Ubere vám mezoterapie pár let? A o co v téhle metodě omlazení vůbec jde?

Kdo by nechtěl zdravou a mladistvou pokožku bez vrásek? Přírodě je ale potřeba občas trochu pomoci. Jednou z metod, které potlačují projevy stárnutí a nestojí majlant, je mezoterapie. Jak funguje?

* Mezoterapie má pokožce ubrat několik let. Zdroj: Profimedia.cz.

Mezoterapie zpomaluje stárnutí

S přibývajícím věkem ztrácí pokožka pružnost, objevují se vrásky, pigmentové skvrny a další nedostatky. Abyste tyto projevy zpomalili, vyzkoušejte mezoterapii. Podporuje tvorbu nových buněk a kolagenu, tím dochází k vyhlazení vrásek a pokožka se vypne. Navíc má dobré výsledky také při léčbě celulitidy.

Estetická dermatoložka MUDr. Simona Bedřichová z kliniky Laser Esthetic Praha k tomu říká: „Do střední vrstvy kůže se injekčně vstřikuje účinná látka, nejčastěji gel kyseliny hyaluronové, který se postará o přísun vitamínů, aminokyselin a o potřebnou hydrataci.“

Mikrojehličkování pro krásnější pokožku

Jednou z metod mezoterapie, která je v současné době oblíbená, je microneedling neboli mikrojehličkování. „Na rozdíl od mezoterapie se jedná o povrchové dermatologické ošetření pleti přístrojovou technikou. Účinná látka se aplikuje na povrch pokožky a poté se speciálním aplikačním perem, které obsahuje kartuš s několika mikrojehličkami, vpravuje do vrchní vrstvy pokožky,“ vysvětluje lékařka a dodává, že tuto metodu je oprávněna provádět také speciálně zaškolená zdravotní sestra.

Jehličky pronikají těsně pod kůži a vytváří na ní drobné ranky, do kterých se implantuje léčebné roztok. Tím se nastartuje proces hojení, jehož součástí je tvorba kolagenu a nových buněk.

Výsledek už po prvním ošetření

Microneedling je vhodný hlavně pro ženy, které bojují s mastnější pokožkou se sklony k akné a rozšířenými póry, dále ale také pro ty, které mají normální pleť. Cílem ošetření je pleť omladit, projasnit, redukovat pigmentaci i povrchové vrásky. „Mikrojehličky lze aplikovat také na citlivou pokožku okolo očí,“ dodává lékařka estetické dermatologie. Využít jejich účinky mohou také ženy, které touží po korekci pooperačních a poúrazových jizev.

Zákrok je mírně bolestivý. Simona Bedřichová však ujišťuje, že před aplikací se používá speciální anestetická mast, která se nanáší 30 minut před ošetřením. Po něm může být pleť lehce zarudlá, někdy se objeví i drobné modřinky, které během pár dnů zmizí. Zákrok trvá 20 až 60 minut a výsledný efekt se dostaví po první aplikaci. Microneedling je vhodné absolvovat alespoň třikrát s odstupem tří až čtyř týdnů.

Vyzkoušeli jste už ošetření pleti mikrojehličkami?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější