že bych si ji snad i spletla s Trezorem. Tak nevím, čekala jsem od ní víc…Má však velkou výdrž.

Silvi 09.11.08 21:36

jo a s těmi kouřovými tóny je to pravda a nelíbí se mi to. ještě to mám na rukávu od svetru(a to nekouřím:))

Silvi 09.11.08 17:59

začátek byl na mé kůži kyselý, což začalo asi po 10minutách ustupovat a více se projevila růže a to ostatní. pak se ale začala objevovat bonbónová příchuť jako třeba LIPO a tak, což mi vadilo. Vůně má ale asi dobrou výdrž, protože mi voní z ruky ještě po omytí mýdlem a horkou vodou. nebýt vůně Lipa tak bych si ji možná koupila

Veru 22.10.08 22:59

Tak mě naopak začátek nadchl, ten start byl velmi elegantní a skoro až „večerní“, nebýt něčeho jakoby ovocného - nevím co to bylo, ale moc pěkně a tak akorát ji to nadlehčovalo. Pak se ovšem dostavil „Trésor efekt“ - tedy stav, kdy nemám daleko k blinkání. (A jsem ráda, že podobnost s Trésorem nevidím jen já.) Naneštěstí mi na zápěstí vytrvala déle než bylo zdrávo - 4 hodiny minimálně, spíš 5, i když ke konci už byla celkem snesitelná. Ale celkově říkám ne a dávám ruce pryč.

Iveta 22.10.08 19:20

Tuto novou vůni od Lancome jsem nedávno otestovala v Paříži a mě osobně nijak neuchvátila…avšak flakón je nádherný.
To už mě více zaujala nová vůně Chloé.
Přeji Vám voňavý podzim :o)

Ingrid 07.10.08 11:41

Připojuji se ke Katerince.I na mně má velice dobrou výdrž,nic originálního to sice není,ale je příjemná,milá a reklama mi k ní náhodou hezky koresponduje,jako jedna z mála.Zpočátku,asi prvních 5 minut,mi připomínala dámskou variantu Delonova Samouraie,ale pak to vyhrály růže a cítím s prominutím Trésor,nemůžu si pomoci, nic pánského,dámská vůně,typ elegantní k malým černým,tak ji vnímám já.

DK 26.09.08 15:31

No tak mne sa nepáči. Pokus o luxus, žiaľ nevydarený. Takýchto vôní tu už bolo. Nič prevratné.

Evira 24.09.08 15:39

Moc se mi nelíbila,na mé kůži se rozvinula hodně do sladka a těšila jsem se až vyvane, což bylo naštěstí brzo.

coccinelle 17.09.08 14:41

Začátek není moc příjemný, ale po několika hodinách se na papírku rozvinula do hladké nasládlé vůně, kterou bych klidně nosila(nebýt toho začátku)

estelle 15.09.08 22:44

Zp zaciatku mi pripomenula nejaku vonu z 80-tych rokov, potom ma zaujala, ale ako sa rozvijala, dospela na mojej pokozke k prisernemu kovovo-kyslému záveru.A u mňa je s ňou koniec.

Arome Anna 15.09.08 19:26

Něco mi v ní vadí a dost. Asi za dvě hodiny je to pryč a vůně je jemná a příjemná,ale za další půl hodiny už je po všem. AMEN

Pavla 15.09.08 19:12

Jo, vážně mě ta „výdrž“ štve… Po dvou hodinách už na ruce necítím ani náznak… Je to škoda, jinak se mi strašně líbí, už jsem ji zkoušela alespoň 5×:)

Garfield 15.09.08 18:32

No nevím, připadalo mi, že sladce ovocně zavoněla a byla pryč,žádné kouřové podtóny, ani nic takového.Prostě absolutní nedržák :( Ani flakon mě nenadchl.

malaeva 11.09.08 19:02

Zpočátku se mi moc nelíbila, po čase, snad po hodině, se mi naopak líbila taková ta jemná nahořklost a teď večer je na papírku přímo nádherná.

Pavla 06.09.08 20:12

vůbec nemám ráda těžké vůně, ale tahle mi taková ani nepřipadá… proti bolehlavům od burberry je to úplná svěženka… jsem typ na ovocné vůně, momentálně jsem už půl roku na větvi z maliny od yves rocher a moc se mi líbily tolik opovrhované letní limitky od escady. z toho je asi vidět, že nemám vůbec cvičený nos, ale tohle je jedna z mála dražších vůní, které se mi zalíbily. je hrozně zvláštní. určitě půjdu vyzkoušet znovu. a na radu ady jsem si vzala časopis a dkny naprosto učarovala mojí babičce, která v životě značku nenosila, ale tohle chce od dědy k vánocům:)

