Lancôme: Magnifique

Magnifique jsem vyzkoušela zatím jen jednou a asi to bude chtít víc zkoušek, protože upřímně nevím, co si o ní mám myslet. Soudě podle ohlasů nejsem jediná, koho tahle novinka zmátla.

Magnifique jsem vyzkoušela zatím jen jednou a asi to bude chtít víc zkoušek, protože upřímně nevím, co si o ní mám myslet. Soudě podle ohlasů nejsem jediná, koho tahle novinka zmátla. Někdo píše o květinách, někdo o květinové ovocence, někdo o dřevech… Pokusím se popsat, jak se Magnifique měnila na mé ruce: začala jako vonné tyčinky. Nezapálené, jen ta vůně z pytlíčku s tyčinkami. To vydrželo asi 15 minut a pak přišlo dřevo s kořením, suché jako drn, s písčitým podtónem a špetkou kouře.
Vypadalo to na suše dřevitou, lehce nasládlou vůni z rodiny Hiveru a Hirisu. Ale suchá fáze vydržela maximálně půl hodiny a Magnifique se zase změnila; vyšlo najevo, že kouřový podtón byl z vetiveru, protože ten najednou nekompromisně vybalil celou škálu své vůně/nevůně, vlhkou zeleň, zvláštní kouřovou příchuť a kůži. V tu chvíli bych Magnifique klidně připodobnila k Miss Dior nebo Miss Balmain či jiné kožené vůni s chyprovou příchutí, a zároveň začala vonět velmi pánsky po způsobu Terre d'Hermes.
No, a za hodinu a půl bylo víceméně po všem. Zůstal nádech kůže, dřeva, květin a kmínu, příliš slabý, než aby se z něj dalo vyčichat ještě něco konkrétního. I proto vůni určitě vyzkouším ještě jednou.

Magnifique je velmi zajímavá a za zkoušku stojí, zvlášť v první hodině ze sebe vydává maximum, ale obávám se, jestli ji pro vkus většinové zákaznice v Lancôme příliš nepřekombinovali. Magnifique chvíli neposedí, mění charakter a občas i pohlaví. Bude se vám líbit, jestliže rády hledáte v hlavním proudu originalitu, nevadí vám komplikovanější vůně a nebojíte se vyměnit sterilní kytičky za něco nepředvídatelnějšího a víc sexy. Nenechte se zmást reklamou, ze které se usmívá okaté štěňátko Anne Hathawayová, Magnifique si zaslouží víc než image rozpustilé školačky a zuby od ucha k uchu.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější