Hiris

Značka:

Hermès

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: koriandr, mrkev, ibišek pižmový
SRDCE: neroli, růže, kosatec, seno
ZÁKLAD: cedr, mandloň, vanilka, med

Parfuméři:

Giacobetti Olivia

od 2088 Kč
  • 19.05.14

Zpočátku mrkvička - sladká, čerstvě nastrouhaná šťavnatá karotka. Postupně se začal prosazovat dřevitý suchý kosatec a byliny, a to vše poprášené nasládlým pudrem. Netrvalo dlouho a vůně se trochu zjemnila - zpod pudru vykouklo čerstvě usušené sladké seno a slabý cedr. Nakonec se prosadil zpět pudrový suchý kosatec.

Verze 2014: Po karotce ani památky (bohužel, protože já mám karotku na celém Hirisu vlastně nejradši) - nezbyla po ní ani trocha suché natě… Začátek má podobu dřevitého suchého kosatce, mezi kterým se prolínala jemná, leč znatelná, vůně nových kožených rukaviček (vůně možná až trochu živočišná). Finále je stejné - dřevitý suše pudrový nasládlý kosatec. Velkým pozitivem je výraznější intenzita a znatelně delší výdrž.

Nahlásit
  • 28.12.13

Absolutní Iris, jemný, nevtíravý, zemitý, chladný. Ze začátku cítím jehličí a jemné květiny s pudrovým nádechem. Po nějaké době se vůně mění do krémova a vystupují semínka mrkve a koriandr, nemůžu se vůně nabažit. Ta čistota mě uchvátila, zatím nejlepší kosatcová vůně, kterou jsem poznala. Mistrovské dílo, které stojí za vyzkoušení.

Nahlásit
  • 12.01.13

Mně se tato vůně líbí, jak již vyplývá z názvu, nečekejte od něho více než opravdu čistou vůni Hirisu - Irisu - Kosatce, k tomu bych ještě přidala vůni fialek a stopu vanilky, ale je to hlavně květinová vůně, takže kdo má rád kosatec a fialky a chtěl by je mít na sobě - je to vůně pro něho.
Jinak bych řekla, že je to lehoučká romantická, květinová nevtíravá vůně na léto a pro denní nošení a pro každou příležitost.
Její vyjímečnost spočívá právě v té opravdu výrazné vůni fialek, není štiplavá, ale hlaďoučká, příjemná, proto to není jen tuctová květinovka a tím je rozpoznatelná (v tom je právě ten Hermes a ta vyšší cena).

Nahlásit
  • 28.02.12

No tak já nevím. Hodně jsem si od ní slibovala, podle složení mi přišla neodolatelná. Asi jsem ale ještě nedozrála do stavu kdy dokážu ocenit tuhle perlu, podle toho jak ji všichni vychvalují. Po rozležení na mé kůži vydává rozhodně zajímavý pach, trochu se ale zdráhám nazvat to vůně. Pardon, fakt se snažim. Koriandr - je tam. Seno - taky. Ale nejsem seník ani kořenka. Kosatec, vanilka, med - sakra, kde jsou?!? Inu, pro každé prase se vaří voda, a tohle zřejmě není můj hrnec.

Po 3 týdnech: Tak tohle je jasná past na lišku (nebo spíš to prase:-))) - schválně tu nechávám předchozí hodnocení, z toho je vidět jak jsem se pěkně „včuchla“. Tahle věc mě dostala, jdu shánět velkou flašku. Je mi jedno že budu kořenka a seník, ale budu jimi ráda. Navíc jsem potkala kosatec :-P.

Nahlásit
  • 22.02.12

Osobne sa priznám, že som bola dosť zvedavá na túto vôňu a myslím, že nesklamala. A ako ju vnímam?
Vôňa veľmi príjemná na jar, nie je tuctová, škoda, že ju nedostať. Ale ak na ňu natrafím, tak asi nezaváham.

Nahlásit
  • 15.03.11

Patnáct z vás má tuto vůni na rebříčku mezi nejlepšími a zřejmě nikdo netuší, že má hodně podobnou ségru.. aspoň na mé kůži je to (nekamenujte mě!) druhý M-ko od Masakiho. Vážně. Sice společné znaky jsou jen kosatec a pižmo, ale je to tam - jemná kosatcová krémovka, na jaro jak vyšitá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès Hiris

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès Hiris

Líbí se mi (213) 71%
 
Neutrální (60) 20%
 
Nelíbí se (27) 9%

Hodnocení odbornice

  • 15.10.07

Bylinně dřevitá vůně. Na první pohled jednoduchá, ale když se do ní trochu ponoříte, objevíte její skrytou krásu. Začátek je ostřejší, bylinný, jako byste čichali k čerstvě uříznutému kořenu nějaké aromatické byliny. Potom se rozvoní a nádherně zjemní do hebké, cedrově růžové harmonie s bylinně zeleným nádechem, který opravdu připomíná vůni...

číst více

Reklama


Reklama