L'Artisan: La Chasse Aux Papillons

Hned po prvním přičichnutí k La Chasse aux Papillons (jestli jsem to dobře pochopila, tak „Hon na/za motýly“) se dostavil silný pocit dèja vu a jala jsem se probírat svůj objemný voňavkový deník, abych vypátrala vůni, kterou mi připomněla. Nakonec jsem dospěla k názoru, že nejspíš 24, Faubourg Eau Délicate, který je také plný pomerančového kvě­tu.

Vzápětí (asi tak po 10 minutách) se La Chasse změnila z optimisticky pomerančovokvětově svěží na sametově hebkou - jako by v základu obsahovala cedrové dřevo a možná trochu nějakých bylin - to jsem si zase vzpomněla na hebký Hiris a pánský Tumulte. Hned poté mě osvítilo a utíkala jsem si do kuchyně čichnout ke krabičce Pickwick White Tea - Blossom Beautea, což je zelený čaj aromatizovaný pomerančovými květy a jasmínem, a bez ohledu na to, že se do pytlíkáčů mele čajový odpad, mi právě kvůli té vůni naprosto učaroval. Nasucho to nebylo ono, ale po uvaření čaj voněl po pomerančovém květu skoro stejně krásně jako La Chasse.

Každopádně pomerančový květ a cedr patří mezi mé nejoblíbenější složky a z La Chasse jsem málem zešílela. Tiskla jsem ruku k nosu, jako by mi tam přirostla, snažila jsem se neztratit ani jedinou molekulu, a protože La Chasse nepatří mezi nijak silné vůně (aspoň na kůži - při nastříkání na celého člověka včetně oblečení bude určitě držet dobře), neustále jsem propadala panice, že za chvíli zmizí a nebudu mít nic. Hned potom jsem se běžela podívat na internet, jestli L'Artisany nějakým zázrakem přes noc nezlevnily o padesát procent. Pak jsem se šla na chvíli stočit do klubíčka na gauč, což mi pomáhá se uklidnit, a teď se můžu pokusit La Chasse aux Papillons nějak souvisle popsat.

Že je to velmi krásná vůně, už jste jistě pochopili. Zvlášť na začátku je dominantní složkou pomerančový květ, který voní trochu bíle (à la jasmín) a trochu pomerančově, takže výsledek je velmi svěží, veselý a příjemný. Po chvíli se pomerančový květ ztlumí a už není dominantní, dělí se o své místo v popředí rovným dílem s tou sametovou hebkostí, kterou jsem na první počich identifikovala jako cedr. Jelikož ve složení není uvedený cedr a naopak je uvedená tuberóza, jejíž vůně také umí být hebká a krémová, možná mě mate nos. Nebo je to nějaká kombinace. Každopádně je lahodná a ze všeho nejvíc mi opravdu připomínala Hiris a cedrové vůně (Tumulte pour Homme, Paul Smith London for Men, B*Men). Lipový květ jsem z La Chasse nějak necítila, nebo o něm mám možná jinou představu - ale tady právě kvetou lípy a nic takového jsem v La Chasse zkrátka nenašla. Kdybych si měla tipnout jiné složky, byla by to nejspíš špetka pelargónie a kapka svěžího čaje. Ale ty můžete ze své představy klidně vynechat, jsou to jen takové stopy, které jako bych tu a tam zahlédla.

Shrnuto a podtrženo, La Chasse aux Papillons je krásná, v podstatě jednoduchá a přitom nezapomenutelná květinová vůně, nositelná v teplém až horkém počasí. Hodí se pro každý věk a každou příležitost, zvlášť když potřebujete zvednout náladu a působit příjemně a optimisticky.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

eleonen 16.04.11 19:02

Krásná vůně už od začátku. Opravdu hebká a jemná.Výdrž je slušná.

shanin 16.06.10 19:46

Pomerančový květ a tuberóza. Pro fandy bílých květin bude jistě příjemná. Jinak spolehlivý spouštěč migrén, řekla bych. :-)