Melisa 03.09.08 13:33

Tak to teda není nic pro mne… Již při prvním přičichnutí mi přišla hodně těžká až otravná…Přestože parfém samozřejmě na ruce pracuje a rozvíjí své jednotlivé složky, většinou mne první dojem, celistvost, tvář, osobnost parfému nezklamal. V tramvaji jsem měla pocit, že se line s neúprosnou vtíravostí na spolucestující…Doma to bylo snad ještě horší, stále a dlouho to urputně (a mi teda fakt nepříjemně) vonělo.....Dlou­ho,dlouho ta sladká,rudá, „chemická“ vůně. Není to ovšem červený odstím tanga, ale spíš těžká, intrikánská divadelní opona. Na den absolutně ne, na večer?…Kdyby vedle mne v divadle seděl někdo s notnou dávkou tohoto parfému, asi bych musela odejít…ale chápu, že někoho to může nadchnout, tak jako mne před lety Kenzo Elephante, i když se mi také lidé mnohdy vyhýbali. Inu…proti gustu.....

ippolita 02.09.08 19:32

Tiez som si musela priznat, ze tam citim tu Diavu, aj chlieb, aj trochu zatuchlinu zo zmoknuteho koberca,ale aj napriek tomu sa mi ta vona paci. A je typicka lancomovska, trochu sa podoba na O de Lancome a trochu na Tresor.

katerinka 02.09.08 10:08

To je zvláštní, že tady na nikom nedrží, na mě drží jak přibitá a z papírku aspoň čtyři dny. Ze začátku jsem z ní byla trochu rozpačitá, ale po dalším zkoušení se mi celkem dostala pod kůži, příjemná , nasládlá, trochu pudrová, květiny v ní moc necítím, pánská mi nepřijde ani trochu. Je pro mě taková trochu nostalgicky starodávná. Časem bude asi moje :)

Violette 01.09.08 14:44

Tak nevím. Při prvním zkoušení jsem cítila na začátku něco ovocně kyselého, vzápětí se objevily růže a nakonec zbylo něco velmi nenápadného, musela jsem hodně zabořit nos do zápěstí, abych něco cítila. A dnes při druhém testování jsem cítila něco úplně jiného! Převážně květiny ale bohužel s něčím jakoby plesnivým, nebo zatuchlým jako ze starého skladiště. To plesnivé pak sice odeznělo, ale nezbylo kromě slaboulinkých květin vlastně téměř nic. Výdrž je opravdu špatná.

dayah 28.08.08 20:33

Tak jsem vyzkoušela a musím říci velké zklamání hlavně kvůli výdrži vůně (do hodiny byla pryč), zpočátku byla cítit růže (tu opravdu nemusím), pak se rozvoněl kmín a kůže což vůni dodalo na zajímavosti bohužel velmi záhy byl konec…ne opravdu to není můj favorit. Nechápu co se děje s prodavačkami u nás ji měli pod sklem a musela jsem si o ni vysloveně říci, dávala mi pouze papírek a nechtělo se ji stříknout na kůži!pěkná
Pasovala by mi Salma Hayek v rudých šatech :-)

Mitzi 27.08.08 21:57

Dnes jsem ji vyzkoušela ve Fannu z testeru. Bylo to asi okolo třetí-čtvrté. Prodavačka šetřila, jako by dávala ze svého a přesto jsem ji zřetelně cítila cca v 7 (kupodivu dost vanilkově!?!) a ještě teď večer se statečně drží (vůně santalu a asi ten papyrus - jako z nejkvalitnějších vonných tyčinek), je to opravdu ženský dozvuk, příjemný.

Irena 27.08.08 07:48

Pro můj nos příliš jemná, „nemastná a neslaná“ vůně. Týž den jsem testovala i Polibek draka a to je jiná káva! Podobnost mezi oběma je velká, ale asi jako mezi šálkem temné, prvotřídní kávy a jejím osmým odvarem.

Mitzi 26.08.08 22:42

Milá Ado, to jsem ráda, že z toho parfému nejsem „blázen“ jen já :)
Nejprve se mě můj muž zeptal, jestli je to pánská vůně. Chvíli jsem na něj koukala, jestli se neuhodil do hlavy ;-) a pak jsem začala pochybovat o svém nose. Mění se opravdu jak měňavka, chvíli je dívčí, chvíli pro zralou dámu, chvíli zeleně svěží, hned zas dřevitá nebo omamně květinová… a pak najednou si klidně jde do pánska!
Když vymysleli tak pitomé vzorečky, že se dá řádně přivonět jen jednou, tak to je s nějakou recenzí a seznámením opravdu těžké. Těším se, že si ji 13.9. pořádně vyzkouším na Jungmaňáku :) a snad budu moudřejší. Výdrž mi připadá moc malá. Flakon vypadá na papíře úžasně. A herečka se jim (dle mého) k charakteru té vůně moc nepovedla… k té úžasné červené by náramně pasovala nějaká Dáma - třeba Claudia Cardinale nebo Gina Lollobrigida ;-)

Přidat komentář

Nejčtenější