Marina de Bourbon: Lys

Lys má velmi příjemný, sladce ovocný začátek - taková směs jablka a ovocné sladkosti fíků a švestek, doladěná sametově zeleným tónem. Velmi rychle se rozkládá do poměrně sladké ovocné vůně, kterou si můžete představit třeba jako sladký ovocný dezert se skořicí. Z květin je hodně cítit mimóza a o něco méně růže. Výsledek je velmi příjemný, ovocně květinový a laděním takový jarní, tj. lehký a jásavý, ale poměrně sladký.
Nemáte-li v lásce sladší vůně, Lys pro vás asi nebude, ovšem podotýkám, že nejde o sladkost teplou, dusivou, orientální ani vanilkovou. Jen je z toho zkrátka znatelně cítit ta skořice a sladké ovoce.
Postupně Lys trochu slábne a mění se v poměrně jednoduchou vůni, ale základní složení mimóza - ovoce - špetka skořice zůstává. Je trochu podobná „šťávičkám“ typu Eclat d'Arpege nebo Amor Amor (Lys je sladší a o chlup květinovější než Eclat, a méně plná než Amor Amor), které přímo svádí k tomu, aby si s nimi člověk polil zmrzlinový pohár.

Nevím, jestli bych Lys doporučila do tepla, obávám se, že by se její omamně květinové srdce mohlo příliš roztáhnout a dusit okolí. Připadá mi spíš jarní, vyzařuje z ní optimismus, jako když na jaře vykoukne slunce a je jasné, že bude den ode dne hezčí a teplejší počasí. Věkově je poměrně univerzální, počínaje dospíváním a konče přechodem, a nejhezčí bude ve spojení s mladistvým oblečením (s romantickými šaty a dlouhými vlasy, ideálně někde na jaře pod rozkvetlým stromem v parku, už to bude skoro nebezpečná zbraň).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Danča02 13.08.08 14:00

Cca před 2 lety jsem vypotřebovala svůj Eclat a hledala jsem něco podobného. V parfumerce jsem očichala tuto vůni, líbila se mi, opravdu mi připomínala Eclat. Jenže jak jsem se jí začala vonět, zjistila jsem, že vůbec nevydrží a navíc je mi z ní po nastříkání trochu šoufl. To teda fakt nechápu.. Každopádně už mi pěkně dlouho leží ve skříni. Škoda.

Arome Anna 30.07.08 20:57

Krásná květinová vůně,opravdu moc pěkná od samého začátku jak píše Ada.Pro mě naprosto nositelná i v horku,i ko­legyně ji zařadily do kategorie na jaro-léto.

Mitzi 02.04.08 18:55

Souhlasím, že je to pěkná vůně v ještě hezčím flakonu. Souhlasím, že je z ní hodně cítit skořice (příjemně) a že se učitě hodí hlavně na jaro. A do třetice souhlasím i s podobností s Eclatem - ale tomu se dost podobá i „mladší sestřička“ Lys → Eau de Lys. Moc se mi líbí, není ničím vyjímečná (kromě flakonu), ale každá vůně přece nemusí být vyjímečná :-)

Kerze 10.11.07 18:37

Dneska jsem dostala vzorek k nákupu ve Fannu ( měli ve slevě tělové mléko k Červenému čaji od Bvlgari - z 1290 na 440 Kč ). Tak jsem ji vyzkoušela - mně teda Eclat připomíná hodně - vůbec bych je od sebe nerozeznala…

Zdenka 02.11.07 14:46

Tak do Eclatu má opravdu hodně daleko… Mně se Lys moc nelíbí, je květinová, ale je tam něco umělého, je to nějaká složka, kterou neumím identifikovat a vadí mi. Něco jako aviváž na svetry. Souhlasím, že flakónek je pěkný. Ale za očichání stojí její mladší „sestra“ EAU DE LYS, která má stejný flakón, jen obsah není fialový, ale průhledný a voní krásně svěže, šťavnatě a jiskřivě. Je jemná, tak nevím, jakou má výdrž, měla jsem ji jen na papírku, ale určitě zkusím ještě na ruku.
Složení Eau de Lys: HLAVA - citrón, zelené jablko, bambusové lístky
SRDCE - jasmín, bílá růže, bílá lilie, hyacint
ZÁKLAD - cedrové dřevo, bílé pižmo, ambra

anonymní 10.07.07 16:50

Mne vobec nepride podobna Eclatu…namne bola fadna,nevyrazna, slabo drzala. Najkrajsi je na nej asi flakon.

Přidat komentář

Nejčtenější