Garfield 12.01.10 21:28

Dnes jsem se přesvědčila, že by člověk neměl psát recenze unáhleně.Strávila jsem s La CHasse celý den a musím říct, že je to nádherná vůně jako celek.Takže oprava, i za ty peníze ji asi budu muset mít ;-)

Garfield 10.01.10 13:32

Vůně je to hezká.Pomerančový květ nádherný, ale celou vůní se prokládá tón,který mi nesmírně vadí.Narušuje celou harmonii lípy a pomeranče.Nevím,zda se jedná o tuberózu uváděnou ve složení, mi to spíš připadá jako mimóza:-(Verdikt:za ty peníze tuto vůni mít nemusím…

Kleaa 27.04.09 21:39

mně něčím připomíná escadu tu zelenou myslím Signature. Ta se mi, přiznám, líbila víc. L.CH.je pěkná, příjemná, ale na zadek se z ní asi neposadím, chci říct, i kdyby stála pár stovek, tak si ji nepořídím.
jinak já cítím lípu jako hodně dominantní

Arome Dora 27.01.09 12:34

osobně cítím hlavně lípu a pak ještě něco, co bude zřejmě ta tuberóza. Líbí se mi, ale bojím se, že mě zanedlouho přestane bavit, není tam, čemu přicházet na chuť. Souhlasím ale s tím, že je to optimistická vůně a když se s ní navoním, cítím teplo a toho není nikdy dost.

1Miru 20.01.09 18:50

..byla jsem na tuto opěvovano vůni táák zvědavá! -ale zklamala mě..
Necítím v ní něco vyloženě třeba gumového, hořícího či mokrého(prostě něco vyloženě nesnesitelného),
ale ta vůně se mi vůbec! nelíbí!?!
Vnímám něco jako květiny+trochu zeleného odéru… -je to takový nenápaně plouživý obraceč žaludku…

Svatka 02.01.09 21:14

Tak jsem ji očichala, a kupodivu se mi líbila. A konečně cítím lípu!!! Slečna mě bohatě pocákala.A ná­áádherně jsem si v tom mrazivém Brně voněla. Podle mě je na každé roční období. Pomerančový květ mě provázel intenzivně cca hodinu. Průšvih je, že nevím, jak voní tuberóza, neboť Fragile mě málem skolila.A jinde jsem ji nevyslídila. Taky jsem očichla hadřík s Ambre Extréme. No náhera. Ale já nepotřebuji zimní teplé vůně!. potřebuji květiny!! Ach jo…

Širín 15.12.08 17:25

Na začátku jsem cítila Bioparox (http://images.google.cz/images?…)! Vůně byla HODNĚ bílá, hodně. Tuberózy je v ní moře a na začátku mě dost dusila a pálila. Když se pak vůně rozležela, byla hezká a jemná.

anonymní 24.06.08 10:02

tak já asi budu jedna z mála - jestli vůbec ne jediná - komu se nelíbí … v takovém podtónu tam cítím jakoby gumu, něco jako mokrou gumovou koupací čepici a cítím to tam bohužel až do konce.

Mitzi 09.05.08 14:55

Tak už jsem si ji taky očichala, abych věděla, o čem se tu básní :-) a souhlasím s Adou, já cítím z 90% poměrančový květ (až do jasmínova) a vše ostatní o dost méně. Nebyla jsem schopná vystopovat další složky, protože jsem netestovala na kůži, tam už jsem měla jiný důvod své návštěvy Černé růže :-), tak to třeba není úplně objektivní. Za dva týdny si zas půjdu prověřit čich a psychickou odolnost ;-)

Kalista 08.12.07 21:31

Ilis, díky… Dnes jsem stavila v MADELEINE, bojím se bojím, že to nebude jen 1800,–Kč. Sice jsem toho moc očichat nestihla, ale ještě mi úplně nádherně voněla Mûre et Musc, doufám, že jsem si to správně zapamatovala. A to co mi tam pan parfumér namíchal bylo na zimu jako stvořené. Příště musím sama bez doprovodu dětí a manžela. Papillons jsou nádherní…

Ilis 08.11.07 07:18

Kalisto, do jara si našetři 1800,– Kč za 50 ml. Já už ji mám, přišla mi poštou, dokonce bez poštovného a je úžasná.

Ingrid 05.11.07 13:07

Tak předem všeho napíšu,že výdrž téhle okouzlující vůně je na mně skvostná a že mi ji naježí Ježíšek.Po návštěvě Černé růže nelze jinak.Tuberóza je královna ve vůních a já ji cítím velice zřetelně a jako první,pak se objeví závan lipového květu a nakonec pomeračový květ a znova tuberóza,lípa,po­meranč a tak to jde dokola a je to nádhera a potvrzuje se mi,že tyhle ve složení jednodušší vůně jsou nakonec nejlepší.

Kalista 15.10.07 11:04

Hned jak pojedu do centra, navštívím pasáž Černá růže a jdu očichat a budu mít do jara dost času na rozmyšlenou, myslím, že by to pro mě mohlo být na léto to pravé. Nevíte někdo na jakou částku se mám cca připravit. Když tak díky

Kerze 07.10.07 21:56

V pátek jsem si přinesla papírek se vzorkem a ještě teď - v neděli večer -velmi zřetelně voní. Mně osobně se La Chasse velmi líbí a vážně uvažuju, že si ji pořídím, ale můj řekl, že nevoní jako parfém, ale WC deodorant… No,chlapi…

katerinka 01.10.07 16:20

La Casse mi velmi připomíná Blush od Marca Jacobse, měla jsem každou na jedné ruce a porovnávala, po rozležení jsou skoro identické, ze začátku je Blush ostřejší a pronikavější, ale pak se usadí a jsou fakt skoro stejné. La Chasse je možná malinko sladší a taky na mě trochu hůř drží.Škoda :)

Zdena 04.01.08 13:46

Vůně je to krásná, i když po rozležení na kůži se mi zdá mnohem sladší, než v prvních chvílích. Přitom z oblečení spíš cítím tu pro mě příjemnější „flakonovou verzi“, úplná lipová alej. Tato vůně mě hřeje, v létě ji nosit nebudu, ale na jaro a podzim je jak ušitá.

Arome Kristina 10.07.07 16:25

Přivedete mě na mizinu -:) …Dnes mi příšla La Chasse, vydražila jsem si ji na polském allegru /to je jako naše aukro/, vůně je to fakt úchvatná, mám k ní jen jednu poznámku - výdrž má, jak se zatím zdá, velice dobrou, ale na mě nejvíc ze všech vůní, co mám, drží hodně blízko kůže, cítím ji, ale musím ten nos strčit fakt až k zápěstí.

benvenuta 13.06.07 22:30

Songscent na MUA tvrdi, ze tam citi vetvicnik a sa jej prave La Chasse tento ton velmi paci.
Preco uz nie je link na tuto recenziu na hlavnej stranke?

Ada 05.06.07 09:58

To mám radost :) S tou výdrží ti musím dát za pravdu, včera navečer jsem testovala a teď ráno ještě cítím stopy na ruce. Takže silná a křiklavá moc není, ale výdrž je slušná.
Ještě jsem v posteli přezkoumávala drydown, ta tuberóza tam je, ale hrozně mi vrtá hlavou, jaké složky jsou na spodku pyramidy. Něco tam určitě dát museli, i pomerančový květ a tuberóza potřebujou fixátor. A mě by zajímalo, jestli jsem tam opravdu mohla cítit cedr, nebo jestli to byla hra nějakých odlesků :)

benvenuta 05.06.07 02:57

O, La Chasse. Mohla by som pre teba pisat lubostne basne. *** Tuberoza tam je a je jej vcelku dost (niktori nazvali La Chasse Fracas Light), ale je tak dobre zakomponovana medzi pomarancovnik a lipu, ze nedava svoju pritomnost velmi najavo - proste tam len decentne je. Aspon pre moj nos. *** Mnohi sa stazuju na to, ze vone L`Artisanu nevydrzia, ja mam stastie (aspon s La Chasse), drzi na mne minimalne 6 hodin. *** Krasna recenzia, velmi si ma nou potesila!

Přidat komentář

Nejčtenější